Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2013, 08:57

autor: Góral

Call of Duty: Ghosts - poznaliśmy oficjalne wymagania sprzętowe

Firma Activision ujawniła oficjalne, minimalne wymagania sprzętowe gry Call of Duty: Ghosts. W porównaniu do wcześniejszej konfiguracji, podanej przez koncern Nvidia, nie zmieniło się zbyt wiele.

Call of Duty: Ghosts ukaże się 5 listopada. - Call of Duty: Ghosts - poznaliśmy oficjalne wymagania sprzętowe - wiadomość - 2013-10-24
Call of Duty: Ghosts ukaże się 5 listopada.

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o wymaganiach sprzętowych gry Call of Duty: Ghosts, które wywołały wśród Was niemałe poruszenie. Dość szybko okazało się, że podana specyfikacja nie jest prawdziwa. Dziś możemy Wam zaprezentować oficjalną, minimalną konfigurację.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHZ, AMD Phenom X3 8750 2.4 GHZ lub lepszy;
  • Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 11 - Nvidia GeForce GTS 450, ATI/AMD Radeon HD 5870 lub lepsza;
  • Pamięć: 6 GB RAM;
  • System operacyjny: Windows 7, 8 (tylko 64-bitowe);
  • Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca.

W porównaniu do wcześniejszych danych zmniejszyła się ilość wymaganego wolnego miejsca na twardym dysku (z 50 GB na 40 GB) i karta grafiki Nvidii (z GeForce GTX 550 Ti na GeForce GTS 450). Reszta pozostała bez zmian, więc w Call of Duty: Ghosts na komputerach PC zagrają wyłącznie osoby z 64-bitowym systemem operacyjnym i aż 6 GB pamięci RAM.

Call of Duty: Ghosts ukaże się na rynku 5 listopada w wersji na konsole Xbox 360, PlayStation 3, Wii U oraz komputery PC. W listopadzie, wraz z next-genami, zadebiutują kolejne edycje gry (29 listopada na PlayStation 4 w Europie, 22 listopada na Xbox One w wybranych krajach). Produkcja jest już dostępna w przedsprzedaży w Sklepie Gry-Online w kilku wersjach (zwykła, Hardened i Prestige). Tytuł możecie znaleźć także u innych sprzedawców, których oferty porównacie w tym miejscu.

Przy okazji zachęcam do zapoznania się ze zwiastunem premierowym, który wyciekł do sieci kilka dni temu. Warto również rzucić okiem na naszą zapowiedź, w której spisaliśmy wrażenia z obcowania z trybem multiplayer.