Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 października 2011, 16:51

Anno 2070 - zwiastun trybu multiplayer

Tercet Ubisoft, Blue Byte i Related Design sprezentował światu zwiastun reklamujący tryb multiplayer w Anno 2070

Fani strategii ekonomicznych od wielu miesięcy ostrzą sobie zęby na Anno 2070. Do premiery wciąż pozostało sporo czasu i oczekiwanie miłośnikom serii powinien umilić najnowszy zwiastun pokazujący jak wyglądać będzie w tej grze tryb multiplayer.

Anno 2070 stanowi odważną próbę odświeżenia oblicza serii. Poprzedniej części, czyli Anno 1404, niewiele brakowało do perfekcji, dlatego wyprodukowanie kolejnej podobnej odsłony nie wchodziło w grę. Zamiast tego postanowiono spróbować czegoś nowego. Tak narodził się pomysł przeniesienia gry w przyszłość. Otwiera to autorom szerokie pole do popisu i sądząc po wypuszczonych do tej pory informacjach  szansa ta nie została zmarnowana. Po raz pierwszy w historii cyklu dostaniemy trzy frakcje do wyboru: nastawionych na ciężki przemysł Tycoons, miłujących ekologię Echoes i zagospodarowujących dna mórz Tech.  Przypomnijmy przy okazji,  że podział ten działa w inny sposób niż w większości RTS-ów. Tutaj gracz ma cały czas dostęp do budynków oraz technologii każdej z grup i tylko od niego zależy, którą ścieżkę rozwoju wybierze. Co więcej, nie ma żadnych większych ograniczeń w łączeniu rozwiązań różnych stron, choć oczywiście każda decyzja będzie mieć swoje konsekwencje.

Futurystyczne klimaty niosą ze sobą masę ciekawych technologii, które znacząco wpływają na przebieg rozgrywki. Doskonałym przykładem tego jest Arka, czyli olbrzymi wodny statek będący naszą bazą dowodzenia i czymś w rodzaju awatara gracza w wirtualnym świecie. Jest on jednocześnie jedynym stałym elementem, z którym zaczynamy każdą misję. Zapewnia wrażenie ciągłości w kampanii, ponieważ Arkę można ulepszać oraz załadowywać surowcami i wszystko to nie znika z poziomu na poziom. Po raz pierwszy w historii cyklu możemy się spodziewać rozbudowanego, dobrze przemyślanego i co najważniejsze bardzo miodnego tryby multiplayer. Najnowszy zwiastun pokazuje, że jest na co czekać.

Niestety wciąż nie znamy dokładnej daty premiery Anno 2070. Wiemy jedynie, że gra ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.