Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2023, 17:51

autor: Maciej Gaffke

Baldur's Gate 3 trafił do PS Plus Premium, ale w nadzwyczaj ograniczonej formie

Od dzisiaj Baldur’s Gate 3 w wersji próbnej jest dostępny w usłudze PS Plus Premium. Niestety subskrybenci dostali niewiele czasu na sprawdzenie tego tytułu Larian Studios.

Źródło fot. Larian Studios
i

Subskrybenci PS Plus Premium otrzymali dzisiaj od Sony kolejne próbki gier do sprawdzenia. W ofercie japońskiego giganta znalazły się dwie produkcje wydane w tym roku, z których jedna zebrała wiele pochwał, a druga wprost przeciwnie – w oczach graczy i ekspertów stała się nieporozumieniem.

Wrota Baldura i Gollum w PS Plus Premium

Chodzi oczywiście o Baldur’s Gate 3 oraz The Lord of the Rings: Gollum. Obie te gry subskrybenci najbogatszej opcji usługi Sony mogą sprawdzić przez ograniczoną liczbę godzin.

Baldur’s Gate 3 może być ogrywany jedynie przez dwie godziny, co jest wyjątkowo krótkim czasem jak na tak rozbudowaną produkcję. Według statystyk serwisu HowLongToBeat przejście gry razem z fabułą i misjami pobocznymi zajmuje około 140 godzin.

Przypomnijmy, że to dzieło Larian Studios ma średnią ocen 96/100 od ekspertów w serwisie Metacritic (na podstawie 114 recenzji wersji na PC). Ponadto obok Alana Wake’a 2 zdobyło ono najwięcej nominacji (w sumie osiem) w tegorocznej edycji The Game Awards.

Z kolei The Lord of the Rings: Gollum gracze mogą sprawdzać jedynie przez godzinę. Zaznaczmy, że na wspomnianym Metacriticu gra od Daedalic Entertainment ma bardzo niską średnią ocen – 34/100 (opartą na 56 recenzjach wersji na PlayStation 5).

Inne wersje próbne gier w PS Plus Premium

PS Plus Premium pozwala na wypróbowanie łącznie ponad 80 produkcji w wersji próbnej, co zazwyczaj oznacza kilka godzin rozgrywki.

Jedną z gier, które można najdłużej sprawdzać, jest Cyberpunk 2077 – użytkownicy usługi mają szansę na „darmową” zabawę przez pięć godzin w tej produkcji studia CD Projekt RED. Natomiast do najkrótszych zalicza się zdecydowanie Dziedzictwo Hogwartu, które zainteresowani mają prawo ogrywać jedynie przez... 45 minut.

Na koniec wspomnijmy, że miesięczna subskrypcja PS Plus Premium kosztuje 70 zł. Można też kupić wariant na trzy oraz dwanaście miesięcy – na ten ostatni aktualnie obowiązuje zniżka 30% w ramach Black Friday.

Tutaj kupisz usługę PS Plus

  1. Baldur’s Gate 3 – nasza recenzja
  2. Poradnik do Baldur’s Gate 3

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

Kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionym dla pojedynczego gracza. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka. W GRY-Online.pl zajmuje się głównie newsowaniem.

więcej