Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 września 2013, 06:38

Angry Birds Star Wars II już dostępne w sprzedaży

Studio Rovio wypuściło wreszcie grę Angry Birds Star Wars II , czyli kontynuację zeszłorocznego przeboju, który przeniósł słynną serię mobilną w realia Gwiezdnych Wojen. Produkcja dostępna jest na urządzenia z systemami iOS i Android.

Obecny wrzesień gęsto zapełniony jest dużymi premierami mobilnymi. Teraz dołączyło do nich Angry Birds Star Wars II, czyli kontynuacja wyśmienitej gry zręcznościowo-logicznej studia Rovio.

      - Angry Birds Star Wars II na App Store

      - Angry Birds Star Wars II na Google Play

Produkcja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. W obu przypadkach cena wynosi około 4 zł.

Tak jak pierwowzór gra w humorystyczny sposób ubiera konflikt między wściekłymi ptakami a złymi świnkami w konwencję filmowej serii Gwiezdne Wojny. O ile jednak wcześniej autorzy ograniczyli się jedynie do pierwszej filmowej trylogii, tak teraz wykorzystali wszystkie odsłony sagi. Dzięki temu wśród postaci pojawiły się takie sławy jak Darth Maul, Mace Windu, Jango Dett, Generał Grevious czy młody Anakin. W sumie możemy zagrać ponad trzydziestoma bohaterami.

Twórcy poszli ścieżką wytyczoną przez serię Skylanders i zintegrowali grę z plastikowymi figurkami. Po zakupie każdej z nich kładziemy ją na kamerze naszego urządzenia mobilnego, co pozwala na aktywację tego bohatera w wirtualnym świecie.

Pomimo tych wszystkich nowości rdzeń rozgrywki w Angry Birds Star Wars II pozostał niezmieniony. Naszym zadaniem jest więc głównie wystrzeliwanie postaci z procy w taki sposób, aby wyeliminować wszystkich przeciwników na mapie. Wielu z nich kryje się wewnątrz prostych budynków. Wtedy najlepszą metodą jest uderzenie w ich fundamenty, co umożliwi zwalenie całej struktury na głowy nieprzyjaciół. Zabawę wzbogacają umiejętności specjalne wszystkich typów postaci, pozwalające na wyprowadzanie różnych dodatkowych ataków w powietrzu.