Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2021, 09:35

Otwarta beta Back 4 Blood przyciągnęła miliony graczy

Niedawna otwarta beta Back 4 Blood cieszyła się sporym zainteresowaniem. Studio Turtle Rock podzieliło się garścią statystyk z testów, w których wzięło udział ponad 5,6 miliona graczy.

Back 4 Blood odniosło (nie)mały sukces na Steamie jeszcze przed rozpoczęciem otwartych testów. Nikogo więc chyba nie zaskoczy, że również one cieszyły się sporym powodzeniem. Studio Turtle Rock pochwaliło się na Twitterze statystykami publicznej bety, którą sprawdziło ponad 5,6 miliona osób. SteamDB potwierdza też, że Back 4 Blood pobiło własny rekord: w szczytowym momencie na Steamie bawiło się jednocześnie prawie 123 tysiące graczy (poprzedni najlepszy wynik to niecałe 100 tys.).

Zgodnie z konwencją tego typu podsumowań, twórcy podzielili się również niestandardowymi danymi. Nie zabrakło informacji na temat skuteczności graczy w eliminowaniu szeregowych zombie, których przez czas trwania bety (okres od 12 do 16 sierpnia) „zginęło” prawie 6,236 miliarda. Również specjalni zainfekowani nie byli bezpieczni – testerzy unicestwili ponad 164 miliony tych niebezpiecznych przeciwników. Zdradzono też, jak często uczestnicy bety trafili w czułe punkty wrogów (więcej niż 35 milionów razy), podano liczbę rozegranych sesji PvP (548 357) oraz wskazano najczęściej używaną broń do walki wręcz (siekiera strażacka) i dystansową (karabin M4). Z kolei najpopularniejszym bohaterem był (Elijah) Walker.

Jednakże popularność i wielkie liczby to tylko jedna strona medalu – w ostatecznym rozrachunku najistotniejszą kwestią są wrażenia uczestników. Oczywiście nie możemy jeszcze sprawdzić ocen na Steamie lub recenzji dziennikarzy, lecz z pomocą przychodzą wątki (oraz materiały filmowe) uczestników testów. Ogólny odbiór bety Back 4 Blood był pozytywny, aczkolwiek nawet najbardziej entuzjastyczne opinie wspominają o pewnych problemach. Chodzi tu m.in. o sztuczną inteligencję, która pozostawia sporo do życzenia, a niektórzy podejrzewają nawet, że jest to sprawka błędu. Tłumów nadal nie porwał tryb PvP, ale już poziom trudności został oceniony lepiej niż podczas zamkniętych testów.

Back 4 Blood ukaże się 12 października na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Gra formalnie ma już złoty status, niemniej miejmy nadzieję, że do premiery twórcy zdążą jeszcze dopracować produkcję na tyle, by nawet najwięksi fani oryginalnej historii o zombie od Turtle Rock Studios nie mieli większych powodów do narzekań.

  1. Oficjalna strona gry Back 4 Blood