Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2013, 23:34

Assassin’s Creed IV: Black Flag – udostępniono kolejny, 13-minutowy zapis rozgrywki

W sieci pojawił się nowy zapis rozgrywki z Assassin’s Creed IV: Black Flag. Trwający blisko 14 minut materiał koncentruje się na ukazaniu otwartego świata gry oraz rozmaitych miejsc do odwiedzenia i aktywności, którym możemy się w nich oddawać.

Wraz ze zbliżającą się premierą Assassin’s Creed IV: Black Flag, Internet zalewają coraz to nowe materiały z najnowszej odsłony sandboksowej serii z asasynami w roli głównej. Tym razem dostaliśmy blisko 14-minutowy zapis rozgrywki, który koncentruje się na ukazaniu otwartości świata i różnorodnych atrakcji, jakie w nim czekają. Materiał w pewnym stopniu powtarza sceny pokazane w poprzednim, 7-minutowym zwiastunie, lecz uzupełnia go o sporo nowych elementów.

ASSASSIN’S CREED IV: BLACK FLAG W SKRÓCIE:
  • Czwarta odsłona bestsellerowej serii sandboksowych gier akcji TPP.
  • Tym razem zostaniemy zabrani na XVIII-wieczne Karaiby, gdzie będziemy mieli okazję zasmakować pirackiego życia.
  • Gra ukaże się najpierw na PlayStation 3, Xboksa 360 i Wii U (w październiku), kilka tygodni potem zawita na pecety, a jeszcze trochę później możemy spodziewać się jej na konsolach następnej generacji.

Film, tak jak poprzednie opatrzony komentarzem Ashrafa Ismala, rozpoczyna się w małej rybackiej wiosce, która stanowi jedno z miejsc, gdzie Edward może przyjmować zadania, kupować ulepszenia czy werbować załogę okrętu. W zwiastunie gracz otrzymuje kontrakt na zabójstwo (wygląda to podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu), który nakazuje mu zlikwidować dwa cele w tej samej wiosce. Po wyeliminowaniu pierwszego z nich Kenway rusza w pościg za drugim, zakończony walką na morzu i złupieniem unieruchomionej fregaty wroga (stanowiącej jeden z kilku ujawnionych ostatnio rodzajów statków, jakie pojawią się w produkcji).

W drugiej części materiału gracz ląduje na malutkiej wyspie, gdzie przy zwłokach pechowego marynarza znajduje mapę skarbu. Ta prowadzi go przez wzburzone sztormem wody na wyspę Misteriosa, którą mogliśmy już zobaczyć we wspomnianym wcześniejszym zwiastunie. Tym razem jednak proces przedzierania się na szczyt świątyni Majów nie został przyspieszony, dzięki czemu mamy okazję ujrzeć, jak Edward przekrada się, eliminując cicho kolejnych przeciwników przy użyciu rozmaitych technik, zarówno tych już znanych, jak i nowych (w rodzaju dmuchawki z zatrutymi strzałkami, które wywołują szał u trafionej postaci). Prezentacja kończy się wykopaniem skrzyni i zdobyciem planów służących do opracowania ulepszenia dla okrętu Jackdaw.

Kiedy znudzi nam się łowienie uzbrojonych fregat, zapolujemy na inną, nie mniej groźną zdobycz. - Assassin’s Creed IV: Black Flag – udostępniono kolejny, 13-minutowy zapis rozgrywki - wiadomość - 2013-07-23
Kiedy znudzi nam się łowienie uzbrojonych fregat, zapolujemy na inną, nie mniej groźną zdobycz.

Jak wspomniano, część pokazanych elementów widzieliśmy już wcześniej (jak bitwy morskie, system ulepszeń czy mapa świata z 50 rozbudowanymi lokacjami), lecz nie zabrakło również nowości. Mamy zatem okazję podziwiać wioskę, która, choć niewielka, tętni życiem, czy zmienne warunki atmosferyczne na morzu, ze szczególnym uwzględnieniem niebezpieczeństw czyhających na gracza podczas sztormu. Zwiastun prezentuje też, jak oddano piracki klimat, dając np. możliwość nakazania załodze Jackdawa, by zaczęła śpiewać podczas żeglugi.

Jednocześnie Ashraf Ismal pokusił się o przedstawienie w paru zdaniach samego głównego bohatera, Edwarda Kenwaya. Według słów dewelopera jest to jedna z najbardziej oryginalnych postaci, jakie pojawiły się dotąd w serii Assassin’s Creed. Mamy tutaj do czynienia z człowiekiem, który będzie starał się dowiedzieć, kim tak naprawdę jest. Możemy spodziewać się, że uświadczymy jego metamorfozę wraz z progresem w grze, kiedy to będzie stopniowo przestawał kierować się typowo piracką żądzą chwały i bogactwa, a zacznie postępować zgodnie z kredem asasynów.

Czy Edward Kenway okaże się równie ciekawy, co ulubieniec fanów, Ezio Auditore? - Assassin’s Creed IV: Black Flag – udostępniono kolejny, 13-minutowy zapis rozgrywki - wiadomość - 2013-07-23
Czy Edward Kenway okaże się równie ciekawy, co ulubieniec fanów, Ezio Auditore?

Przypomnijmy, że Assassin’s Creed IV: Black Flag ma ukazać się w październiku bieżącego roku, początkowo tylko na konsole PlayStation 3, Xbox 360 i Wii U. Zgodnie z niechlubną tradycją Ubisoftu, na wersję pecetową, przygotowywaną przez kijowski oddział studia, poczekamy kilka tygodni dłużej. W planach jest również wypuszczenie tytułu na konsole następnej generacji.