Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2013, 08:54

autor: luckie

Assassin's Creed: Liberation HD ukaże się w Europie 15 stycznia

Assassin's Creed: Liberation HD trafi do Europy 15 stycznia 2014 roku w edycji cyfrowej. Data premiery została potwierdzona tylko dla wydań na PC i PlayStation 3, ale wersja na Xboksa 360 najprawdopodobniej również zadebiutuje w tym samym terminie.

Aveline da graczom trochę czasu na odsapnięcie po przygodach Edwarda Kenwaya (źródło: PlayStation Blog) - Assassin's Creed: Liberation HD ukaże się w Europie 15 stycznia - wiadomość - 2013-10-24
Aveline da graczom trochę czasu na odsapnięcie po przygodach Edwarda Kenwaya (źródło: PlayStation Blog)
Daty premier Assassin's Creed: Liberation HD
  1. PS3 – 14 stycznia 2014 roku (USA), 15 stycznia (Europa)
  2. PC – 15 stycznia 2014 roku
  3. X360 – styczeń 2014 roku

Firma Ubisoft ogłosiła datę premiery Assassin's Creed: Liberation HD – odświeżonej wersji „spin-offa” serii wydanego pierwotnie na PlayStation Vita. Tytuł zadebiutuje 14 stycznia 2014 roku (w Europie 15 stycznia) na konsoli PlayStation 3 w edycji cyfrowej. Na PC gra ukaże się 15 stycznia – już teraz da się zamawiać ją na Steamie w cenie 19,99 euro (około 84 zł). Wiemy, że planowana jest również edycja na Xboksa 360. W wypadku wersji na konsolę Microsoftu nie podano dokładnej daty, ale ma to być styczeń 2014 roku. Najpewniej więc wydanie na X360 trafi w ręce graczy w tym samym terminie co pozostałe.

Co zaoferuje Assassin's Creed: Liberation HD? Wszyscy miłośnicy serii Assassin's Creed, nieposiadający przenośnej konsoli PS Vita, będą mieli okazję poznać przygody Aveline de Gandpré – pierwszej i jak na razie jedynej kobiecej bohaterki cyklu. Jej historia toczy się równolegle z poczynaniami Connora Kenwaya z Assassin's Creed III, w czasach wojny z Indianami i Francuzami oraz rewolucji amerykańskiej.

Porównanie grafiki w Liberation w wersji na duże i małe ekrany (źródło: PlayStation Blog) - Assassin's Creed: Liberation HD ukaże się w Europie 15 stycznia - wiadomość - 2013-10-24
Porównanie grafiki w Liberation w wersji na duże i małe ekrany (źródło: PlayStation Blog)

Wersja HD zaprezentuje poprawioną grafikę w stosunku do tego, co widzieliśmy na PS Vita. Mowa nie tylko o podniesieniu rozdzielczości obrazu, lecz także o zwiększeniu stopnia szczegółowości scenerii. Pod względem oprawy wizualnej, grze będzie bliżej do „trójki”. Ponadto twórcy obiecują usprawnić mechanikę części misji oraz wprowadzić nowe. Zapowiedzieli oni 15 dodatkowych zadań skupionych wokół różnych wcieleń Aveline – zabójczyni, damy oraz służącej. Jak pamiętamy, potrafi ona przebierać się, by zmylić strażników. W Assassin's Creed: Liberation HD pojawią się nieobecne dotąd misje, wykorzystujące ten aspekt.

  1. Graliśmy w Assassin's Creed: Liberation HD - poprawionego exclusive'a z Vity
  2. Oficjalna strona serii Assassin’s Creed