Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2020, 19:07

autor: aadamus

AC Valhalla - płeć bohatera zmienimy w dowolnym momencie gry

Wiele wskazuje na to, że w Assassin's Creed: Valhalla pojawi się możliwość swobodnej zmiany płci w czasie przygody. Opcja ta pojawiła się bowiem w demie przygotowanym dla dziennikarzy.

AC Valhalla - płeć bohatera zmienimy w dowolnym momencie gry - ilustracja #1
W AC: Valhalla będziemy mogli bez problemu zmieniać płeć Eivora?

Wczoraj miała miejsce prezentacja Ubisoft Forward, podczas której pokazano 30-minutowy gameplay pochodzący z Assassin's Creed: Valhalla. Dodatkowo dziennikarze mieli okazję samodzielnie wypróbować grę, co przyniosło nam dodatkowe informacje na temat nadchodzącej produkcji francuskiej firmy. Wynika z nich, że w demie przygotowanym dla przedstawicieli prasy pojawiła się opcja połączenia się z Animusem. Dzięki niej można było bez przeszkód zmienić płeć głównego bohatera w czasie trwania przygody (wspominali o tym między innymi UV – redaktor naczelny GRYOnline.pl – i Elessar podczas wczorajszego streama, którego zapis możecie obejrzeć poniżej). Należy mieć na uwadze, że taka opcja może nie pojawić się w pełnej wersji tytułu.

Warto pamiętać, że przełączanie się między postaciami pojawiło się w serii Assassin's Creed już wcześniej. W części o podtytule Syndicate mogliśmy grać Jacobem lub Evie. W tamtym przypadku jednak było to rodzeństwo, różniące się od siebie posiadanymi zdolnościami, a nie dwie wersje tej samej osoby, tak jak w przypadku Valhalli.

Assassin's Creed: Valhalla zadebiutuje na komputerach osobistych, usłudze Google Stadia oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One 17 listopada tego roku. W póżniejszym czasie tytuł trafi również na PlayStation 5 i Xboksa Series X.