Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2018, 18:44

Bethesda szykuje się do zapowiedzi nowego Fallouta?

Na oficjalnych kontach Bethesdy na Twitterze oraz Twitchu pojawił się tajemniczy teaser związany z serią Fallout. Wiele wskazuje na to, że wydawca szykuje atrakcje dla fanów tej postapokaliptycznej serii. Czy będzie to nowa gra lub coś zupełnie niespodziewanego?

Do targów E3 został już nieco ponad tydzień. Ten najgorętszy okres w branży owocuje w różnego rodzaju niespodzianki ze strony najbardziej znaczących producentów i studiów deweloperskich. Wśród z nich znajduje się firma Bethesda, która w ostatnich latach wyrosła na jednego z największych wydawców produkcji dla pojedynczego gracza. Od lat firma zapowiada na przełomie maja i czerwca nowe projekty. W tym roku przedstawiła już grę RAGE 2, a w zanadrzu ma zapewne znacznie więcej potencjalnych tytułów, takich jak np. kontynuację Doom'a z 2016 roku. Niewykluczone, że wśród zapowiedzi, które zostaną przedstawione podczas konferencji 11 czerwca, znajdzie się także nowy Fallout. Na oficjalnym twitterowym koncie firmy pojawił się nowy wpis dający nadzieję fanom postapokaliptycznej serii. Przedstawia on telewizyjny ekran testowy, z którym kojarzony jest cykl, podpisany hashtagiem #PleaseStandBy. Podobny obraz pojawił się także na oficjalnym kanale Bethesdy w serwisie Twitch.

Konferencja Bethesdy planowana jest na 11 czerwca, na godzinę 3.30 polskiego czasu - Bethesda szykuje się do zapowiedzi nowego Fallouta? - wiadomość - 2018-05-29
Konferencja Bethesdy planowana jest na 11 czerwca, na godzinę 3.30 polskiego czasu

Przypomnijmy, że Fallout 4 w 2015 roku został przedstawiony na kilkanaście dni przed targami E3 i w zaledwie pół roku później trafił na półki sklepowe. Nowy projekt w uniwersum nie musi być jednak wyczekiwanym Falloutem 5. Może chodzić tu też o remaster wcześniejszych części cyklu, a więc Fallouta 3 oraz Fallouta: New Vegas, który trafi na komputery PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, a także Nintendo Switch. Sukces nowego wydania The Elder Scrolls V: Skyrim udowodnił, że tego typu reedycje mogą przyciągnąć całą rzeszę nowych fanów i graczy.

  1. Oficjalna strona Bethesdy