Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2014, 14:45

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

BioWare przełamuje kolejne bariery - bohater Dragon Age: Inkwizycja gejem

David Gaider, człowiek z BioWare odpowiedzialny za scenariusz między innymi do trzeciej odsłony serii Dragon Age, ujawnił, że jeden z naszych towarzyszy we wspomnianej produkcji – Dorian – będzie w pełni gejem. Jak widać, Kanadyjczycy i tym razem zdecydowali się na nieco kontrowersyjne tematy w swoim nowym cRPG.

Poznajcie Doriana – pierwszego stuprocentowego geja wykreowanego przez Davida Gaidera. -  BioWare przełamuje kolejne bariery - bohater Dragon Age: Inkwizycja gejem - wiadomość - 2014-07-01
Poznajcie Doriana – pierwszego stuprocentowego geja wykreowanego przez Davida Gaidera.

Scenarzysta z BioWare, Dawid Gaider, zaprezentował na blogu studia nowego towarzysza w Dragon Age: Inkwizycja. I nie byłoby w tym może nic przesadnie ciekawego, gdyby nie fakt, że – jak określił to sam Gaider: „Dorian jest gejem – jest on w zasadzie pierwszą stuprocentową homoseksualną postacią, jaką kiedykolwiek miałem okazję napisać.” Orientacja tego bohatera ponoć stanowi interesujące uzupełnienie jego przeszłości. Dorian, mag z Tevinteru, pochodzi z miejsca, gdzie perfekcja stawiana jest na pierwszym miejscu, dlatego też każde objawy szeroko pojętej dewiacji są ostro krytykowane. Nasz bohater, zgodnie z opisem przedstawionym przez pracownika BioWare, nie ukrywa się jednak ze swoją orientacją, co ostatecznie doprowadza do jego wygnania i zasilenia przez niegu szeregu Inkwizytorów. To tak a propos warstwy fabularnej, a co z kontrowersjami, które niewątpliwie wzbudzi zaimplementowanie homoseksualisty do rozgrywki?

Gaider tłumaczy, że bez wątpienia ten aspekt w historii Doriana wzbudzi niesmak na pewnych płaszczyznach, jednak sam scenarzysta jest zadowolony z możliwości umieszczenia w fabule takiej właśnie postaci. Jak twierdzi:

”Tworzenie postaci Doriana było dla mnie bardzo osobistym przeżyciem i mam nadzieję, że sprawi to, iż na końcu stanie się on dla fanów w pełni zrealizowanym bohaterem.”

Kwestia orientacji seksualnej, czy to w grach, filmach, książkach czy gdziekolwiek indziej, bardzo często wzbudza pewne kontrowersje, a niekiedy narusza u niektórych osób poczucie dobrego smaku. BioWare ponownie ujawnia jednak, że nie boi się umieszczać w swoich tytułach trochę bardziej kontrowersyjnych postaci. Oczywiście nie jest to pierwsza taka sytuacja w grach kanadyjskiego studia. Dla przykładu już Juhani z Knights of the Old Republic miała być typowo homoseksualnym bohaterem, jednak przez błąd w grze mogła ona także współżyć z mężczyznami (naprawiono to odpowiednimi patchami). W Mass Effect 3 również znaleźć możemy odpowiednie przykłady - mowa chociażby o postaciach Traynora i Corteza, którzy byli gejami, czy kreacji Samanthy Traynor będącej lesbijką. Wszystko wskazuje na to, że tego, nazwijmy to, „motywu” nie zabraknie także w trzeciej odsłonie serii Dragon Age, gdzie oprócz Doriana, stuprocentowym homoseksualnym bohaterem będzie również Sara; jej historii jednak na razie nie znamy.

 BioWare przełamuje kolejne bariery - bohater Dragon Age: Inkwizycja gejem - ilustracja #3Dragon Age: Inkwizycja zadebiutuje na rynku 7 października 2014 na na PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 oraz Xbox One. W grze wcielimy się w przywódcę Inkwizycji i wraz ze swoją kompanią spróbujemy powstrzymać inwazję demonów. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, koniecznie zapoznajcie się z ciągle aktualizowanym kompendium wiedzy o Dragon Age: Inkwizycja.