Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2012, 23:10

autor: Ender

Activision ujawnia plany dotyczące DLC dla Call of Duty: Modern Warfare 3

Activison ujawniło obejmujące dziewięć miesięcy plany, dotyczące wsparcia gry Call of Duty: Modern Warfare 3 kolejnymi zestawami DLC.

Activision ma dobre wieści dla wszystkich fanów serii Call of Duty oraz osób, które posiadają dostęp do Call of Duty Elite. Firma ujawniła właśnie plany wsparcia nowymi dodatkami gry Call of Duty: Modern Warfare 3, które obejmują okres od stycznia do września tego roku. Zgodnie z zapowiedziami, gracze będą mogli liczyć na comiesięczną dawkę nowych zestawów DLC, które jak obiecuje producent, będą nie tylko mapami, ale także zupełnie nowymi misjami oraz trybami rozgrywki.

Activision ujawnia plany dotyczące DLC dla Call of Duty: Modern Warfare 3   - ilustracja #1

Pierwszy zestaw dwóch DLC zostanie ekskluzywnie udostępniony 24 stycznia posiadaczom konta premium w usłudze Call of Duty Elite, korzystającym z Xboksa 360. Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, dla tych osób będzie on darmowy, ponieważ jego cena jest wliczona w koszty aktywacji ich konta. W podobny sposób, faworyzujący xboksowych graczy i premiowych użytkowników Elite, zostaną wydane kolejne DLC. Gracze korzystający z pozostałych platform i nieposiadający konta premium, będę musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać z kupnem nowych DLC nieco dłużej. W informacji prasowej, Activison nie podało jednak jak poważne będą to opóźnienia. Wiemy natomiast, że w przeciągu najbliższych dziewięciu miesięcy firma zobowiązała się dostarczyć co najmniej 20 różnych add-onów. Będą one dostępne zarówno pojedynczo jak i w zestawach, z których pierwszy pojawi się pod koniec marca.

Activision ujawnia plany dotyczące DLC dla Call of Duty: Modern Warfare 3   - ilustracja #2
Activision ujawnia plany dotyczące DLC dla Call of Duty: Modern Warfare 3   - ilustracja #3

Dwa DLC debiutujące 24 stycznia będą świeżymi mapami dla trybu multiplayer. Liberation odtworzy wiernie nowojorski Central Park, z kolei Piazza przeniesie nas do pełnego krętych uliczek nadmorskiego włoskiego miasteczka. Poza tym zestawem map, do końca marca ukazać się mają jeszcze trzy inne dodatki. Nad bonusową zawartością dla Call of Duty: Modern Warfare 3 pracują specjaliści ze studiów Raven Software, Infinity Ward i Sledgehammer Games.

Activision ujawnia plany dotyczące DLC dla Call of Duty: Modern Warfare 3   - ilustracja #4

Przedstawiciele Activision zapewniają, że fani Modern Warfare 3 nie zawiodą się tym co zostanie im sprezentowane w najbliższych miesiącach. Obiecują także, że deweloperzy z wymienionych wcześniej zespołów, będą na bieżąco przysłuchiwać się opinii społeczności graczy i brać pod uwagę ich sugestie. W związku z opisywaną zapowiedzią, koncern przygotowuje też różnego rodzaju eventy oraz konkursy z nagrodami dla osób korzystających z Call of Duty Elite.