Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiUPS4PCXONE
Okładka STALKER Apocalypse (WiiU)
OkładkaSTALKER Apocalypse (WiiU)

STALKER Apocalypse

Areal

Będąca duchowym spadkobiercą serii S.T.A.L.K.E.R. postapokaliptyczna strzelanina z elementami RPG i survival horroru. Gra została przygotowana przez studio West-Games, w skład którego weszli ludzie zaangażowani w produkcję takich hitów, jak S.T.A.L.K.E.R. czy Metro: Last Light.

Akcji | FPP | TPP | survival horror | postapokalipsa | elementy RPG | crowdfunding | indie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

STALKER Apocalypse Premiera

anulowana

PC WiiU PS4 XONE

Gry podobne do STALKER Apocalypse

Call of Duty: Ghosts

Call of Duty: Black Ops II

ZombiU

Areal to postapokaliptyczna strzelanina z elementami survival horroru, będąca duchowym następcą kultowej serii S.T.A.L.K.E.R. Tytuł jest debiutanckim projektem niezależnego, amerykańskiego studia West-Games, w skład którego weszli m.in. twórcy odpowiedzialni za wspomnianego S.T.A.L.K.E.R.a oraz Metro: Last Light. Produkcja gry została częściowo sfinansowana dzięki środkom, uzyskanym w crowd-fundingowej kampanii na Kickstarterze.

Akcja gry rozgrywa się w ponurym uniwersum, w którym ziemska cywilizacja chyli się ku upadkowi na skutek upadku tajemniczego meteorytu. Wraz z nim na Ziemię przybywa niezbadana i szybko rozprzestrzeniająca się substancja, zwana metamorfitem. Kontrolowana przez gracza postać przemierza ogromny, otwarty świat, podzielony na trzy strefy zagrożenia. Rozchodzą się one począwszy od miejsca katastrofy meteorytu i różnią się od siebie poziomem anomalii, wywoływanych przez kosmiczną substancję. Wykonując kolejne misje główne i poboczne znajdziemy szereg odpowiedzi na pytania, związane z tajemniczym zjawiskiem. W naszej misji wykorzystamy też unikalne właściwości metamorfitu, który – użyty w odpowiedni sposób może stać się także źródłem potężnej mocy, wpływając na charakterystykę gracza i jego wydajność w walce.

Przez większość czasu, akcję obserwujemy z pespektywy pierwszej osoby, choć w grze nie brak też licznych sekwencji filmowych, podczas których kamera przełącza się na widok trzecioosobowy. Fabuła jest nieliniowa, zaś wszelkie podejmowane przez gracza decyzje mają wpływ na dalszy tok rozgrywki. O bezpośrednim przebiegu poszczególnych potyczek decyduje zaś szereg drobiazgowych czynników, takich jak umiejętności bohatera, obecność anomalii i mutantów, wykorzystanie różnych typów metamorfitów czy odpowiedni wybór broni, którą w trakcie zabawy możemy modyfikować, dopasowując do własnego stylu rozgrywki. Prócz szerokiej gamy uzbrojenia i ekwipunku, możemy też zrobić użytek ze sporej palety pojazdów, takich jak ATV, ciężarówki, czołgi, a nawet helikoptery. Większość z nich wymagać będzie regularnego tankowania, zaś podczas walki odnosić będzie uszkodzenia, wymagające późniejszej naprawy.

Areal korzysta z nowoczesnego autorskiego silnika, pozwalającego na spory rozmach graficzny. Mimo postapokaliptycznego klimatu, świat gry jest zróżnicowany i okraszony sporą paletą barw. Twórcy z West Games zaimplementowali w swej produkcji także specjalną technologię X-Life, odpowiedzialną za sztuczną inteligencję przeciwników. Dzięki niej możemy liczyć na szereg wiarygodnych i niespodziewanych reakcji naszych wrogów, próbujących stosować podczas rozgrywki rozmaite strategie ataku, uzależnione od rozwoju sytuacji.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe STALKER Apocalypse: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
WiiU
PS4
XONE