Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2020, 12:30

Abonament EA Play już dostępny na Steamie

Abonament EA Play jest już dostępny na platformie Steam. Dzięki niemu za 14,99 złotych miesięcznie (lub 79,90 złotych za cały rok) subskrybenci otrzymują dostęp do szeregu gier z katalogu firmy Electronic Arts oraz wielu udogodnień, jak na przykład rabaty na zakupy.

Choć posunięcia firmy EA nieraz wzbudzają spore kontrowersje, na świecie nie brakuje osób, które chętnie ogrywają ich tytuły. Dobrym sposobem, by to robić, jest subskrypcja EA Play, która powstała kilka tygodni temu w wyniku fuzji abonamentów Origin Access i EA Access. Jeśli chodzi o PC, do tej pory była ona dostępna wyłącznie na platformie Origin, lecz wczoraj, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w końcu się to zmieniło. Usługa zadebiutowała bowiem na Steamie.

Abonament EA Play już dostępny na Steamie - ilustracja #1
Wśród gier, do których dostęp uzyskamy w ramach abonamentu EA Play na Steamie, znajduje się Battlefield 1.

Subskrypcja EA Play na platformie firmy Valve kosztuje 14,99 złotych za miesiąc bądź 79,90 złotych za cały rok (to całe 9 groszy mniej niż na Originie). Kwota ta przede wszystkim daje dostęp do szeregu produkcji z katalogu firmy EA. W tak zwanej Play List znajdziemy takie tytuły, jak Battlefield 1, Battlefield V, Dragon Age: Inkwizycja, Dead Space, Mass Effect: Andromeda, Need for Speed: Heat, czy Star Wars: Battlefront II. Ponadto subskrybenci EA Play otrzymują możliwość sprawdzenia najnowszych gier wydawanych przez Electronic Arts w ramach 10-godzinnego triala, są zapraszani do wyjątkowych wyzwań oraz wydarzeń, dostają w prezencie specjalną zawartość, a także mogą liczyć na 10% rabatu podczas kupowania produktów EA (pełnych wersji gier, dodatków itp.).

Decydując się na rozpoczęcie abonamentu EA Play, trzeba mieć na uwadze fakt, że jest on powiązany z platformą, na której go opłacamy. Innymi słowy, jeśli rozpoczniemy subskrypcję usługi na Steamie, to będzie ona działała tylko na Steamie, jeśli na Originie, to tylko na Originie itd.

Jeśli podczas subskrypcji EA Play uznamy, że już jej nie potrzebujemy, to możemy ją w każdej chwili anulować. Oczywiście należy liczyć się z tym, że w momencie, gdy się na to zdecydujemy i końca dobiegnie okres, który opłaciliśmy, wówczas stracimy dostęp do wszystkich udogodnień, które gwarantował abonament, w tym możliwości uruchomienia produkcji znajdujących się w bibliotece usługi.

Abonament EA Play już dostępny na Steamie - ilustracja #2
Abonament EA Play na Steamie czeka na subskrybentów.

Przypominamy, że subskrypcja EA Play, prócz PC, jest dostępna również na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Więcej szczegółów na temat tej usługi na konsolach znajdziecie tutaj i tutaj.

  1. Usługa EA Play na platformie Steamie