Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2009, 10:50

autor: Jiker

American McGee's Alice powróci w 2011 roku

O tym, że koncern Electronic Arts nawiązał współpracę z ekipą Spicy Horse, założoną przez samego Americana McGee, dowiedzieliśmy się na początku bieżącego roku. Zostaliśmy wówczas poinformowani, że kooperacja obu firm zaowocuje nową odsłoną marki American McGee’s Alice. Dzisiaj firmy przerwały wielomiesięczne milczenie, ujawniając pierwszy zwiastun produkcji i zdradzając przybliżoną datę premiery.

O tym, że koncern Electronic Arts nawiązał współpracę z ekipą Spicy Horse, założoną przez samego Americana McGee (Scrapland, Grimm), dowiedzieliśmy się na początku bieżącego roku. Zostaliśmy wówczas poinformowani, że kooperacja obu firm zaowocuje nową odsłoną marki American McGee’s Alice. Dzisiaj firmy przerwały wielomiesięczne milczenie, ujawniając pierwszy zwiastun produkcji i zdradzając przybliżoną datę premiery.

Na filmie widać przede wszystkim Alicję, która leży na kozetce w pokoju psychologa, spisującego historię jej życia. Po kilku krótkich ujęciach bohaterki kamera ponownie zostaje skierowana na fotel lekarza, na którym siedzi już jednak Szyderczy Kot. Całość została oczywiście przedstawiona w surrealistycznym stylu, z którego słynie American McGee.

Pod koniec zwiastuna dowiadujemy się, że produkcja zostanie wydana na Xboksa 360, PlayStation 3 i komputery osobiste w 2011 roku.

Niestety, w dalszym ciągu nie wiemy zbyt wiele na temat tego, co zaoferuje nam nowa American McGee’s Alice. W sieci można natrafić najczęściej na sugestie, że będziemy mieć do czynienia ze wznowieniem. Niektórzy sugerują, że będzie to jednak kontynuacja. Umieszczenie Alicji w gabinecie psychologa oraz publikacja strony zwiastującej oficjalną zapowiedź gry (na której znajdziemy napis „Porozmawiajmy o tym, co się stało... ”) wskazuje z kolei na pewnego rodzaju aktualizację kultowej pozycji. Być może przeżyjemy tu znane już przygody w nowej formie.

American McGee's Alice powróci w 2011 roku - ilustracja #1

American McGee’s Alice (2000, PC).

Oryginalne American McGee’s Alice zostało wydane w 2000 roku na komputery osobiste. Produkcja powstała na bazie silnika graficznego gry Quake III. Cieszyła się sporą popularnością wśród graczy (ponad milion sprzedanych egzemplarzy) oraz recenzentów, którzy docenili surrealistyczny, bardzo mroczny klimat oraz niezwykłe zreinterpretowanie klasycznego dzieła (na Metacritic.com średnia ocen kształtuje się na poziomie 85%).

Spekuluje się, że nową edycję McGee stworzy w oparciu o Unreal Engine 3.0 (lub 3.5). Platforma opracowana Epic Games napędzała poprzednie dzieło Spicy Horse, epizodyczny cykl przygodówek American McGee’s Grimm.