Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2021, 21:06

autor: hexx0

Ujawnił Battlefield Portal miesiące temu - nikt mu nie uwierzył

Informacja o ogłoszonym wczoraj trybie Portal do gry Battlefield 2042 została ujawniona przez użytkownika Reddita cztery miesiące temu. Internaucie nikt nie uwierzył, a teraz okazało się, że miał on rację.

Wczorajsza zapowiedź trybu Portal, który pojawi się w grze Battlefield 2042, została entuzjastycznie przyjęta przez fanów strzelanek od EA DICE. Nic dziwnego, w końcu w tym wariancie zabawy sami stworzymy kolejne mecze, wykorzystując elementy charakterystyczne dla poprzednich odsłon serii. Dla społeczności to trochę jak spełnienie marzeń – do tego stopnia, że gdy cztery miesiące temu (dokładnie 24 marca) użytkownik Reddita o ksywce bf6leaker napisał, że nowy BF otrzyma tego typu tryb, fani mu nie uwierzyli (pisaliśmy o tym tutaj). Wczoraj okazało się, że internauta miał rację, a jego doniesienia niepotrzebnie zostały zignorowane.

Społeczność przyznała się do błędu, zaznaczając, że już po czerwcowej zapowiedzi Battlefielda 2042 informacje te zaczęły nabierać sensu. Wiele osób (m.in. użytkownicy o pseudonimach Poetryisalive i ToothlessFTW) oznajmiło też, iż uwielbia sytuacje, gdy czyta o teoretycznie nieprawdopodobnych przeciekach, które później okazują się prawdą.

Nie wszyscy byli jednak tak sceptyczni jak społeczność Reddita. Znany informator Tom Henderson przedstawił rewelację podobną do tej bf6leakera 11 czerwca, czyli dwa dni po tym, jak nowy BF został zapowiedziany (o tym również pisaliśmy). Tom nie chciał wchodzić wówczas w szczegóły; zrobił to dopiero niecały miesiąc później, podając m.in. nazwę samego trybu – błędnie uważał, że będzie to BattleHub lub BattlefieldHub – oraz sześciu klasycznych map wchodzących w jego skład (trafił w przypadku Granicy Kaspijskiej i Portu Arica). Zapowiedziana przez Electronic Arts zawartość ma być jednak poszerzana o kolejne elementy po debiucie Battlefielda 2042, więc możliwe, że reszta wskazanych przez Toma Hendersona map zawita do trybu Portal później.

Autor przecieku z marca może nie podał prawidłowo żadnej nazwy mapy – przynajmniej biorąc pod uwagę te, które ujawniło już EA – ani nie trafił w kwestii trybu battle royale, ale to, co napisał odnośnie huba (centrum) gry, niemal w pełni potwierdziło się przy wczorajszym ujawnieniu Portala. Co ciekawe, internauta donosił również o starciach nawet 128 osób naraz, a także o zmianach w systemie zniszczeń, które rzekomo miały objąć zarówno mniejszą (np. robienie dziur w ziemi za pomocą wyrzutni rakiet), jak i większą skalę (np. nieoskryptowane obracanie w ruinę całych budynków). Na tę chwilę nie wiemy, jak ostatecznie będzie wyglądała destrukcja, ale w kwietniu EA zapowiadało „przełomowy system zniszczeń”, więc może się okazać, że i tym razem bf6leaker będzie miał rację.

Przekonamy się o tym 22 października, kiedy to Battlefield 2042 ma się ukazać. Tytuł pojawi się na PC, PS4, PS5, XONE i XSX|S.