Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 16 listopada 2006, 11:22

autor: Metatron

Amerykanie zaskoczeni ceną PS3

Raport przygotowany przez firmę Compete ujawnił, że niemal połowa Amerykanów, którzy zamierzają nabyć PlayStation 3 jest zaskoczona rzeczywistą ceną urządzenia. W październiku przebadano posiadaczy konsol obecnej generacji – okazało się, że 48% spośród tych, którzy myślą o zakupie PS3, było przekonanych, że jego cena wyniesie poniżej 300 UDS.

Raport przygotowany przez firmę Compete ujawnił, że niemal połowa Amerykanów, którzy zamierzają nabyć PlayStation 3 jest zaskoczona rzeczywistą ceną urządzenia. W październiku przebadano posiadaczy konsol obecnej generacji – okazało się, że 48% spośród tych, którzy myślą o zakupie PS3, było przekonanych, że jego cena wyniesie poniżej 300 USD.

Prawie 60% respondentów należących do tej samej kategorii po tym, gdy dowiedziało się o faktycznej cenie konsoli uznało, że jest ona zbyt wysoka. Przypomnijmy, że PS3 wyposażone w dysk 20GB lub 60GB kosztować będzie odpowiednio 499 i 599 USD.

Okazało się również, że około 63% posiadaczy PlayStation 2 myśli o zakupie PS3, natomiast 39% osób mających GameCube zastanawia się nad nabyciem Wii. Niemal taka sama ich ilość (40%) rozważa zakup nowej konsoli Sony.

Po przeanalizowaniu danych pochodzących z zamówień online, firma Compete oszacowała, że zainteresowanie zakupem X360 przejawia każdego miesiąca około 418 000 osób. We wrześniu pułap ten przekroczyło PS3, natomiast w październiku Wii. Obecnie, w przededniu amerykańskiej premiery, zapotrzebowanie na PS3 znów jest najwyższe.