Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2017, 14:55

autor: AlexB

Assassin's Creed: Origins - znamy rozmiar plików gry

Na oficjalnej karcie Assassin's Creed: Origins w sklepie Microsoftu pojawiła się informacja, jak dużo danych trzeba będzie pobrać w celu uruchomienia gry. Zadebiutuje ona 27 października na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Do premiery Assassin's Creed: Origins, czyli najnowszej odsłony serii przygodowych gier akcji od firmy Ubisoft, zostało coraz mniej czasu. Wraz ze zbliżającym się debiutem w sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat produkcji. Niedawno zaprezentowano świeży, efektowny trailer CGI pozwalający na wczucie się w klimat starożytnego Egiptu, do którego przeniesie nas kolejny rozdział historii o wojnie pomiędzy Templariuszami a Asasynami (do obejrzenia poniżej). Poznaliśmy również szczegóły na temat trybu edukacyjnego, który znajdzie się w grze. Tym razem przyszła pora na kwestie techniczne. W oficjalnym sklepie Microsoftu pojawiła się informacja, że aby cieszyć się grą trzeba będzie ściągnąć 42,3 GB danych. Liczba dotyczy Xboksa One, lecz na pozostałych platformach wartość ta nie powinna się zbytnio różnić. Oznacza to, że w formie fizycznej gra zostanie rozprowadzona najprawdopodobniej na dwuwarstwowych płytach blu-ray (o pojemności 50 GB).

Może się wydawać, że to sporo. Lecz taka ilość danych koniecznych do ściągnięcia przestaje być ostatnimi czasy aż tak szokująca. Wystarczy chociażby wspomnieć o GTA V, które do uruchomienia wymaga pobrania plików o łącznej wielkości ponad 60 GB, oraz wychodzącą jutro Forzę Motorsport 7, która otrzyma patcha ważącego ponad 50 GB. W przypadku Assassin's Creed: Origins ilość potrzebnego miejsca wydaje się być uzasadniona. Wystarczy chociażby rzucić okiem na mapę świata, która według obietnic twórców będzie ogromna (największa w serii) i zróżnicowana.

W Assassin’s Creed: Origins sporo ważyć będzie nie tylko młot. - Assassin's Creed: Origins - znamy wielkość plików niezbędnych do ściągnięcia - wiadomość - 2017-10-02
W Assassin’s Creed: Origins sporo ważyć będzie nie tylko młot.

Nie da się ukryć, że Assassin's Creed: Origins to intrygujący projekt. Jest to prequel wszystkich dotychczasowych odsłon cyklu. Wiele wskazuje na to, że historia przedstawiona w grze będzie dużo bardziej mroczna niż w poprzednich częściach. Ponadto licznych zmian doczekała się rozgrywka z rozmaitymi zapożyczeniami z gatunku RPG akcji. Co z tego wszystkiego wyjdzie? Przekonamy się o tym 27 października. Produkcja ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One, również w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Assassin's Creed Origins

Assassin's Creed Origins