Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2020, 12:35

21 lat Counter-Strike, artysta narysował mapy z CS:GO

Wczoraj seria gier Counter-Strike świętowała swoje 21 urodziny. Z tej okazji jeden z użytkowników Reddita pochwalił się swoimi obrazami, na których namalował najpopularniejsze miejsca znane z map w CS:GO.

21 lat Counter-Strike, artysta narysował mapy z CS:GO - ilustracja #1
Counter-Strike wczoraj świętował swoje 21 urodziny.

19 czerwca 1999 roku pojawiła się pierwsza ogólnodostępna beta sieciowej strzelanki Counter-Strike, która wtedy jeszcze istniała jako modyfikacja do gry Half-Life. Twórcy produkcji na pewno nie spodziewali się, że marka rozrośnie się do takich rozmiarów, iż 21 lat później CS nadal będzie jedną z najpopularniejszych gier na świecie. Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku najnowsza odsłona strzelanki Valve pobiła rekord liczby aktywnych graczy (jednocześnie bawiło się ich ponad 1,3 mln). Biorąc pod uwagę tendencję do krótkiej „żywotności” gier sieciowych, utrzymanie marki na rynku przez ponad 20 lat jest czymś naprawdę niesamowitym.

Z okazji „urodzin” Counter-Strike’a jeden z użytkowników Reddita postanowił podzielić się z innymi swoimi obrazami, które zaczął malować już rok temu. Dzieła stworzone za pomocą farb akrylowych na płótnach przedstawiają najpopularniejsze miejsca na mapach takich jak Dust 2 czy też Mirage. Pełne portfolio artysty znajdziecie pod tym adresem. Poniżej prezentujemy kompilację obrazów, którymi podzielił się na Reddicie.

Na trwającą popularność CS-a wpływ ma (i miało) wiele czynników. Wydawać by się mogło, że gra pozostaje w praktycznie niezmienionej formie od dziesięcioleci, ale to tylko złudzenie. Produkcja przybierała różne wersje: od kultowego już CS-a 1.6 do cieszącego się mniejszą popularnością Source’a. Jednak to CS:GO wyniósł markę na wyżyny popularności, przede wszystkim dzięki zadbaniu deweloperów o jej profesjonalną scenę.

Przyczyniło się także do tego m.in. przejście gry w pełni na model free-to-play, a także jej częste aktualizacje. Mimo wielu istotnych zmian gracze jednak ciągle narzekają na słaby system przeciwko oszustom, który najwidoczniej póki co jest na dole listy priorytetów Valve, bowiem w CS-ie cheaterów cały czas nie brakuje. Od dawna mówi się także o przejściu CS:GO na nowy silnik Source 2, zwłaszcza teraz, gdy na rynku strzelanek sieciowych pojawił się mocny konkurent w postaci Valoranta. Na razie jednak nie padły tym temacie żadne oficjalne informacje, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że CS najpewniej i tak będzie cieszył się swoją popularnością jeszcze długie lata.

CS 1.6 w przeglądarce:

Jeśli marzy Wam się chwilowy powrót do starych czasów, to za pomocą witryny CS-Online.Club możecie zagrać w CS-a 1.6 w oknie swojej przeglądarki bez męczenia się z plikami instalacyjnymi i szukaniem serwerów. Bawić można się zupełnie za darmo, aczkolwiek ustawienia gry dostępne są wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.