Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2021, 15:15

Battlefield 2042 - premiera w październiku, screeny i konkrety o grze

Do sieci wyciekły kolejne informacje na temat nowej odsłony cyklu Battlefield. Według nich ma ona nosić podtytuł 2042, skupić się na rywalizacji między USA a Rosją i mieć na premierę 7 map, na których rywalizować będzie mogło do 128 osób naraz. Ponadto odnaleziono oficjalne screeny z gry.

Stream, podczas którego oficjalnie ma zostać zapowiedziana kolejna odsłona cyklu Battlefield, wystartuje dziś o godzinie 16:00 czasu polskiego. Wygląda jednak na to, że szczegóły na temat nadchodzącego tytułu znamy już teraz. Jednemu z użytkowników Reddita o pseudonimie Popygay udało się bowiem wyciągnąć z kodu sklepu Origin kilka interesujących informacji.

Przede wszystkim, zgodnie z tym, co udało mu się znaleźć, nowa odsłona popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanek będzie nosiła tytuł Battlefield 2042 i miała swoją premierę w październiku. Oto opis tła fabularnego:

Stany Zjednoczone i Rosja stoją na krawędzi wojny. Wojny zastępcze toczą się od dziesięcioleci, generując doświadczonych, lecz wycofanych weteranów wojennych. Ci specjaliści wykorzystują swoje umiejętności, by kształtować przyszłość – przyszłość, o którą warto walczyć.

Na premierę Battlefield 2042 ma oferować siedem map, na których rywalizować będzie mogło do 128 graczy. Według informacji, każda będzie oferowała sporą różnorodność – począwszy od urbanistycznego Seulu po pustynie w Egipcie.

W grze mają się także znaleźć szerokie opcje personalizacji broni, pojazdów oraz gadżetów. W gronie tych drugich mają znaleźć się pies-robot, hak oraz specjalny kombinezon służący do szybowania.

Pojawiły się także wzmianki o systemie Specjalistów, bazującym na klasycznych dla cyklu Battlefield czterech klasach. Otóż każdy typ żołnierza ma mieć jedną unikalną specjalizację i cechę. Natomiast jego ekwipunek będzie podatny na dowolne konfiguracje.

Battlefield 2042 ma być dostępny w trzech edycjach - Standard, Gold i Ultimate. Rzecz jasna im lepsze wydanie, tym więcej bonusów. Te droższe zagwarantują między innymi wcześniejszy dostęp do otwartej bety oraz szereg ekskluzywnych przedmiotów. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.

To jeszcze nie wszystko. Do sieci wyciekły również screeny mające pochodzić prosto z Battlefielda 2042. Oto one:

Rzecz jasna musicie pamiętać, że wciąż nie są to jeszcze oficjalne informacje. Dlatego musicie je brać z drobną rezerwą. Wszystko będzie jednak jasne już niedługo.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej