Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2011, 08:51

autor: Kono

74% graczy ukończyło Heavy Rain - twórcy chwalą się statystykami

Zespół Quantic Dream udostępnił garść statystyk dotyczących gry Heavy Rain. Można się z nich dowiedzieć m.in. ile osób ukończyło grę oraz jaki odsetek zdobył platynowe trofeum.

Firma Quantic Dream za pośrednictwem portalu IGN udostępniła bardzo ciekawą infografikę dotyczącą statystyk związanych z grą Heavy Rain. Dzięki niej możemy się dowiedzieć jaki odsetek graczy ukończył ten tytuł, oraz ilu z nich zdobyło platynowe trofeum.

Twórcy poinformowali, że w Heavy Rain zagrało w sumie 3 miliony osób, z czego 74% zobaczyło napisy końcowe tytułu autorstwa zespołu Quantic Dream. 33% (około 1 miliona) użytkowników udało się utrzymać przy życiu wszystkie postaci, a 95% z powodzeniem ukończyło pierwszą sekwencję akcji. 65% grających zdołało uratować Shauna.

Jeśli chodzi o trudniejsze do zdobycia osiągnięcia, to wyraźnie widać, że w ich posiadanie weszło niewiele osób. Tylko 4% wszystkich graczy zobaczyło wszystkie możliwe zakończenia gry, a 3% otrzymało platynowe trofeum.

74% graczy ukończyło Heavy Rain - twórcy chwalą się statystykami - ilustracja #1

Źródło: IGN.com

Trzeba otwarcie przyznać, że odsetek osób, które ukończyły grę robi wrażenie. 74% to bardzo dobry wynik zważywszy na fakt, że obecnie gracze nie za często docierają do końcowych napisów. Za przykład mogą tu posłużyć m.in. statystyki serwisu Steam, na którym 61% graczy ukończyło Portal 2 (uważaną przez niektórych za krótką produkcję), a tylko 29% zobaczyło końcówkę Wiedźmina 2: Zabójców Królów. Nad rozwiązaniem tego problemu głowili się m.in. branżowi weterani na kanale CNN.

Heavy Rain

Heavy Rain