Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 stycznia 2019, 10:45

autor: AlexB

Oscar Isaac negocjuje rolę w Diunie

Niewykluczone, że do obsady Diuny Denisa Villeneuve'a dołączy kolejne znane nazwisko. Rozmowy na temat angażu prowadzi ponoć Oscar Isaac. Aktor ma zagrać Leto Atrydę, czyli ojca głównego bohatera.

Do obsady zapowiedzianej w 2016 roku nowej ekranizacji kultowej Diuny Franka Herberta dołączają kolejni interesujący aktorzy. Wiemy już, że na ekranie pojawią się Timothee Chalamet (Tamte dni, tamte noce, Lady Bird) w roli księcia Paula Atrydy, Rebecca Ferguson (Mission: Impossible - Rogue Nation i Fallout) jako Lady Jessica, Dave Bautista (Strażnicy Galaktyki, Blade Runner 2049) odgrywający Glossu Rabbana oraz Stellan Skarsgard (Thor, Avengers, Przełamując fale) wcielający się w Barona Harkonnena. Jak donoszą źródła magazynu Variety, obecnie rozmowy w sprawie angażu prowadzi Oscar Isaac (nowa trylogia Gwiezdnych wojen, Co jest grane, Davis?). Miałby on zagrać postać księcia Leto Atrydy, czyli ojca głównego bohatera powieści i filmu.

Oscar Isaac ma w Diunie wcielić się w postać ojca głównego bohatera. / Źródło: Variety - Oscar Isaac negocjuję rolę w Diunie - wiadomość - 2019-01-30
Oscar Isaac ma w Diunie wcielić się w postać ojca głównego bohatera. / Źródło: Variety

Akcja Diuny rozpoczyna się, gdy ród Atrydów z Leto na czele przybywa na tytułową planetę. Pustynny glob jest źródłem substancji zwanej melanżem, pozwalającej na podróże kosmiczne oraz przewidywanie przyszłości, a także przedłużającej życie. Diuna, znana również jako Arrakis, została oddana księciu w lenno przez galaktycznego imperatora. Niestety, Harkonnenowie, którzy niegdyś władali tym miejscem, nie zamierzają się łatwo poddać nowym zwierzchnikom.

Za kolejną adaptację Diuny odpowiedzialny jest Denis Villeneuve, znany jako twórca takich produkcji, jak Nowy początek, Blade Runner 2049 czy Sicario. Kanadyjczyk napisał scenariusz, w czym pomogli mu Eric Roth (Forrest Gump, Narodziny gwiazdy) oraz Jon Spaihts (Doktor Strange, Pasażerowie), a wiosną wejdzie na plan filmowy. Wraz z ekipą odwiedzi Budapeszt i Jordanię.

Świat Diuny od lat pobudza wyobraźnię twórców i czytelników na całym świecie. - Oscar Isaac negocjuję rolę w Diunie - wiadomość - 2019-01-30
Świat Diuny od lat pobudza wyobraźnię twórców i czytelników na całym świecie.

Nowa filmowa Diuna jest produkowana przez wytwórnię Legendary Pictures. Nabyła ona prawa nie tylko do kinowej ekranizacji dzieła Franka Herberta, ale również telewizyjnej. Czy jej włodarze zdecydują się na przeniesienie wszystkich sześciu części głównego książkowego cyklu na ekrany? Jeśli pierwsza odsłona odniesie sukces, wydaje się to wielce prawdopodobne.