Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2012, 12:46

autor: Hed

14 milionów gier z serii Uncharted trafiło do sklepów

Firma Sony podała, że do sklepów trafiło ponad 14 milionów pudełek z grami z serii Uncharted. Informacja pokazuje, że losy Nathana Drake’a, bohatera stworzonego przez studio Naughty Dog, cieszą się popularnością wśród graczy.

14 milionów gier z serii Uncharted trafiło do sklepów  - ilustracja #1

Do sklepów rozesłano łącznie 14 milionów egzemplarzy wszystkich dotychczasowych gier z serii Uncharted. Poinformował o tym japoński oddział firmy Sony Computer Entertainment Japan, a informację przekazał serwis Gaming Everything. Imponujący wynik marki stworzonej przez studio Naughty Dog został osiągnięty przy pomocy trzech części na PlayStation 3 (Drake's Fortune, Among Thieves i Oszustwo Drake’a) oraz jednej na PlayStation Vita (Złota Otchłań).

Rezultat nie jest równoznaczny z tym, ile gier zostało sprzedanych, ale i tak zasługuje na uwagę. W końcu Uncharted jest stosunkowo młodą marką, która zrodziła się na PlayStation 3 i początkowo nie osiągnęła tak dużego sukcesu. Wszystko zmieniło się wraz z drugą odsłoną serii. Uncharted 2: Among Thieves zebrała mnóstwo nagród i wysokie oceny w recenzjach. Nathan Drake, bohater sagi, pomaga obecnie wypromować nową konsolę Sony, czyli PlayStation Vita.

W Uncharted studio Naughty Dog (Crash Bandicoot, Jak and Daxter) stworzyło współczesną wersję tak klasycznych filmów przygodowych jak Indiana Jones. Seria opowiada o losach łowcy skarbów Nathana Drake’a, który zawsze pakuje się w tarapaty, ale może liczyć na pomoc kompana Sully’ego i innych postaci (np. Eleny). Każda z gier przeplata sceny walki łamigłówkami oraz filmowymi przerywnikami. Od drugiej części seria jest dostępna w pełnej polskiej wersji językowej.