Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2013, 12:22

Autorzy Starbound stworzą remake platformówki Treasure Adventure Game

Mamy dobre wieści dla miłośników platformówek. Treasure Adventure Game, czyli jedna z najlepszych darmowych produkcji tego typu, już wkrótce otrzyma komercyjny remake. Co więcej, jego opracowaniem zajmie się studio Chucklefish, czyli autorzy Starbound.

Darmowa platformówka z otwartym światem zatytułowana Treasure Adventure Game okazała się jedną z największych niespodzianek 2011 roku i otrzymała masę doskonałych recenzji oraz nagród od serwisów branżowych. Produkcja cieszyła się tak dużą popularnością, że teraz jej autor (Stephen Orlando) postanowił wyprodukować komercyjny remake, zatytułowany Treasure Adventure World, w którym rozpikselowana retro grafika zastąpiona zostanie przez kreskówkowe HD.

  1. Treasure Adventure World – strona oficjalna

Stephen Orlando jest jedynym członkiem studia Robit, więc od początku oczywiste było, że tego rodzaju projekt daleko wykracza poza jego możliwości. Dlatego nawiązał współpracę z zespołem Chucklefish, który tworzy obecnie również sandboksową platformówkę Starbound. Warto przypomnieć, że założycielem Chucklefish jest artysta korzystający z ksywki Tiy, czyli człowiek odpowiedzialny za grafikę gry Terraria.

Autorzy Starbound stworzoną remake platformówki Treasure Adventure Game - ilustracja #1

Treasure Adventure Game to darmowa platformówka 2D. Jej akcja toczy się w krainie, która przed tysiącami lat była jednym wielkim kontynentem. Wtedy do świata przybył jednak potężny demon, który rozpoczął niszczenie wszystkie co stanęło mu na drodze. Ostatecznie pokonał go jeden z czarnoksiężników, ale nim demon zniknął wywołał kataklizm, przez który poziom wód wzrósł tak bardzo, że to, co było dawniej kontynentem zamieniło się w sznur wysepek, W momencie rozpoczęcia gry demon zaczyna szykować się do powrotu. Powstrzymać spróbuje go młody chłopieć, który będzie musiał zgromadzić dwanaście magicznych przedmiotów, wykorzystanych przez czarnoksiężnika do pokonania bestii.

Struktura gry jest w dużym stopniu otwarta. Świat wypełniony jest masą zadań pobocznych, sekretów i skarbów. Pomiędzy wyspami podróżujemy za pomocą małej łódki, a typowo platformówkowe wyzwania poprzerywane są pomysłowymi zagadkami logicznymi.

Autorzy Starbound stworzoną remake platformówki Treasure Adventure Game - ilustracja #2

Gra ma stanowić stosunkowo wierny remake pierwowzoru. Możemy jednak spodziewać się sporej ilości małych poprawek. Zmianom ulegną niektóre zagadki oraz schematy zachowań przeciwników. Rozbudowana zostanie również warstwa fabularna i pojawi się kilka alternatywnych zakończeń. Ponadto kompozytor muzyki do pierwowzoru, czyli Robert Ellis, przygotuje kilka dodatkowych melodii.

Treasure Adventure powstaje z myślą o pecetach, ale niewykluczone jest, że gra pojawi się również na innych platformach. Premiera nastąpić ma jeszcze w tym roku.