Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2012, 08:08

Droidy

Droidy to roboty wyposażone w sztuczną inteligencję. Maszyny te występują w wielu typach i modelach o różnych specjalizacjach. Podczas przygód możecie spotkać zarówno droidy specjalizujące się w wiedzy o etykiecie, jak i mechanicznych zabójców.

Droidy - ilustracja #1

Droidy są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów Gwiezdnych Wojen. Mechaniczna natura duetu R2-D2 i C-3PO nie przeszkodziła im w zdobyciu sympatii widzów oryginalnej filmowej trylogii. Droidów nie mogło zatem zabraknąć również w Star Wars: The Old Republic.

Podczas przemierzania Galaktyki możecie natknąć się na m.in. następujące modele:

Droid zwiadowczy S3-F5

Droidy - ilustracja #2

S3-F5 to droid wykorzystywany przez Imperium Sith do celów zwiadowczych. Stworzono go głównie do działań w niskich temperaturach, ale dobrze radzi sobie w każdych warunkach klimatycznych. Wyposażony jest w zaawansowany układ czujników, instrumenty do gromadzenia danych i dokonywania drobnych napraw oraz lekkie uzbrojenie.

Droid medyczny M3-M1

Droidy - ilustracja #3

Produkowany przez korporację Starfront Health M3-M1 powszechnie uznawany jest za najlepszy i najbardziej niezawodny model wśród cywilnych droidów medycznych. Wyposażono go w olbrzymią bazę danych, zawierającą wiedzę o anatomii pięciu tysięcy rozumnych ras oraz szczegółowe informacje na temat dwóch milionów chorób i urazów.

Droid astromechaniczny X2-C3

Droidy - ilustracja #4

X2-C3 to model, który stanowi doskonały dowód olbrzymiej wiedzy i umiejętności inżynierów Imperium Sith. Wyposażono go w najbardziej zaawansowany układ czujników, jaki kiedykolwiek został zamontowany w droidach. Umożliwia on m.in. ocenę siły ognia wroga oraz analizę wzorców głosu w celu zbadania prawdomówności rozmówcy. X2-C3 świetnie nadaje się również do obchodzenia zabezpieczeń systemów komputerowych, a na wyposażeniu ma solidne uzbrojenie. Ze względu na swą wielofunkcyjność X2-C3 określany jest często najbardziej użyteczną maszyną w Galaktyce i żaden statek imperialny nie może obyć się bez przynajmniej kilku droidów tego typu.

Droid bojowy AR-34

Droidy - ilustracja #5

AR-34 to droid bojowy stworzony przez kartel Huttów. Często towarzyszy gangsterom podczas zbierania haraczu. W przeciwieństwie do pokrewnych modeli wojskowych, AR-34 został zoptymalizowany do działania w miastach. Maszyny te wyposażone są w szybkie działka blasterowe krótkiego zasięgu oraz niezwykle silne rękawice wykonane z cortosis, czyli twardego minerału, który potrafi zakłócić funkcjonowanie miecza świetlnego.

Droid protokolarny

Droidy - ilustracja #6

W Star Wars: The Old Republic napotkamy też sporo droidów protokolarnych. Maszyny te specjalizują się w dbaniu o protokół i etykietę. Dzięki obszernej bazie danych są w stanie korzystać z wielu języków i są idealnymi towarzyszami dla dyplomatów.

Droid astromechaniczny T7

Droidy - ilustracja #7

T7 to typ droida astromechanicznego będący odpowiednikiem X2-C3 w siłach Republiki Galaktycznej. Dysponujący żywą osobowością i sporą niezależnością model T7-01 jest jednym z kompanów dla Rycerza Jedi.

Droid zabójca

Droidy - ilustracja #8

W trakcie przygód można mieć również pecha i natknąć się na droida zabójcę. Maszyny tego typu zostały stworzone tylko w jednym celu: by zabijać. Występują w różnych modelach i kształtach, ale wszystkie łączy śmiertelna skuteczność.

Droid sondujący

Droidy - ilustracja #9

Te droidy są doskonałymi sondami szpiegującymi. Ich zadaniem jest zbieranie informacji, podsłuchiwanie rozmów radiowych i śledzenie konkretnych osób. Pomimo niewielkich rozmiarów często wyposażone są w solidny arsenał w postaci blasterów, granatów bądź wyrzutni zatrutych strzałek.

Droid szturmowy

Droidy - ilustracja #10

Niektóre droidy zostały stworzone wyłącznie do działań bojowych. Maszyny tego typu świetne sprawdzają się podczas operacji wojskowych. Wśród droidów szturmowych obecnych w Star Wars: The Old Republic znajdziemy m.in. model M1-4X, czyli jednego z możliwych kompanów dla Żołnierza.

Droid C2-N2

Droidy - ilustracja #11

C2-N2 to droid, którego otrzymują wraz z pierwszym statkiem wszystkie postacie związane z Republiką. W razie konieczności dysponuje on podstawowymi umiejętnościami bojowymi i medycznymi, ale jego specjalizacją jest crafting.

Droid 2V-R8

Droidy - ilustracja #12

2V-R8 to droid, którego otrzymują wraz z pierwszym statkiem wszystkie postacie związane z Imperium.