Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2012, 08:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Agent 47 powrócił - polska premiera gry Hitman: Rozgrzeszenie

W polskich sklepach zadebiutowała dzisiaj długo oczekiwana gra Hitman: Rozgrzeszenie. Fani serii na jej kolejną odsłonę musieli czekać ponad sześć lat. Tytuł został wydany w naszym kraju w polskiej i angielskiej wersji językowej przez firmę Cenega na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Po ponad sześciu latach przerwy, popularny Agent 47 powraca, aby na znane tylko sobie sposoby wyeliminować kolejne cele. Dzisiaj mamy do czynienia z polską, a zarazem światową premierą gry Hitman: Rozgrzeszenie – kolejnej odsłony popularnej serii opowiadającej o przygodach wspomnianego zabójcy.

W naszym kraju tytuł został wydany przez firmę Cenega w podwójnej – polskiej (dubbing) i angielskiej – wersji językowej. Największą gwiazdą lokalizacji jest Paweł Małaszyński, który wcielił się w głównego bohatera. Popularny aktor jest znany w branży filmowej ze swojego zamiłowania do świata gier wideo – teraz gracze będą mogli sami sprawdzić jak odnalazł się w roli Agenta 47.

Hitman: Rozgrzeszenie zadebiutował w cenie sugerowanej 139,90 złotych na PC oraz 239,99 złotych na PlayStation 3 i Xboksie 360. Najwięksi fani mogą zaopatrzyć się również w kolekcjonerskie wydanie Professional Edition – posiadacze pecetów muszą w tym przypadku liczyć się z wydatkiem rzędu 159,99 złotych, a użytkownicy konsol zapłacą 269,99 złotych. Bardziej atrakcyjne oferty tradycyjnie znajdziecie w naszej encyklopedii.

Wszystko wskazuje na to, że studio IO Interactive udanie wprowadziło na rynek kolejną odsłonę serii Hitman. Wprawdzie średnia ocen (według danych serwisu GameRankings) pecetowej wersji gry wynosi „tylko” 73%, ale już konsolowe wydania osiągnęły wyniki przekraczające 80%. Pod jeszcze większym wrażeniem jest Stranger, który w recenzji gry-online.pl przyznał bardzo wysoką notę 9.0 w skali dziesięciostopniowej. Tytuł w akcji możecie zobaczyć m.in. w materiale filmowym serwisu tvgry.pl.

Hitman: Rozgrzeszenie (na świecie znany jako Hitman: Absolution) to piąta odsłona przygód łysego zabójcy z charakterystycznym kodem kreskowym z tyłu głowy. Produkcja łączy w sobie elementy gry akcji i skradanki. Studio IO Interactive pozostało wierne założeniom poprzednich części cyklu, ale wprowadziło również kilka nowości do rozgrywki. Zabawa jest bardziej filmowa i dynamiczna, a dodatkowo ułatwia ją tryb Instynkt, pozwalający m.in. widzieć trasy patrolu przeciwników. Nie znaczy to jednak, że gra zrobiła się banalnie łatwa – każdy może dostosować sobie ją do własnych umiejętności, wybierając jeden z pięciu poziomów trudności.

Oprócz tradycyjnej kampanii dla jednego gracza, w grze znalazł się także specjalny tryb Kontrakty, podzielony na wyzwania, w których głównym zadaniem jest wyeliminowanie określonych celów. Do wyboru otrzymujemy różne etapy, uzbrojenie i osoby do zlikwidowania. Gracze sami mogą tworzyć swoje wyzwania oraz wypełniać je w jak najlepszym stylu i czasie, otrzymując odpowiednią liczbę punktów. Początkowo firma Square Enix (wydawca) planowała udostępnić ten tryb tylko dla osób, które wykorzystają specjalną przepustkę Online Pass (tylko na konsolach, bo na PC i tak należy zarejestrować grę w usłudze Steam). Ostatecznie tuż przed premierą zdecydowano, że tryb sprawdzą za darmo posiadacze wszystkich wersji gry – nawet po nabyciu używanego egzemplarza.