Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2012, 08:15

autor: Hed

Beyond: Two Souls – zapowiedź i zwiastun nowej gry twórców Heavy Rain

Beyond: Two Souls to nowa gra twórców Heavy Rain, czyli studia Quantic Dream. Intrygująca produkcja została pokazana na konferencji Sony podczas targów E3 2012.

Beyond: Two Souls – zapowiedź i zwiastun nowej gry twórców Heavy Rain  - ilustracja #1

Na konferencji firmy Sony ujawniono nową grę studia Quantic Dream – jest nią Beyond: Two Souls. Opowiedział o niej David Cage, prezes dewelopera, który pokazał też kilkuminutowy zwiastun. Producent odpowiedzialny za Fahrenheit oraz Heavy Rain nie krył swoich ambicji: „gra ma być czymś, czego gracze jeszcze nie widzieli”. Cage zasugerował, że będziemy zastanawiać się w niej nad największą tajemnicą ludzkości: śmiercią.

Produkcja Quantic Dream okazała się nie mieć nic wspólnego, poza technologią rzecz jasna, z niedawną scenką Kara. Zamiast opowieści o androidzie, otrzymamy historię Jodie Holmes, która ma kontakt z zaświatami. Bohaterkę zagra Ellen Page, nominowana do Oskara za rolę w filmie Juno. W Beyond zobaczymy sceny z piętnastoletniego fragmentu jej życia. David Cage obiecał emocje i momenty trzymające w napięciu, po czym pokazał poniższy zwiastun.

Szef Quantic Dream zapewnił, że materiał zaprezentowany na konferencji Sony jest generowany w czasie rzeczywistym, więc tak będzie wyglądała sama gra. Niestety, Cage nie przybliżył szczegółów rozgrywki. Fani Heavy Rain wiedzą jednak pewnie, czego się spodziewać – ciekawej w obsłudze przygodówki (twórcy określają Beyond „interaktywnym dramatem”). Wiemy też, że gra będzie wspierała kontroler PlayStation Move.

Beyond: Two Souls – zapowiedź i zwiastun nowej gry twórców Heavy Rain  - ilustracja #2

Beyond: Two Souls ma pojawić się w czwartym kwartale tego roku finansowego, czyli w okresie od stycznia do marca 2013 roku. Gra trafi tylko na PlayStation 3.

  1. Oficjalna strona Quantic Dream
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Beyond: Dwie dusze

Beyond: Dwie dusze