Age of Mythology: Extended Edition trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu

Firma Microsoft poinformowała, że RTS Age of Mythology: Extended Edition trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Przy okazji wypuszczono zwiastun pokazujący ulepszenia w stosunku do pierwowzoru z 2002 roku.

Adrian Werner

Kilka tygodni pisaliśmy o pierwszych doniesieniach na temat Age of Mythology: Extended Edition, czyli odświeżonej wersji RTS-a nieistniejącego już studia Ensemble, który do dzisiaj uznawany jest za jedną z najlepszych produkcji w tym gatunku. Teraz firma Microsoft wreszcie oficjalnie zapowiedziała ten projekt i poinformowała, że trafi on do sprzedaży na serwisie Steam w przyszłym miesiącu. Niestety nie podano konkretnej daty premiery. Wypuszczono za to pierwszy zwiastun. Film koncentruje się na ukazaniu ulepszeń graficznych oraz zaprezentowani kilku nowych elementów mających uprzyjemnić rozgrywkę. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że tytuł powstaje w studiu Skybox Labs, czyli zespole, który pomagał przy produkcji dodatku The Forgotten do Age of Empires II HD Edition.

Age of Mythology: Extended Edition zaoferuje pełną zawartość zarówno podstawowej wersji gry, jak i dodatku The Titans. Autorzy nie zamierzają wprowadzać żadnych dramatycznych zmian i zamiast tego chcą jedynie dostosować klasycznego RTS-a do współczesnych standardów. W tym celu wprowadzone zostanie wsparcie dla współczesnych systemów operacyjnych oraz wysokich rozdzielczości szerokooekranowych.

Ponadto poprawiony zostanie wygląd wody i pojawi się nowoczesny system oświetlenia oraz dynamiczny cykl dnia i nocy. Zmiany nie ograniczą się tylko do aspektu graficznego. Lekko przebudowany zostanie interfejs użytkownika i pojawią się Osiągnięcia. Przede wszystkim jednak Age of Mythology: Extended Edition umożliwi łatwe odnajdywanie chętnych do rozgrywek multiplayer dzięki wykorzystaniu usługi Steamworks. Jest to jeden z głównych powodów, dla których fani pierwowzoru czekają na premierę, gdyż obecnie zagranie przez sieć w oryginalną wersję wymaga sporego wysiłku i cierpliwości. Dodatkową atrakcją będzie integracja z serwisem Twitch TV.

  1. Age of Mythology: Extended Edition – oficjalna strona gry

Age of Mythology to gra RTS autorstwa studia Ensemble, która ukazała się na pecetach w 2002 roku. Była to produkcja poboczna w stosunku do popularnego cyklu Age of Empires. Oparta została na podobnych mechanizmach rozgrywki, ale porzuciła realizm historyczny na rzecz świata, w którym mity były rzeczywistością.

W podstawowej wersji gry dostępne były trzy grywalne cywilizacje – grecka, egipska i nordycka. Dodatek The Titans wprowadził czwartą frakcję, w postaci mieszkańców Atlantydy.

Podoba Ci się że Microsoft wydaje ulepszone wersje Age of Mythology i Age of Empires?

Age of Mythology: Extended Edition

Age of Mythology: Extended Edition

PC
po premierze

Data wydania: 8 maja 2014

Informacje o Grze
8.3

Gracze

9.3

Steam

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

0

Adrian Werner

Autor: Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Inne Gry
2014-04-03
10:58

laki2217 Generał

Myślałem akurat o tej grze a jak zobaczyłem, że wchodzi ulepszona edycja to sobie poczekam jeszcze trochę.

Komentarz: laki2217
2014-04-03
12:12

jaalboja Generał

Kozacka gra. szkoda tylko ze kolejny raz zarabiaja na tym samym zamiast zrobic nową gre w podobnych klimatach.

Komentarz: jaalboja
2014-04-03
12:20

Nitro2050 Generał

Bardzo podobało się przed i po ulepszy się grafika, abyś nie było ta gra przestarzały się, ale klasyka :D

Komentarz: Nitro2050
2014-04-03
13:06

Rewo Generał

Rewo

Fajnie, AoM to był naprawdę udany RTS, szkoda, że nie kontynuowali serii, ale cóż, zawsze coś. Wersja HD wygląda dobrze, trzeba będzie zgarnąć na którejś wyprzedaży.

Komentarz: Rewo
2014-04-03
13:11

Marsellus Wallace Generał

Marsellus Wallace

Teraz czekam jeszcze na odświeżoną wersję Rise of Nations.

Komentarz: Marsellus Wallace

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl