Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2022, 21:10

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

W sobotę Ubisoft ujawni aż kilka nowych gier Assassin's Creed (przeciek)

Na sobotnim Ubisoft Forward może zostać przedstawionych aż kilka nowych gier z serii Assassin’s Creed – nie tylko Mirage. Źródła Toma Hendersona wskazują m.in. na odsłony osadzone w Japonii i Chinach.

Tegoroczna edycja wydarzenia Ubisoft Forward zbliża się wielkimi krokami. Oficjalnie zapowiedziano, że na tym streamie w sobotę zaprezentowane zostaną takie gry jak Skull and Bones czy Mario + Rabbids: Sparks of Hope. Teraz zaś informator Tom Henderson (znany z tego, że podawane przez niego przecieki najczęściej się sprawdzają) przekazał, że podczas pokazu zostanie ujawnionych kilka gier Assassin’s Creed. Jak napisał:

(...) Teraz, z kilkoma nowymi źródłami potwierdzającymi te informacje, jestem pewien, że mogę się nimi podzielić.

Jednym z zaprezentowanych tytułów ma być Project Jade (nazwa kodowa), czyli gra mobilna z akcją dziejącą się w Chinach. Henderson twierdzi też, że na Ubisoft Forward zostanie powiedziane coś na temat Assassin’s Creed w wirtualnej rzeczywistości (czyli Project Nexus).

AC: Mirage również ma być pokazane, co zostało zresztą oficjalnie potwierdzone. Głównym bohaterem będzie jakoby znany z Valhalli Basim, akcja zaś ma rozgrywać się w Bagdadzie. Prawdopodobnie będzie to tytuł znacznie mniejszy niż trzy ostatnie odsłony serii. A skoro o Valhalli mowa - Henderson wspomina, że w produkcji jest ostatnie DLC do tej odsłony serii.

Kolejną wymienioną przez niego grą jest AC: Infinity – a właściwie składające się na nią dwie osobne gry. Jedna z nich to Project Red, którego bohaterem (lub bohaterką) będziemy przemierzać Japonię. Drugi zaś to Project Hexe (znany wcześniej jako Project Neo), osadzony w XVI wieku, kiedy to odbywały się polowania na czarownice, i ponoć wyjątkowo mroczny jak na serię o Asasynach.

Podsumowując, na sobotnim wydarzeniu Ubisoftu może zostać ujawnionych aż pięć gier z serii Assassin’s Creed. Czy przedstawionych zostanie dokładnie tyle, czy więcej – a może mniej – przekonamy się już za cztery dni. Ubisoft Forward rozpocznie się o godzinie 21:00 – pokaz będziecie mogli oglądać tutaj.

  1. Oficjalna strona serii Assassin's Creed