Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2014, 10:20

Age of Mythology: Extended Edition trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu

Firma Microsoft poinformowała, że RTS Age of Mythology: Extended Edition trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Przy okazji wypuszczono zwiastun pokazujący ulepszenia w stosunku do pierwowzoru z 2002 roku.

Kilka tygodni pisaliśmy o pierwszych doniesieniach na temat Age of Mythology: Extended Edition, czyli odświeżonej wersji RTS-a nieistniejącego już studia Ensemble, który do dzisiaj uznawany jest za jedną z najlepszych produkcji w tym gatunku. Teraz firma Microsoft wreszcie oficjalnie zapowiedziała ten projekt i poinformowała, że trafi on do sprzedaży na serwisie Steam w przyszłym miesiącu. Niestety nie podano konkretnej daty premiery. Wypuszczono za to pierwszy zwiastun. Film koncentruje się na ukazaniu ulepszeń graficznych oraz zaprezentowani kilku nowych elementów mających uprzyjemnić rozgrywkę. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że tytuł powstaje w studiu Skybox Labs, czyli zespole, który pomagał przy produkcji dodatku The Forgotten do Age of Empires II HD Edition.

Age of Mythology: Extended Edition zaoferuje pełną zawartość zarówno podstawowej wersji gry, jak i dodatku The Titans. Autorzy nie zamierzają wprowadzać żadnych dramatycznych zmian i zamiast tego chcą jedynie dostosować klasycznego RTS-a do współczesnych standardów. W tym celu wprowadzone zostanie wsparcie dla współczesnych systemów operacyjnych oraz wysokich rozdzielczości szerokooekranowych.

Ponadto poprawiony zostanie wygląd wody i pojawi się nowoczesny system oświetlenia oraz dynamiczny cykl dnia i nocy. Zmiany nie ograniczą się tylko do aspektu graficznego. Lekko przebudowany zostanie interfejs użytkownika i pojawią się Osiągnięcia. Przede wszystkim jednak Age of Mythology: Extended Edition umożliwi łatwe odnajdywanie chętnych do rozgrywek multiplayer dzięki wykorzystaniu usługi Steamworks. Jest to jeden z głównych powodów, dla których fani pierwowzoru czekają na premierę, gdyż obecnie zagranie przez sieć w oryginalną wersję wymaga sporego wysiłku i cierpliwości. Dodatkową atrakcją będzie integracja z serwisem Twitch TV.

  1. Age of Mythology: Extended Edition – oficjalna strona gry

Age of Mythology to gra RTS autorstwa studia Ensemble, która ukazała się na pecetach w 2002 roku. Była to produkcja poboczna w stosunku do popularnego cyklu Age of Empires. Oparta została na podobnych mechanizmach rozgrywki, ale porzuciła realizm historyczny na rzecz świata, w którym mity były rzeczywistością.

W podstawowej wersji gry dostępne były trzy grywalne cywilizacje – grecka, egipska i nordycka. Dodatek The Titans wprowadził czwartą frakcję, w postaci mieszkańców Atlantydy.

TWOIM ZDANIEM

Podoba Ci się że Microsoft wydaje ulepszone wersje Age of Mythology i Age of Empires?

Tak, to świetne gry i dobrze zagrać w ich ulepszone wersje.
79,5%
Powinni sobie darować i stworzyć nowe odsłony.
15,1%
Częściowo, nie wszystkie zmiany mi odpowiadają… I te ceny!
5,4%
Zobacz inne ankiety