Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2021, 08:21

8 gier mobilnych, w tym PUBG Mobile, zarobiło ponad miliard dolarów w 2021 roku

Dobiegający końca rok okazał się wyjątkowo udany dla rynku mobilnego. Aż osiem gier uzyskało przychody przekraczające miliard dolarów.

Grupa analityczna Sensor Tower opublikowała ciekawe podsumowanie wyników rynku mobilnego w tym roku. Okazuje się, że w 2021 r. aż osiem gier dostępnych w App Store i Google Play uzyskało przychody przekraczające miliard dolarów. Dla porównania – w zeszłym roku ta sztuka udała się tylko pięciu produkcjom.

Najlepiej zarabiające gry mobilne w 2021 roku

#

Gra:

Przychód uzyskany w 2021 roku:

1.

PUBG Mobile

2,8 mld dolarów

2.

Honor of Kings

2,8 mld dolarów

3.

Genshin Impact

1,8 mld dolarów

4.

Roblox

1,3 mld dolarów

5.

Coin Master

1,3 mld dolarów

6.

Pokemon GO

1,2 mld dolarów

7.

Candy Crush Saga

1,2 mld dolarów

8.

Garena Free Fire

1,1 mld dolarów

Liderami rynku mobilnego w 2021 roku były PUBG Mobile i Honor of Kings. Każda z tych gier zarobiła ok. 2,8 mld dolarów. Różnica między nimi była minimalna, ale odrobinę lepiej poradziło sobie PUBG Mobile. Ta strzelanka battle royale uzyskała wzrost przychodów o 9% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Z kolei w przypadku Honor of Kings skok wyniósł 14,7%.

W PUBG Mobile i inne gry firmy Tencent można komfortowo grać na PC, ze sterowaniem myszką i klawiaturą, dzięki oficjalnemu emulatorowi GameLoop:

  1. GameLoop - pobierz

Na trzecim miejscu znalazło się Genshin Impact z wynikiem 1,8 mld dolarów, a na czwartym Roblox z 1,3 mld. Należy pamiętać, że te liczby dotyczą jedynie wersji mobilnych. W obu przypadkach pełne przychody są w rzeczywistości jeszcze wyższe, gdyż owe tytuły dostępne są także na pecetach i konsolach.

Analitycy podkreślają udany rozwój Genshin Impact. Gdy we wrześniu zadebiutowała aktualizacja 2.1, tygodniowe przychody wzrosły o 500% w porównaniu do siedmiu dni sprzed premiery patcha. Warto wspomnieć także, że dla Pokemon GO 2021 rok jest najlepszym w historii.

Co ciekawe, analitycy Sensor Tower sądzą, że do końca grudnia jeszcze jedna gra może przekroczyć próg miliarda dolarów. Chodzi o Uma Musume Pretty Derby, które do tej pory uzyskało już 965 mln dolarów. Jest to tym bardziej imponujące, że produkcja zadebiutowała w lutym tego roku i nadal dostępna jest wyłącznie w Japonii.

Analitycy prognozują, że łączne przychody rynku mobilnego (licząc tylko gry dostępne w App Store i Google Play) wyniosą w tym roku 89,6 mld dolarów, czyli o 12,6% więcej niż w 2020 r.

  1. Sensor Tower - strona oficjalna