Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2014, 12:58

autor: Renox

Areal – obejrzyj gameplay z wczesnej wersji gry

Studio West Games opublikowało wczoraj krótki fragment rozgrywki pochodzący z wczesnej wersji gry Areal – produkcji współfinansowanej przez graczy za sprawą zbiórki na Kickstarterze. Upubliczniony materiał rozwiewa do jakiegoś stopnia wiele wątpliwości, które nadal towarzyszą wspomnianej akcji crowdfundingowej.

Przyszłość kickstarterowej zbiórki na Areal nadal pozostaje zagadką. - Areal – obejrzyj gameplay z wczesnej wersji gry - wiadomość - 2014-07-18
Przyszłość kickstarterowej zbiórki na Areal nadal pozostaje zagadką.

West Games upubliczniło krótki fragment rozgrywki z wczesnej wersji gry Areal. Nagranie co prawda nie pokazuje zbyt wiele, jednak warto wspomnieć, że do tej pory nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć omawianego tytułu w akcji. Naturalnie przy okazji publikacji niżej umieszczonego materiału z rozgrywki deweloperzy zwracają uwagę na to, że jest jeszcze wiele rzeczy, które trzeba będzie poprawić. Dlatego też należy pamiętać, że poniższy filmik nie oddaje jakości, jaką pochwalić się będzie mógł finalny projekt. Oczywiście jeżeli w ogóle uda się go ukończyć, ponieważ przyszłość kickstarterowej zbiórki na omawiany tytuł nadal pozostaje niepewna.

Areal to postapokaliptyczna strzelanina z elementami RPG, w kontekście której wielokrotnie użyto już sformułowania „duchowy spadkobierca serii S.T.A.L.K.E.R.”. Na temat gry pisaliśmy po raz pierwszy pod koniec czerwca, kiedy ekipa z West Games zdecydowała się uruchomić zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze, dzięki której mogłoby dojść do realizacji projektu, zwłaszcza od strony finansowej. Niestety dosłownie kilka dni później doszły nas słuchy, że osoby stojące za omawianą produkcją to oszuści, a część materiałów na stronie projektu pochodzi ze źródeł zewnętrznych. Późniejsze wsparcie, którego odpowiednim wpisem udzieliło Studio GSC Game World (odpowiedzialne za serię S.T.A.L.K.E.R.), ostatecznie zostało… wycofane. Dalsze losy projektu, jak również jego twórców, nadal pozostawały więc dla nas sporą zagadką. Dopiero fakt dołączenia do West Games głównego projektanta S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, jak również umieszczone wyżej nagranie rozwiewają większość wątpliwości co do samej gry i kickstarterowej zbiórki pieniędzy. W chwili pisania tej wiadomości producentom udało się zebrać 37 z potrzebnych 50 tysięcy dolarów. Początkowo osiągnięty impet niewątpliwie wyraźnie został utracony, więc kto wie, czy w ciągu zaledwie pozostałych sześciu dni uda się jeszcze zebrać wymaganą sumę pieniędzy.

Areal ukazać się ma na PC i konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Wii U. Data premiery nie jest jeszcze znana.