Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2012, 08:15

autor: Hed

Beyond: Two Souls – zapowiedź i zwiastun nowej gry twórców Heavy Rain

Beyond: Two Souls to nowa gra twórców Heavy Rain, czyli studia Quantic Dream. Intrygująca produkcja została pokazana na konferencji Sony podczas targów E3 2012.

Beyond: Two Souls – zapowiedź i zwiastun nowej gry twórców Heavy Rain  - ilustracja #1

Na konferencji firmy Sony ujawniono nową grę studia Quantic Dream – jest nią Beyond: Two Souls. Opowiedział o niej David Cage, prezes dewelopera, który pokazał też kilkuminutowy zwiastun. Producent odpowiedzialny za Fahrenheit oraz Heavy Rain nie krył swoich ambicji: „gra ma być czymś, czego gracze jeszcze nie widzieli”. Cage zasugerował, że będziemy zastanawiać się w niej nad największą tajemnicą ludzkości: śmiercią.

Produkcja Quantic Dream okazała się nie mieć nic wspólnego, poza technologią rzecz jasna, z niedawną scenką Kara. Zamiast opowieści o androidzie, otrzymamy historię Jodie Holmes, która ma kontakt z zaświatami. Bohaterkę zagra Ellen Page, nominowana do Oskara za rolę w filmie Juno. W Beyond zobaczymy sceny z piętnastoletniego fragmentu jej życia. David Cage obiecał emocje i momenty trzymające w napięciu, po czym pokazał poniższy zwiastun.

Szef Quantic Dream zapewnił, że materiał zaprezentowany na konferencji Sony jest generowany w czasie rzeczywistym, więc tak będzie wyglądała sama gra. Niestety, Cage nie przybliżył szczegółów rozgrywki. Fani Heavy Rain wiedzą jednak pewnie, czego się spodziewać – ciekawej w obsłudze przygodówki (twórcy określają Beyond „interaktywnym dramatem”). Wiemy też, że gra będzie wspierała kontroler PlayStation Move.

Beyond: Two Souls – zapowiedź i zwiastun nowej gry twórców Heavy Rain  - ilustracja #2

Beyond: Two Souls ma pojawić się w czwartym kwartale tego roku finansowego, czyli w okresie od stycznia do marca 2013 roku. Gra trafi tylko na PlayStation 3.

  1. Oficjalna strona Quantic Dream

Ostatnia aktualizacja: 2012-06-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Beyond: Dwie dusze

Beyond: Dwie dusze