Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 kwietnia 2014, 10:30

Niezgodna, Hardkor Disko, Droga do zapomnienia - weekendowe premiery filmowe

Polskie premiery na kinowy weekend zaczynający się 4 kwietnia to ekranizacja książkowego hitu (Niezgodna), młode polskie kino (Hardkor Disko) i dramat w doborowej obsadzie (Droga do zapomnienia), którym towarzyszą mniej głośne filmy. Co wybierzecie?

Niezgodna

Źródło: film.onet.pl
Źródło: film.onet.pl

Pierwsza część planowanej trylogii – oto kolejna ekranizacja jakże popularnych ostatnimi czasy powieści młodzieżowych zajmujących się tematyką pesymistycznej przyszłości, świata podzielonego na klasy i walki z niesprawiedliwością. Autorką książkowego oryginału jest Veronica Roth, która bohaterką uczyniła nastoletnią Tris – dziewczynę przyporządkowaną do więcej, niż jednej kasty, co w świecie Niezgodnej oznacza kłopoty. Żeby żyć w zgodzie z zasadami musisz posiadać jedną kluczową cechę (odwaga, inteligencja itp.) - ludzie bez wyróżników są wyrzutkami, a ludzie „wielocechowi” muszą zostać wyeliminowani. Ale od czego jest podziemny świat pełen ludzi chcących przeciwstawić się złemu systemowi? Krytycy zarzucają filmowi przewidywalność, ale z pewnością fani powieści tłumnie popędzą do kin.

 1. Tytuł oryginalny: Divergent
 2. Reżyseria: Neil Burger
 3. Grają: Shailene Woodley, Theo James, Kate Winslet

Hardkor Disko

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

Czy spec od teledysków i aktor może stać się zdolnym reżyserem? David Fincher zaczynał od teledysków, a teraz jest marką samą w sobie. Polski świat filmu różni się od hollywoodzkiego, ale życzę Krzysztofowi Skoniecznemu jak najlepiej, szczególnie, że podobno jego debiut to całkiem niezłe, drapieżne kino. W życiu młodej dziewczyny przypadkiem (?) pojawia się tajemniczy, przystojny młodzieniec. Dziewczyna zaprasza go do świata imprez, beztroski, używek i barwnych osobowości. Na szczęście dla fabuły, Marcin posiada mroczną tajemnicę i bezwzględny plan. Hardkor Disko to, według niektórych recenzji, film niesłychanie manieryczny, co stanowi jednocześnie jego wadę i zaletę. Skusicie się?

 1. Reżyseria: Krzysztof Skonieczny
 2. Grają: Marcin Kowalczyk, Jaśmina Polak, Janusz Chabior

Droga do zapomnienia

Źródło: stopklatka.pl
Źródło: stopklatka.pl

Ekranizacja książki Erica Lomaksa, który opisał w niej swoje własne przeżycia. Na ekranie w głównej roli (i jednocześnie roli samego autora) oglądać będziemy Colina Firtha. Mężczyzna w czasie II wojny światowej był więźniem Japończyków i jako taki był zmuszany do morderczej pracy przy budowie tzw. kolei śmierci w Birmie. Obecnie jest szczęśliwym mężem z mroczną przeszłością. Wspierająca go żona (Nicole Kidman) dowiedziawszy się o okrutnych demonach nawiedzających pamięć męża towarzyszy mu w podróży mającej na celu odszukanie oprawcy sprzed lat. Opinie widzów i krytyków, którzy film mieli już okazję widzieć (film zadebiutował we wrześniu na festiwalu w Toronto) są w przeważającej większości pozytywne.

 1. Tytuł oryginalny: The Railway Man
 2. Reżyseria: Jonathan Teplitzky
 3. Grają: Colin Firth, Nicole Kidman, Stellan Skarsgard

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Sarila (animowana przygoda o wyprawie Eskimosów do tytułowej, magicznej krainy),
 2. Syn Boży (kinowa wersja serialu prezentującego życie Jezusa Chrystusa),
 3. Kochanie, chyba cie zabiłem (kolejna polska komedia sensacyjna),
 4. Test na życie (połowa lat 80-tych w San Francisco, dramat tancerzy z wirusem HIV w tle).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.