Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2016, 16:52

11 bit zapowiada This War of Mine: The Little Ones na PC i przekłada Industrial na 2017 rok

Firma 11 bit studios na konferencji dla inwestorów zapowiedziała, że znane z konsol rozszerzenie The Little Ones do This War of Mine ukaże się również na PC i urządzeniach mobilnych. Nowy projekt studia o roboczej nazwie Industrial pojawi się w drugim kwartale 2017 roku. Firma chwali się również rekordowymi wynikami finansowymi oraz planami rozwoju sklepu Games Republic i platformy wydawniczej 11 bit launchpad.

Firma 11 bit zorganizowała dziś konferencję dla inwestorów, w ramach której podsumowywała rok 2015. Z perspektywy graczy najciekawsze były jednak informacje dotyczące się przyszłości studia. Poinformowano m.in. o dalszych losach This War of Mine, przybliżonej dacie premiery gry Industrial, beta-testach nowego narzędzia do tworzenia fanowskich tłumaczeń i planach wydawniczych warszawskiej firmy.

This War of Mine

Zapowiedziano, że This War of Mine: The Little Ones pojawi się na pecetach w drugim lub trzecim kwartale tego roku. Premiera wersji mobilnej nastąpi nieco później, ale ma mieć miejsce przed końcem 2016 roku. The Little Ones ukazało się na konsolach dwa miesiące temu jako rozszerzony względem oryginału port. Główną zmianą jest dodanie do rozgrywki dzieci, których możliwości różnią się istotnie od dorosłych postaci. Nie wiadomo jeszcze, czy rozszerzenie ukaże się w ramach DLC, czy samodzielnej produkcji.

Twórcy przyznają, że początkowo konsolowa wersja This War of Mine sprzedawała się przeciętnie, ale z czasem dobiła do zadowalającego pułapu. - 11 bit zapowiada This War of Mine: The Little Ones na PC i przekłada Industrial na 2017 r. - wiadomość - 2016-03-23
Twórcy przyznają, że początkowo konsolowa wersja This War of Mine sprzedawała się przeciętnie, ale z czasem dobiła do zadowalającego pułapu.

This War of Mine doczeka się również planszówkowej odsłony. To nietypowy krok biorąc pod uwagę dość ponury wydźwięk produkcji, ale doświadczeni projektanci, odpowiedzialni wcześniej za gry takie jak Neuroshima Hex, Earthcore: Shattered Elements i Neuroshima RPG, mają wiernie oddać nastrój pierwowzoru. Grać będzie można w pojedynkę lub w towarzystwie maksymalnie sześciu osób, a premiera planszówki ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Industrial

Tajemnicza gra 11 bit znana pod roboczym tytułem Industrial ukaże się dopiero w drugim kwartale 2017 roku. Wcześniej studio zapowiadało wydanie produkcji w 2016 roku, ale ostatecznie twórcy postanowili przesunąć premierę. Jednym z powodów były prace nad rozwojem This War of Mine, ale główną przyczyną ma być skala projektu. Produkcja ma największy budżet ze wszystkich projektów firmy i ma być rozwijana długofalowo. Niewykluczone jest, że będzie początkiem całej serii – projektowana jest w taki sposób, aby można było na bazie jej świata tworzyć kolejne gry. Twórcy zamierzają wydać ją na pecetach i konsolach, a Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit, twierdzi, że gra ma „znacząco większy [od poprzenich projektów – przyp. red.] potencjał rynkowy”. Również nakłady na jej marketing będą większe niż w przypadku TWoM. Wynikiem tego jest rozpoczęcie współpracy z firmą Platige Image, która w świecie gier zasłynęła stworzeniem intra do pierwszej części Wiedźmina, a obecnie ma na końcie wiele wysokobudżetowych zwiastunów i trailerów dla firm z całego świata. Efekt w postaci filmu promocyjnego ma ukazać się w drugiej połowie tego roku. Prawodopobnie wtedy rozpocznie się kampania marketingowa tej gry i poznany więcej szczegółów na jej temat.

Babel

Babel to narzędzie, które ma ułatwić społeczności graczy tłumaczenie gier 11 bit na dowolny język. Dzięki niemu, gracze będą mogli bardzo łatwo skorzystać z fanowskich tłumaczeń, których jakość będzie nadzorowana przez członków studia. Rozwiązanie to ma być uruchomione już niedługo – odbyły się już betatesty, w ramach, których przełożono This War of Mine na kilka nowych języków (np. wietnamski). Rozwiązanie w przyszłości posłuży także innym grom studia.

SpaceCom to pierwszy tytuł wydany w ramach programu Launchpad. - 11 bit zapowiada This War of Mine: The Little Ones na PC i przekłada Industrial na 2017 r. - wiadomość - 2016-03-23
SpaceCom to pierwszy tytuł wydany w ramach programu Launchpad.

Plany wydawnicze

W ramach programu 11 bit Launchpad firma zajmuje się również działalnością wydawniczą –obecnie planowane jest wprowadzenie na rynek dwóch tytułów. Pierwszy z nich zostanie zapowiedziany na festiwalu PAX EAST w Bostonie, który odbędzie się pod koniec kwietnia tego roku. Druga gra ma pojawić się pod koniec tego roku lub na począteku następnego. Nie będą to jednak produkcje budżetowo zbliżone do This War of Mine lub Industrial – Grzegorz Miechowski pod względem finansowym ocenia je raczej na poziomie pierwszych części Anomaly.

Sklep Games Republic

Platforma Games Republic ma w najbliższych miesiącach wzbogacić się o system lojalnościowy z elementami grywalizacji oraz nowe narzędzia dla wydawców i deweloperów. Pojawią się również kolejne wersje językowe. Sklep wciąż nie jest jednak rentowny – firma przewiduje, że inwestycja zacznie zwracać się dopiero w połowie przyszłego roku.

Na konferencji dla inwestorów giełdowych nie mogło zabraknąć informacji na temat wyników finansowych, które są całkiem imponujące. Rok 2015 był dla firmy rekordowy zarówno pod względem przychodów (ponad 23 miliony złotych), jak i zysków (9,18 milionów złotych). Od początku działalności 11 bit sprzedało łącznie 5 000 000 milionów egzemplarzy gier, a w czasie obecności spółki na giełdzie jej akcje wzrosły w sumie o ponad 4 100%. Pomimo tego konferencja wywołała spadek akcji o 6%, czego powodem było przełożenie premiery Industrial na 2017 rok.