Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2011, 08:51

autor: Kono

74% graczy ukończyło Heavy Rain - twórcy chwalą się statystykami

Zespół Quantic Dream udostępnił garść statystyk dotyczących gry Heavy Rain. Można się z nich dowiedzieć m.in. ile osób ukończyło grę oraz jaki odsetek zdobył platynowe trofeum.

Firma Quantic Dream za pośrednictwem portalu IGN udostępniła bardzo ciekawą infografikę dotyczącą statystyk związanych z grą Heavy Rain. Dzięki niej możemy się dowiedzieć jaki odsetek graczy ukończył ten tytuł, oraz ilu z nich zdobyło platynowe trofeum.

Twórcy poinformowali, że w Heavy Rain zagrało w sumie 3 miliony osób, z czego 74% zobaczyło napisy końcowe tytułu autorstwa zespołu Quantic Dream. 33% (około 1 miliona) użytkowników udało się utrzymać przy życiu wszystkie postaci, a 95% z powodzeniem ukończyło pierwszą sekwencję akcji. 65% grających zdołało uratować Shauna.

Jeśli chodzi o trudniejsze do zdobycia osiągnięcia, to wyraźnie widać, że w ich posiadanie weszło niewiele osób. Tylko 4% wszystkich graczy zobaczyło wszystkie możliwe zakończenia gry, a 3% otrzymało platynowe trofeum.

74% graczy ukończyło Heavy Rain - twórcy chwalą się statystykami - ilustracja #1

Źródło: IGN.com

Trzeba otwarcie przyznać, że odsetek osób, które ukończyły grę robi wrażenie. 74% to bardzo dobry wynik zważywszy na fakt, że obecnie gracze nie za często docierają do końcowych napisów. Za przykład mogą tu posłużyć m.in. statystyki serwisu Steam, na którym 61% graczy ukończyło Portal 2 (uważaną przez niektórych za krótką produkcję), a tylko 29% zobaczyło końcówkę Wiedźmina 2: Zabójców Królów. Nad rozwiązaniem tego problemu głowili się m.in. branżowi weterani na kanale CNN.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Heavy Rain

Heavy Rain