Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2007, 11:03

autor: Misiek

Atari Europe uspokaja

W ostatnich dniach donosiliśmy Wam o wielu problemach Atari Inc. Najpierw okazało się, że amerykański oddział firmy wycofuje się z produkcji gier, a potem światło dzienne ujrzał raport finansowy koncernu za drugi kwartał bieżącego roku fiskalnego, który wykazał 7,7 milionów dolarów netto strat. Jak jednak podkreśla Lee Kirton, wspomniane problemy dotyczą tylko amerykańskiego oddziału firmy.

W ostatnich dniach donosiliśmy Wam o wielu problemach Atari Inc. Najpierw okazało się, że amerykański oddział firmy wycofuje się z produkcji gier, a potem światło dzienne ujrzał raport finansowy koncernu za drugi kwartał bieżącego roku fiskalnego, który wykazał 7,7 milionów dolarów netto strat. Jak jednak podkreśla Lee Kirton, człowiek od public relations w Atari Europe, wspomniane problemy dotyczą tylko amerykańskiego oddziału firmy.

Przyznał, że wiele osób ma od kilku dni mylne pojęcie o całej sprawie. Ludzie myślą, że całej firmie grozi bankurctwo, a tymczasem wcale tak nie jest. „Sytuacja Atari Europe jest bardzo dobra.” – powiedział Kirton. „W amerykańskiej dywizji firmy faktycznie mają miejsce procesy restrukturyzacyjne, jednak nie dotyczy to Starego Kontynentu.” Dodał, że w żadnym stopniu wspomniane problemy nie wpłyną na wiele świetnie zapowiadających się tytułów, tworzonych w Europie (wymienił tu między innymi oczekiwane kolejne części Alone in the Dark oraz Test Drive Unlimited).

Atari Europe uspokaja - ilustracja #1

Przypomnijmy, że amerykański oddział Atari całkowicie wycofuje się z produkcji gier i zamierza przeznaczyć wszystkie swoje środki na sprawy marketingowe oraz dystrybucję poszczególnych tytułów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.