Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2013, 18:25

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Assassin's Creed IV: Black Flag – nowe screeny przedstawiające świat poza symulacją Animusa [news zaktualizowany]

W sieci pojawiły się nowe screeny z gry Assassin's Creed IV: Black Flag. W przeciwieństwie do opublikowanych poprzednio obrazków, pokazują nam lokacje z rzeczywistego świata, o których twórcy nie informowali na razie w szczegółach.

Fragmenty gry we współczesności przeniosą nas do kanadyjskiego Montrealu - Assassin's Creed IV: Black Flag – nowe screeny przedstawiające świat poza symulacją Animusa [news zaktualizowany] - wiadomość - 2013-08-02
Fragmenty gry we współczesności przeniosą nas do kanadyjskiego Montrealu

Po ujawnieniu szczegółów związanych z trybem multiplayer w Assassin's Creed IV: Black Flag do internetu trafiły nowe screeny z kampanii dla pojedynczego gracza. Co ciekawe, w przeciwieństwie do wielu opublikowanych do tej pory materiałów przedstawiają jeden z elementów, który determinuje kształt fabuły całej serii. Możemy na nich zobaczyć po raz pierwszy lokacje z rzeczywistego świata, istniejącego poza XVIII-wieczną piracką symulacją, w której spędzimy większość rozgrywki.

Twórcy przygotowali futurystyczne wnętrza biurowca korporacji Abstergo, kontrolowanej przez Templariuszy. Co ciekawe, mamy tutaj do czynienia z oddziałem spółki odpowiadającym za rozrywkę i media. Nazwa Abstergo Entertainement pojawia się też w wielu miejscach w trybie multiplayer. Czy oznacza to więc, że historia przedstawiona w czwartej części będzie w jakiś sposób związana z próbą komercjalizacji Animusa i zamienienia go w wirtualną platformę do grania? Niestety na razie nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Deweloperzy nie zdradzili też jak duże znacznie będą miały fragmenty tytułu umieszczone we współczesnym świecie, ani kto konkretnie będzie ich bohaterem/bohaterami.

Aktualizacja

Jak zauważył nasz czytelnik, producenci gry odpowiedzieli dziś na Twitterze na kilka pytań związanych z segmentem rozgrywki, która ma miejsce we współczesności. W tej części historii na pewno pojawią się niektóre postacie znane z poprzednich odsłon Assassin's Creed. Widoczne na screenach wnętrza to siedziba Abstergo Entertainment, która mieści się w kanadyjskim Montrealu. Poza fragmentami, w których będzie wymagać tego od nas fabuła, możemy ją zwiedzać w dowolnym momencie rozgrywki. Eksploracja jest typowo przygodówkowa, nie spodziewajmy się więc walki. Możemy jedynie przysłuchiwać się rozmowom oraz hakować sprzęt komputerowy. Włamywanie się do baz danych zrealizowane zostanie w formie minigier. Dzięki zebranym informacjom poznamy wiele sekretów spółki. Podczas poszukiwań znajdziemy też ukryte taśmy, przybliżające nam o losy kilku pracowników Abstergo, pracujących w firmie na początku lat 80. Przy okazji, gracze będą mieli też sposobność zobaczyć wysoko postawionych członków zarządu korporacji.

Nasza postać nie jest spokrewniona z Desmondem. Nie jest też formalnie Templariuszem, ale zwykłym pracownikiem Abstergo. W trakcie rozwoju fabuły będziemy jednak mogli opowiedzieć się za jedną z dwóch stron odwiecznego konfliktu, dowiadując się stopniowo o istnieniu Templariuszy i Asasynów. Juno znana z poprzedniej części powróci jako wrogie AI, nie mające jednak możliwości przejęcia władzy nad światem. Z drugiej strony nie spotkamy się już w żaden sposób z Obiektem 16, znanym z poprzednich odsłon cyklu.

W czasie zabawy wcielimy się w zupełnie nową postać, pracującą dla Abstergo - Assassin's Creed IV: Black Flag – nowe screeny przedstawiające świat poza symulacją Animusa [news zaktualizowany] - wiadomość - 2013-08-02
W czasie zabawy wcielimy się w zupełnie nową postać, pracującą dla Abstergo
Czy Templariusze mają zamiar stać się także potentatami na rynku wirtualnej rozrywki? - Assassin's Creed IV: Black Flag – nowe screeny przedstawiające świat poza symulacją Animusa [news zaktualizowany] - wiadomość - 2013-08-02
Czy Templariusze mają zamiar stać się także potentatami na rynku wirtualnej rozrywki?
Wersja gry na PC i konsole nowej generacji ukaże się z kilkutygodniowym opóźnieniem - Assassin's Creed IV: Black Flag – nowe screeny przedstawiające świat poza symulacją Animusa [news zaktualizowany] - wiadomość - 2013-08-02
Wersja gry na PC i konsole nowej generacji ukaże się z kilkutygodniowym opóźnieniem

Assassin's Creed IV: Black Flag zadebiutuje 31 października na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i Wii U. Kilka tygodni później produkcja dotrze do użytkowników komputerów PC oraz PlayStation 4 i Xbox One.

  1. Oficjalna strona gry Assassin's Creed IV: Black Flag
  2. Testowaliśmy tryb multiplayer w grze Assassin's Creed IV: Black Flag
  3. Widzieliśmy Assassin's Creed IV - eksploracja Karaibów na E3 2013