Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2019, 09:40

autor: Adrian Werner

Assassin’s Creed Ragnarok zostanie ujawnione w lutym?

Powróciły plotki, według których następną odsłoną najpopularniejszego cyklu firmy Ubisoft będzie Assassin’s Creed Ragnarok. Gra ma zostać ujawniona w lutym przyszłego roku, a jej akcja przeniesie nas do epoki wikingów.

Pod względem mechanizmów rozgrywki następna odsłona na stanowić rozwinięcie pomysłów z Assassin’s Creed Odyssey. - Assassin’s Creed Ragnarok zostanie ujawnione w lutym? - wiadomość - 2019-11-21
Pod względem mechanizmów rozgrywki następna odsłona na stanowić rozwinięcie pomysłów z Assassin’s Creed Odyssey.

Pojawiły się nowe plotki odnośnie następnej odsłony cyklu Assassin’s Creed. Według nich produkcja funkcjonuje pod tymczasową nazwą AC Kingdom, ale zadebiutuje jako Assassin’s Creed Ragnarok. Zgodnie z tytułem, produkcja osadzona będzie w epoce wikingów, a jej mapa obejmie Skandynawię oraz część Anglii, w tym Londyn oraz Plymouth.

Premiera zaplanowana została na jesień przyszłego roku, a do oficjalnego ujawnienia gry dojdzie w lutym, podczas jednej z konferencji firmy Sony. Produkcja ma się ukazać równocześnie na obecną i następną generację konsol. Wzorem Assassin's Creed Odyssey sami wybierzemy, czy wcielimy się w kobietę, czy mężczyznę. Niezależnie od tej decyzji, imię naszej postaci będzie brzmiało Jora.

Plotki sugerują powrót systemu werbowania sojuszników z Assassin's Creed Brotherhood. - Assassin’s Creed Ragnarok zostanie ujawnione w lutym? - wiadomość - 2019-11-21
Plotki sugerują powrót systemu werbowania sojuszników z Assassin's Creed Brotherhood.

Powróci znany z Assassin's Creed Brotherhood system rekrutowania i szkolenia zabójców. Nie zabraknie także podróży i starć morskich, ale gra ma położyć mniejszy nacisk na ten aspekt rozgrywki niż Odyssey i Black Flag.

Fabuła Assassin’s Creed Ragnarok skoncentruje się na zemście, a dużą rolę odegra także wątek Pierwszej Cywilizacji. W trakcie kampanii zwiedzimy mistyczne krainy, takie jak Asgard czy Utgard (Jotunheim) i spotkamy bóstwa, w tym Odyna i Lokiego. Mechanika rozgrywki bazować ma na rozwiązaniach z Assassin's Creed Odyssey, choć możemy spodziewać się licznych ulepszeń oraz dalszego rozbudowania elementów RPG.

Oczywiście wszystkie te informacje na razie należy traktować jedynie jako niepotwierdzone plotki. Postawienie na epokę wikingów pokrywa się ze spekulacjami z maja tego roku. Nie brakuje jednak również doniesień, że kolejna odsłona cyklu przeniesie nas do starożytnego Rzymu. Pozostaje mieć nadzieję, że firma Ubisoft nie każe nam długo czekać na ujawnienie następnej części serii.

  1. Wszystko o Assassin's Creed Odyssey
  2. Recenzja gry Assassin's Creed Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3
  3. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Assassin's Creed 2020

Assassin's Creed 2020