Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2020, 18:48

autor: Entelarmer

Battlefield 6 - easter egg może zdradzać miejsce i czas akcji

Gracze rozwiązali zagadkę intrygującego eastera egga w Battlefieldzie V. Część z fanów uważa, że dzięki temu dowiedzieli się też, gdzie i w jakich czasach będzie osadzona akcja gry Battlefield 6.

Najważniejsze informacje:
  • gracze Battlefielda V rozwiązali zagadkę ciekawego eastera egga i spekulują, że może on sugerować czas i miejsce akcji nowej odsłony serii;
  • liczne wskazówki sugerują czasy współczesne oraz wyprawę do Kazachstanu, ale niektórzy doszukują się także powrotu podcyklu Bad Company.

Nie tylko fani Grand Theft Auto doszukują się enigmatycznych (czy wręcz wątpliwych) wskazówek co do przyszłości ich ukochanej marki. Niedawno podobne teorie zaczęli snuć gracze skupieni wokół serii Battlefield, a to za sprawą easter egga z wieżą Babel. Ten pojawił się w grze już jakiś czas temu, ale dopiero niedawno zagadka została rozwiązana przez francuski zespół streamerów. Pomijając efektowny finał, easter egg sugeruje powrót Battlefielda 6 do czasów współczesnych, a być może i do podcyklu Bad Company. Przynajmniej w to wierzą użytkownicy Reddita oraz Flakfire z serwisu YouTube.

Zacznijmy jednak od końca. Kiedy francuskim graczom udało się odkryć sekret easter egga, w nagrodę otrzymali unikatowy strój Eidolon, co może oznaczać w języku greckim ducha, zjawę lub fantoma. Ta ostatnia opcja jest o tyle ważna, że budzi skojarzenia z Phantom Program – elitarną jednostką znaną z Battlefielda 4. Rzecz jasna można to uznać za nadinterpretację. Jednak po odkryciu easter egga Babelu w tle przygrywa utwór, który część graczy uznała za wariację na temat motywu muzycznego „czwórki”. Przypadek? Niewykluczone, ale dawałoby to do myślenia.

Jest jeszcze jeden szczegół zestawu Eidolon, który przykuł uwagę graczy. Na klamrze pasa wchodzącego w skład stroju widać ciąg rzymskich cyfr. Podobnie jak fani GTA, tak i miłośnicy Battlefielda uznali, że mogą to być współrzędne (47289564 73892531). Po ich wpisaniu w wyszukiwarkę Google wyświetli niczym niewyróżniającą się lokację w Kazachstanie. Jak dotąd odwiedziliśmy ten kraj tylko w jednej odsłonie cyklu: konsolowym Battlefield 2: Modern Combat. Można to uznać za kolejną wskazówkę co do czasu i miejsca akcji nowej gry z serii.

Przyjmijmy, że bierzemy te fanowskie teorie za dobrą monetę. Skąd jednak w spekulacjach wzmianki o Battlefield: Bad Company, jeśli nie liczyć rozmarzenia graczy stęsknionych za tą „złą” częścią cyklu? Te zawdzięczamy kolejnemu (czy raczej pierwszemu) utworowi powiązanemu z omawianym easter eggiem. Kiedy bowiem podejmujemy się rozwiązania zagadki Babelu, w tle przygrywa motyw z Bad Company 2. Zgodnie z typową dla Internetu logiką, jeden z użytkowników Reddita powiązał to z utworem z Battlefielda 4 wieńczącym odkrycie sekretu. W końcu między dwójką i czwórką jest tylko trójka. I tym pięknym sposobem – parafrazując fanów serii Half-LifeBattlefield: Bad Company 3 został potwierdzony.

Battlefield 6 - easter egg może zdradzać miejsce i czas akcji - ilustracja #1
Fani Battlefielda ponownie chcą obracać się w złym towarzystwie.

Oczywiście to „potwierdzenie” nie ma realnego znaczenia, bo może się okazać, że wszystkie przytoczone „dowody” to tylko przypadkowy wybór twórców, a easter egg nie ma żadnego związku z Battlefieldem 6. Tak choćby rzekomy utwór z BF4 można też uznać za mieszankę motywów muzycznych wszystkich odsłon cyklu. Nawet jeśli tym razem gracze mają rację, na razie lepiej nie dowierzać ani tym spekulacjom, ani rzekomym przeciekom. Tych ostatnich stanowczo nie brakuje i one również zdają się wskazywać na osadzenie akcji nowego Battlefielda we współczesności, a być może na rychłą zapowiedź gry. Niemniej – czekamy na oficjalne informacje.