Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2021, 07:24

Final Fantasy VII Remake trafi na Steam

Okazuje się, że pecetowe Final Fantasy VII Remake jest tylko czasowym exclusive'em dla Epic Games Store i gra w przyszłości trafi także na Steama.

Kilka dni temu na rynku zadebiutowała pecetowa wersja Final Fantasy VII Remake: Intergrade, czyli odświeżona edycja jednego z najsłynniejszych jRPG-ów w historii. Wydanie PC dostępne jest wyłącznie w serwisie Epic Games Store. Teraz dowiedzieliśmy się, że jest to tylko „exclusive” czasowy i w przyszłości produkcja zawita także na Steama.

Źródłem tych informacji jest baza danych serwisu Steam , gdzie znaleziono wzmianki o Final Fantasy VII Remake: Intergrade. Ponadto wersja z Epic Games Store ma w folderze z grą katalog „Steamworks”. Wszystko wskazuje więc na to, że remake zmierza na platformę firmy Valve i otwartą kwestią pozostaje jedynie, czy okres wyłączności dla EGS będzie trwał rok, czy mniej.

Final Fantasy VII Remake trafi na Steam - ilustracja #1

Gracze pecetowi długo czekali na swoją wersję, ale niestety jej premiery nie można zaliczyć do w pełni udanych. Ogromne zastrzeżenia wzbudza bowiem cena, wynosząca aż 339 złotych. Wiele osób narzeka również na niedopracowany stan techniczny konwersji.

Więcej o kontrowersjach cenowych dotyczących tej gry dowiecie się z naszego artykułu:

  1. 339 złotych za grę sprzed prawie dwóch lat to rozbój w biały dzień

Przypomnijmy, że Final Fantasy VII Remake zadebiutował 10 kwietnia 2020 roku na PlayStation 4, a czternaście miesięcy później ukazała się wersja na PlayStation 5. Z kolei na PC gra trafiła 16 grudnia tego roku.

  1. Recenzja gry Final Fantasy VII Remake – najważniejsze jRPG naszych czasów
  2. Final Fantasy VII Remake - poradnik do gry
  3. Final Fantasy VII Remake – strona oficjalna