Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2019, 10:59

autor: Aquma

American McGee pracuje nad kolejną grą z serii Alice

Znany twórca American McGee pracuje nad projektami graficznymi oraz scenariuszem do Alice: Asylum – trzeciej części kultowej serii American McGee’s Alice, inspirowanej prozą Lewisa Carolla. Deweloper zachęca fanów do okazywania wsparcia.

Przygody Alicji będą kontynuowane? - American McGee pracuje nad kolejną grą z serii Alice - wiadomość - 2019-01-31
Przygody Alicji będą kontynuowane?

Na blogu Americana McGee pojawił się ciekawy wpis dotyczący trzeciej odsłony serii Alice, zatytułowanej Alice: Asylum. Choć o projekcie tym usłyszeliśmy już jakiś czas temu, jego powstanie wciąż nie jest pewne. Deweloper podobno pracuje nad tym tytułem pełną parą – zajmuje się projektami graficznymi oraz scenariuszem – i zachęca fanów, by okazywali swoje wsparcie, m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz datków na platformie Patreon. Poniżej możecie zobaczyć kilka atrakcyjnych grafik koncepcyjnych.

American McGee pracuje nad kolejną grą z serii Alice - ilustracja #2
American McGee pracuje nad kolejną grą z serii Alice - ilustracja #3
Grafiki koncepcyjne Americana McGee.
Grafiki koncepcyjne Americana McGee.

Warto odnotować, że Alice: Asylum ma być prequelem poprzednich części (akcja będzie się toczyła przed „jedynką”).

American ciężko pracuje nad projektami i fabułą do następnego rozdziału przygód Alicji. Alice: Asylum zaprezentuje historię sprzed American McGee's Alice, w której młoda Alicja zmierzy się z traumą związaną z utratą rodziny – czytamy na blogu.

American McGee’s Alice to seria przygodowych gier akcji inspirowanych powieścią Alicja w krainie czarów autorstwa Lewisa Carolla. Produkcje te charakteryzują się niezwykle pokręconą, mroczną stylistyką i wysokim poziomem brutalności. Dotychczas ostatnim tytułem w serii było wydane w 2011 roku Alice: Madness Returns.

Kim jest American McGee?

American McGee pracuje nad kolejną grą z serii Alice - ilustracja #5

American James McGee jest weteranem branży gier wideo – pracuje w niej (ze zmienną intensywnością) od 1994 roku. Poza omawianą w tym tekście serią o przygodach Alicji, twórca jest znany także z tego, że pracował w id Software, współtworząc wraz z Johnem Carmackiem, Kevinem Cloudem czy Timem Willitsem takie kultowe tytuły, jak Doom II, Quake oraz Quake II.

  1. AmericanMcGee – blog oficjalny
  2. Krytykowane, ale lubiane – część II rankingu nisko ocenionych gier, które chwalą gracze