Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 czerwca 2017, 11:59

Asphalt Street Storm Racing wjechało na rynek mobilny

Do dystrybucji w serwisach App Store i Google Play trafiło Asphalt Street Storm Racing, czyli najnowsza odsłona popularnej mobilnej marki wyścigowej studia Gameloft. To pierwsza część serii, która koncentruje się na drag racingu.

Najnowsza odsłona marki postawiła na drag racing. - Asphalt Street Storm Racing wjechało na rynek mobilny - wiadomość - 2017-06-26
Najnowsza odsłona marki postawiła na drag racing.
ASPHALT STREET STORM RACING W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Gameloft
  2. Wydawca: Gameloft
  3. Gatunek: wyścigi
  4. Platforma: iOS, AND, W8.1/10
  5. Model biznesowy: free-to-play

Tematyka drag racingu, czyli rywalizacji znanej w naszym kraju również pod nazwą wyścigów równoległych, robi się coraz popularniejsza na rynku mobilnym. Raptem kilka dni temu pisaliśmy o należącej do tej kategorii grze Carmageddon: Crashers, a teraz pod ten trend postanowiła podpiąć się seria Asphalt, czyli jedna z najmocniejszych marek wyścigowych na smartfonach i tabletach.

Nowa odsłona cyklu zatytułowana została Asphalt Street Storm Racing i ukazała się właśnie na urządzenia z systemami iOS, Android oraz Windows 8.1/10. Na wszystkich tych platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Pod względem podstawowych mechanizmów zabawy gra nie odbiega od innych produkcji traktujących o drag racingu. Podczas wyścigów nie mamy więc kontroli nad kierownicą. Samochód zawsze pędzi naprzód, a naszym zadaniem jest dobieranie optymalnych momentów zmiany biegów oraz aktywacji dopalaczy.

W trakcie zabawy gracze mogą odblokować szeroki wachlarz samochodów sportowych i wszystkie je da się w dużym stopniu tuningować. Obecnie gra oferuje trasy w trzech miastach - Nowym Jorku, Paryżu oraz Hongkongu. Dodatkową atrakcją jest system pogody, która wpływa na zachowanie maszyn na drodze.

Asphalt Street Storm Racing pozwala na samotną zabawę w trybie kariery, jak również na rywalizowanie z innymi graczami w multiplayerze. W przypadku tej drugiej opcji w wyścigu może brać udział maksymalnie czterech kierowców jednocześnie.

  1. Asphalt Street Storm Racing w App Store
  2. Asphalt Street Storm Racing w Google Play
  3. Asphalt Street Storm Racing w Microsoft Store