Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2007, 15:20

autor: Metatron

Autorka Gabriela Knighta pracuje nad nową grą detektywistyczną

Miłośnicy przygodówek, którzy do tego pasjonują się kryminałami, z pewnością zainteresują się zapowiedzią gry Women’s Murder Club. Będzie to produkcja oparta na bestsellerowej serii książek detektywistycznych autorstwa Jamesa Pattersona, zekranizowanej w formie serialu telewizyjnego.

Miłośnicy przygodówek, którzy do tego pasjonują się kryminałami, z pewnością zainteresują się zapowiedzią gry Women’s Murder Club. Będzie to produkcja oparta na bestsellerowej serii książek detektywistycznych autorstwa Jamesa Pattersona, zekranizowanej w formie serialu telewizyjnego. Jeżeli jednak ani tytuł, ani autor nic wam nie mówią, z pewnością zrobi to nazwisko osoby odpowiedzialnej za powstanie gry – Jane Jensen.

Gwoli przypomnienia powiemy jedynie, że pani Jensen to ceniona w branży gier producentka, która powołała do życia serię genialnych przygodówek traktujących o przygodach Gabriela Knighta, łączących w sobie cechy kryminału i opowieści z motywami nadprzyrodzonymi.

Tym, co może nieco zniechęcić niektórych graczy, jest fakt, że w oficjalnej zapowiedzi nie pada ani razu słowo „przygodówka”. Zamiast tego gra określana jest mianem produkcji online typu casual. O samej rozgrywce wiemy niewiele, poza tym, że przyjdzie nam się wcielić w rolę bohaterek serii: Lindsay Boxer, Cindy Thomas, Claire Washburn oraz Jill Bernhardt – kobiet, które wspólnie rozwiązują zagadki tajemniczych morderstw na terenie San Francisco.

Gra jest opracowywana przez Oberon Media, twórców między innymi Agatha Christie: Death on Nile. Jej wydawcą zostanie Elephant Entertainment, zaś nad zgodnością z książkowo-filmowym pierwowzorem czuwać będzie James Patterson Entertainment.

Na razie trudno przewidzieć, co wyjdzie z Women’s Murder Club. Z jednej strony ciekawy książkowy pierwowzór i ceniona Jane Jansen dają nadzieję na co najmniej interesującą pozycję, z drugiej sklasyfikowanie gry jako tytułu typu casual online może niepokoić.

Ostatnia aktualizacja: 2007-12-18

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.