Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2014, 16:53

autor: qjin

2014 FIFA World Cup Brazil – demo już dostępne na obu konsolach

Zgodnie z zapowiedzią firmy Electronic Arts, dzisiaj w godzinach popołudniowych została opublikowana wersja demonstracyjna nadchodzącej „kopanki” studia EA Sports - 2014 FIFA World Cup Brazil. Demo pojawiło się najpierw na konsolę Xbox 360, a parę godzin później także na PlayStation 3.

Dwudzieste Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbędą się w największym państwie Ameryki Południowej – Brazylii - 2014 FIFA World Cup Brazil – demo już dostępne na obu konsolach - wiadomość - 2014-04-01
Dwudzieste Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbędą się w największym państwie Ameryki Południowej – Brazylii

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które odbędą się w Brazylii, zbliżają się wielkimi krokami. Zgodnie z tradycją, firma Electronic Arts przygotowuje z okazji tego typu wydarzeń sportowych specjalną edycji gry z serii FIFA. 2014 FIFA World Cup Brazil, bo o niej mowa, trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, ale przedtem można wypróbować demo ważące około 1,7 GB, które mogą pobrać od dzisiaj posiadacze konsol PlayStation 3 i Xbox 360. Użytkownicy drugiej z konsol muszą mieć aktywny abonament Gold w usłudze Xbox Live. Demo oferuje dostęp do jednego trybu, tzw. szybkiego meczu, oraz ośmiu drużyn: Brazylii, Meksyku, USA, Anglii, Australii, Japonii, Nowej Zelandii i Wybrzeża Kości Słoniowej.

Pełna wersja zapowiedzianej na początku lutego bieżącego roku 2014 FIFA World Cup Brazil będzie mogła pochwalić się 9 trybami rozgrywki, w tym stworzonymi tylko na potrzeby tego tytułu, 21 stadionami, 19 licencjonowanymi trenerami oraz 100 nowych animacji piłkarzy. Wizualnie wirtualna piłka nożna EA Sports nie będzie zbytnio różnić się od ostatniej odsłony serii wydanej na konsole starej generacji. Niemniej jednak można spodziewać się odpowiedniej, mundialowej atmosfery.

Przedstawiciel EA Sports skomentował również, dlaczego 2014 FIFA World Cup Brazil nie ukaże się na konsolach nowej generacji. Otóż „Elektronicy” chcieli dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców przy zachowaniu środków, jakimi dysponowali w ramach tego projektu, a wydanie gry na więcej platform sprzętowych wymagałoby większego nakładu rąk i pracy. A nie da się ukryć, że mimo rosnącej liczby posiadaczy Xboksów One i PlayStation 4, to docelowa grupa jest nadal znacznie mniejsza niż w przypadku użytkowników starszych urządzeń. W związku z tym premiera gry odbędzie się tylko na PlayStation 3 i Xboksie 360, a tę zaplanowano na 15 kwietnia 2014 roku.