Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2014, 12:24

BattleCry - pierwszy gameplay z gry F2P Bethesdy

Podczas tegorocznego E3 mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć w akcji nowy tytuł wydawany przez Bethesdę - darmową, sieciową grę akcji BattleCry.

Niektórym na widok „niezapowiedzianego tytułu Bethesdy” w harmonogramie E3 mogło szybciej zabić serce – i trudno się dziwić. Niestety, na targach nie doczekaliśmy się ogłoszenia nowej części serii Fallout czy The Elder Scrolls, po raz pierwszy zobaczyliśmy za to planowany na 2015 rok BattleCry, o którym wspominaliśmy jeszcze pod koniec zeszłego miesiąca. Fragment rozgrywki z sieciowego f2p wraz z komentarzem możecie zobaczyć za pośrednictwem serwisu Polygon pod tym adresem.

Trwający niespełna cztery minuty filmik odsłania przed nami parę powodów, dla których warto zainteresować się debiutanckim tytułem Battlecry Studios. Pierwszym i chyba najważniejszym jest to, że twórcy nie kryją się przed określaniem swego dzieła jako „Team Fortress 2 plus więcej mieczy i mniej broni palnej”. Rzeczywiście – kreskówkowy styl, stworzony przez Viktora Antonova (dyrektora artystycznego, odpowiedzialnego m.in. za oprawę wizualną w Dishonored czy Half-Life 2) przywodzi na myśl niebotycznie grywalną produkcję Valve. Niesiląca się na realizm grafika idealnie komponuje się z hektolitrami krwi, które przelewają się przez ekran. Ponadto wygląda na to, że gra już teraz jest w dość zaawansowanym stadium produkcji, co daje spore nadzieje na to, że gdy ruszą beta-testy nie będziemy mieli zbyt wielu powodów do narzekań.

Początek beta-testów BattleCry planowany jest na 2015 rok. - BattleCry - pierwszy fragment rozgrywki już w sieci - wiadomość - 2014-06-11
Początek beta-testów BattleCry planowany jest na 2015 rok.

BattleCry to bezpłatna, sieciowa gra akcji, w której gracze wcielają się w wojowników walczących na rzecz swoich krajów w potyczkach rozgrywających się na specjalnie w tym celu stworzonych arenach. To debiutancki tytuł Battlecry Studios, którego beta-testy mają ruszyć już w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry BattleCry
  2. BattleCry w Encyklopedii Gier