Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Duke Nukem Forever

Zwiastun anulowanej części kultowego Duke Nukem - zobaczcie, jak mógł wyglądać prequel serii

Gacek, 9 sierpnia 2021, 16:58

Animator Gregor Punchatz pochwalił się oficjalnym zwiastunem Duke Nukem Begins, nigdy niedokończonej części kultowej serii.

Duke Nukem - kultowa seria może się poszerzyć o kolejnego przedstawiciela

Medium, 15 lipca 2015, 20:23

Podczas konferencji w Brighton Randy Pitchford, dyrektor generalny firmy Gearbox Software, zasugerował, że fani Duke Nukem mogą spodziewać się nowego przedstawiciela serii.

Wieści ze świata (Need for Speed: The Run, Halo, Final Fantasy XIII-2, THQ) 1/2/12

Sarge, 1 lutego 2012, 13:55

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o pierwszym dodatku DLC do gry Final Fantasy XIII-2, coraz słabszej kondycji firmy THQ, poziomach graczy w serii LittleBigPlanet oraz darmowej aktualizacji Need for Speed: The Run na PC.

Promocja Cenegi - gry na konsole nawet 50% taniej (Rage, Deus Ex i Mortal Kombat)

Kono, 27 grudnia 2011, 11:10

Firma Cenega poinformowała, że od dzisiaj można kupować niektóre tytuły na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 nawet 50 procent taniej. Wśród gier objętych promocją znalazły się m.in. Deus Ex: Bunt Ludzkości, Rage oraz Mortal Kombat.

Wieści ze świata (Duke Nukem Forever, Assassin's Creed Revelations, Batman: Arkham World) 14/12/11

Jiker, 14 grudnia 2011, 14:47

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Duke Nukem Forever i Assassin's Creed Revelations, żarcie twórców Batman: Arkham City, konwersji Plants vs Zombies na PS Vita, a także nowej grze Americana McGee.

Rozpoczęła się jesienna promocja na Steam (Portal 2, Call of Duty: Black Ops, Mass Effect)

Soviet, 23 listopada 2011, 20:10

Rozpoczyna się jedsienna promocja w usłudze Steam - pierwszego dnia przeceniono między innymi Portal 2 i Call of Duty: Black Ops.

Titan Quest i Duke Nukem Forever przecenione na Steamie

DogGhost, 12 października 2011, 08:33

Na platformie Steam w ramach tygodnia promocji poświęconych produkcjom firmy THQ przeceniono serię Titan Quest. Natomiast z okazji premiery pierwszego DLC do gry Duke Nukem Forever do czwartku możecie nabyć tytuł studia Gearbox za niewiele ponad 40 złotych.

Wieści ze świata (Uncharted 3: Oszustwo Drake'a, Duke Nukem Forever, Yakuza: Dead Souls) 6/10/11

Jiker, 6 października 2011, 13:26

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o europejskiej i amerykańskiej premierze Yakuza: Dead Souls, dużej popularności dema Ace Combat: Assault Horizon, pierwszym dodatku do Duke Nukem Forever, a także ukończeniu produkcji Uncharted 3: Oszustwo Drake'a.

Prace nad fanowską przeróbką Duke Nukem 3D wstrzymane

Hed, 28 września 2011, 12:21

Prace nad fanowską przeróbką gry Duke Nukem 3D zostały wstrzymane. Poinformowali o tym twórcy projektu znanego jako Duke Nukem 3D: Reloaded ze studia Interceptor Entertainment. Dlaczego tak się stało?

Zagraj w Duke Nukem Forever po polsku – premiera fanowskiej polonizacji

Hed, 16 września 2011, 13:41

Gra Duke Nukem Forever została przetłumaczona przez grupę Iron Squad. Fani przygotowali pełną kinową lokalizację (napisy), która jest już dostępna na ich oficjalnej stronie. To doskonała okazja do tego, żeby wrócić do przygód Księcia, rozpoczętych przez studio 3D Realms i dokończonych w siedzibie Gearbox Software.

Wieści ze świata (Dead Island, Duke Nukem, Tetris) 31/08/11

Jiker, 31 sierpnia 2011, 14:25

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o komiksie Dead Island, przyszłości Duke Nukem, ścieżce dźwiękowej do Bodycount, wstrzymaniu prac nad Inemeri, a także darmowym Tetrisie na Androida. Zapraszamy do lektury.

Take-Two - kiepskie wyniki finansowe, ale nie z powodu Duke Nukem Forever

Hed, 9 sierpnia 2011, 10:43

Take-Two, firma znana z takich gier jak L.A. Noire i Duke Nukem Forever, opublikowała raport dotyczący pierwszego kwartału tego roku finansowego. Okazuje się, że wydawca stracił kilka milionów, a jego obroty spadły. Co ciekawe, Duke Nukem przyniósł zyski wbrew kiepskim recenzjom.

Duży patch dla Duke Nukem Forever w drodze

Ender, 29 lipca 2011, 15:22

Gearbox Software planuje w najbliższym czasie opublikować duży patch dla Duke Nukem Forever, który wprowadzi między innymi możliwość noszenia na raz czterech rodzajów broni.

Zapowiedziano dodatek DLC do Duke Nukem Forever

Sarge, 27 lipca 2011, 09:50

Zapowiedziany został dodatek DLC do gry Duke Nukem Forever. Za sprawą Hail to the Icons Parody Pack otrzymamy dostęp do czterech dodatkowych map i trzech nowych trybów rozgrywki wieloosobowej.

Czerwcowe wyniki NPD - L.A. Noire przed Duke Nukem Forever

Sarge, 15 lipca 2011, 10:55

Amerykańska organizacja zajmująca się badaniami rynkowymi – NPD – ujawniła raport dotyczący amerykańskiego rynku gier wideo. Na czele najlepiej sprzedających się gier czerwca w Stanach Zjednoczonych znalazło się dzieło studia Team Bondi - L.A. Noire.

Poradnik: Duke Nukem Forever

Redakcja GRYOnline.pl, 28 czerwca 2011, 16:15

"Niniejszy poradnik pomoże Ci rozwiązać bardziej podchwytliwe zagadki, odnaleźć wszystkie wzmocnienia dla Duke'a oraz odblokować wszystkie osiągnięcia. Zawiera ponadto opis przejścia oraz filmy, które pomogą Ci w najtrudniejszych momentach."

Udostępniono demo Duke Nukem Forever

Sarge, 22 czerwca 2011, 10:45

Jeśli do tej pory zastanawiacie się nad zakupem wyczekiwanego od kilkunastu lat Duke Nukem Forever, studio Gearbox Software daje Wam okazję do sprawdzenia tego tytułu. Niecałe dwa tygodnie po premierze udostępniono oficjalnie wersję demonstracyjną nowych przygód Księcia.

Take-Two w dalszym ciągu stawia na Duke Nukem

Hed, 21 czerwca 2011, 12:55

Firma Take-Two nie zamierza zrywać przyjaźni z Duke Nukem mimo zróżnicowanych recenzji, jakie otrzymuje Duke Nukem Forever. Wydawca planuje stworzyć kolejne produkty o napakowanym sterydami osiłku, który kilkukrotnie uratował Ziemię przed atakami obcych. Najprawdopodobniej Książę przestanie być bohaterem tylko gier i pojawi się w innych mediach.

Preorder na Duke Nukem Forever zrealizowany po 10 latach

Ender, 19 czerwca 2011, 13:10

Jak mówi znane przysłowie: "Cierpliwość jest cnotą". Wykazał się nią, niewątpliwe jeden z amerykańskich klientów sieci sklepów Gamestop, który w 2001 roku złożył przedpremierowe zamówienie na grę Duke Nukem Forever, by po 10 latach odebrać grę, okazując przechowywany przez ten czas paragon.

Duke Nukem Forever po kilkunastu latach oczekiwania debiutuje w Polsce

Sarge, 10 czerwca 2011, 08:55

Stało się. Gra tworzona od dobrych kilkunastu lat w końcu ujrzała światło dzienne. Chodzi oczywiście o Duke Nukem Forever – długo oczekiwana odsłona przygód Księcia debiutuje dzisiaj na polskich półkach sklepowych.

Pecetowa wersja Duke Nukem Forever ze wsparciem dla dedykowanych serwerów

Kono, 9 czerwca 2011, 08:51

Przedstawiciele firmy Gearbox Software ogłosili na oficjalnym forum, że pecetowa wersja gry Duke Nukem Forever będzie w przyszłości obsługiwać dedykowane serwery do rozgrywki wieloosobowej. Wspomnieli też, że korzystanie z tego rozwiązania będzie opcjonalne, a twórcy nie będą nad nim sprawować nadzoru.

Wieści ze świata (Duke Nukem Forever, Beyond Good & Evil HD, Team ICO Collection) 3/06/11

Jiker, 3 czerwca 2011, 13:50

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze dema Duke Nukem Forever i ekskluzywnym DLC dla członków First Access Club, dacie premiery Beyond Good & Evil HD na PS3, plotkach o wznowieniu Syndicate, a także terminie debiutu Team ICO Collection. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Duke Nukem Forever, Brink, Fable III) 2/06/11

Jiker, 2 czerwca 2011, 14:05

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Duke Nukem Forever, screenie z grywalnej wersji MGS 3D: Snake Eater, serwisie ze statystykami z gry Brink, a także demie Fable III. Zapraszamy do lektury.

Duke Nukem Forever trafił do tłoczni

Soviet, 24 maja 2011, 15:15

Stało się. Po piętnastu latach oczekiwania premiera Duke Nukem Forever jest niemal pewna. W informacji prasowej Koniec świata został wstrzymany z jednego powodu. 2K Games i Gearbox Software poinformowali w informacji prasowej, że ten tytuł trafił już od tłoczni i czerwcowa premiera zdaje się niezagrożona.

Seksowna promocja Duke Nukem Forever

Soviet, 18 maja 2011, 13:45

Wszyscy oczekujący na czerwcową premierę Duke Nukem Forever mogą rozerwać się na portalu boob-tube, na którym właśnie pojawiła się nowa gra z udziałem Księcia.

Znamy datę premiery dema Duke Nukem Forever

Hed, 17 maja 2011, 08:37

Randy Pitchford ze studia Gearbox Software zapowiedział datę publikacji dema powracającego z zaświatów Duke Nukem Forever. Na początku czerwca fragment przygód niesławnego bohatera poznają gracze, którzy złożyli zamówienie przedpremierowe na grę lub posiadają zarejestrowaną wersję Game of the Year poprzedniego hitu dewelopera – Borderlands.

Znamy wymagania sprzętowe Duke Nukem Forever

Kono, 3 maja 2011, 19:54

W związku ze zbliżającą się premierą Duke Nukem Forever, firma Gearbox Software postanowiła podzielić się z nami oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi tego bardzo oczekiwanego tytułu.

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, Bulletstorm, Duke Nukem Forever) 14/04/11

Jiker, 14 kwietnia 2011, 13:50

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżkach dźwiękowych do Bulletstorm i Kane & Lynch 2, historii Duke Nukem Forever, a także narzędziach moderskich do Call of Duty: Black Ops. Zapraszamy do lektury.

Przyczyny przesunięcia premiery Duke Nukem Forever

Sarge, 28 marca 2011, 09:05

Gdy wydawało się już, że majowa premiera gry Duke Nukem Forever po kilkunastu latach oczekiwania dojdzie do skutku, studio Gearbox Software przesunęło termin o kolejny miesiąc. W sieci od razu pojawiły się ironiczne komentarze na ten temat, a sami twórcy postanowili wyjaśnić, dlaczego właściwie do tego doszło.

Premiera Duke Nukem forever znowu opóźniona

Soviet, 24 marca 2011, 14:00

Randy Pitchford poinformował, że premiera Duke Nukem Forever została przesunięta o jeden miesiąc.

Wieści ze świata (Duke Nukem Forever, Portal 2, Japonia) 14/03/11

Jiker, 14 marca 2011, 14:33

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nagraniach z Duke Nukem Forever i Portal 2, nowej łatce do Dragon Age II, a także wpływie trzęsienia ziemi w Japonii na sytuację na rynku gier. Zapraszamy do lektury.

Studio Gearbox pamięta o poprzednich twórcach Duke Nukem Forever

Sarge, 24 lutego 2011, 10:55

Premiera Duke Nukem Forever zbliża się wielkimi krokami, ale nikt chyba nie zapomniał, że tytuł ten tworzony był od dobrych kilkunastu lat. Doskonale pamięta o tym także ekipa Gearbox Software, która dopiero niedawno przejęła deweloping gry.

Duke Nukem Forever z obsługą Steamworks

Taven, 16 lutego 2011, 11:00

Gearbox, ustami community managera studia, Chrisa Faylora, oficjalnie ogłosiło na oficjalnym forum Duke Nukem Forever, że ta długo oczekiwana produkcja w wersji na komputery osobiste obsługiwać będzie narzędzia Steamworks.

Edycja kolekcjonerska Duke Nukem Forever ujawniona (news uaktualniony)

Kono, 11 lutego 2011, 17:28

W związku z niedawnym potwierdzeniem daty premiery Duke Nukem Forever wydaje się oczywistym fakt, że atmosfera wokół tytułu będącego od dobrych kilkunastu lat w produkcji będzie podgrzewana. Tym, co dzisiaj powinno zainteresować fanów Księcia jest prawdopodobna zawartość edycji kolekcjonerskiej gry.

Zaginiony Level - odc. 4 - Barowe rozmowy

Jaro, 2 lutego 2011, 13:30

Data premiery Duke Nukem Forever oficjalnie potwierdzona. Zobacz nowy zwiastun!

Sarge, 21 stycznia 2011, 14:52

Wydawało się, że ta chwila nigdy nie nadejdzie, a jednak – właśnie potwierdzono dokładną datę premiery Duke Nukem Forever. Tym samym ta tworzona od dobrych kilkunastu lat produkcja w końcu ma realne szanse na rychłe wydanie.

Duke Nukem Forever powraca na listę największych rozczarowań roku Vaporware

Jiker, 4 stycznia 2011, 08:35

Wired.com jak co roku uraczyło nas świeżym zestawieniem Vaporware. Za jego sprawą zwraca uwagę swoich czytelników na produkty z branży elektronicznej, które z różnych przyczyn nie trafiły do sprzedaży w mijającym roku – mimo wielkich nadziei pokładanych w nich przez konsumentów.

Wieści ze świata (Duke Nukem Forever, Rift) 29/12/10

Jiker, 29 grudnia 2010, 13:10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o edycji kolekcjonerskiej gry MMO Rift, a także dacie debiutu, demie i potencjalnych beta testach Duke Nukem Forever. Zapraszamy do lektury.

Fanowski remake Duke Nukem 3D doczeka się bety trybu multiplayer

Adrian Werner, 30 listopada 2010, 11:57

Jakiś czas temu pisaliśmy o tworzonej przez fanów odświeżonej wersji gry Duke Nukem 3D. Projekt ten wreszcie doczekał się oficjalnej strony, a jego autorzy ujawnili, że planują urządzenie beta testów trybu multiplayer.

Mastah & Szczypoon - odc. 13 - Nocna Zmiana

Runshin, 25 listopada 2010, 11:25

Fanowski remake Duke Nukem 3D otrzymuje zielone światło

Hed, 15 października 2010, 11:58

Gearbox dał zielone światło dla fanowskiej przeróbki gry Duke Nukem 3D, o której pisaliśmy kilkanaście dni temu. Projekt tworzony na bazie silnika Unreal Engine 3 został przedstawiony na forum wspomnianego studia, które od pewnego czasu ma pełne prawa do marki Duke Nukem. Dzięki tej decyzji amatorski remake być może ujrzy światło dzienne.

Kampania w DNF zapewni 18 godzin zabawy. Demo szybciej dla nabywców Borderlands

Sarge, 14 października 2010, 11:10

Zapewne pamiętacie informację sprzed kilku dni, że w pudełku z Borderlands: Game of the Year Edition zawarty zostanie tzw. kod First Access Club. Pozwoli on dołączyć do grona osób z dostępem do szeregu atrakcji, w tym wersji demonstracyjnej gry Duke Nukem Forever. Jeśli mimo to nie jesteście zdecydowani na zakup wspomnianej specjalnej edycji, jest też inny sposób na zdobycie kodu.

Zdecyduj o trybie multiplayer w Duke Nukem Forever

Sarge, 12 października 2010, 10:20

Warstwa fabularna przygotowywana specjalnie pod kątem rozgrywki dla jednego gracza nie będzie jedyną atrakcją gry Duke Nukem Forever, która po latach opóźnień w końcu zbliża się do swojej premiery. Jedną z części składowych tego tytułu jest również tryb wieloosobowy, a autorzy dają nam szansę wpłynąć na to, jak ma on wyglądać w pełnej wersji.

Demo Duke Nukem Forever będzie dostępne dla wszystkich

Sarge, 11 października 2010, 13:10

Zapowiedź wydania gry Duke Nukem Forever spod skrzydeł Gearbox Software wywołała swego czasu ogromne poruszenie wśród graczy. Gdy wydawało się, że tytuł ten już nigdy nie ujrzy światła dziennego, nabrał on całkiem realnych kształtów i ukaże się w przyszłym roku. Od jakiegoś czasu mówi się też o wydaniu wersji demonstracyjnej, którą według najnowszych doniesień dostaną wszyscy chętni.

Najbliższy poniedziałek na GRYOnline.pl pod znakiem Duke Nukem Forever

Jiker, 8 października 2010, 11:52

Niewiele jest gier, które mogą stanąć w jednym szeregu z Duke Nukem Forever. Kilkanaście lat wytężonych prac, częste zmiany koncepcji i wreszcie co najmniej kilkadziesiąt milionów dolarów włożonych w produkcję świadczą jednoznacznie o tym, że losy kolejnych przygód Księcia to przypadek wyjątkowy.

Specjalna edycja Bordelands z dodatkową atrakcją dla fanów Duke Nukem Forever

Jiker, 5 października 2010, 19:54

Firmy 2K Games oraz Gearbox Software poinformowały, że w pudełku z Borderlands – Game of the Year Edition zawarty zostanie specjalny certyfikat, pozwalający nabywcy dołączyć do Duke Nukem Forever – First Access Club. Osoby, które wejdą w ten sposób do grona członków klubu uzyskają dostęp do szeregu atrakcji, a w przyszłości także do wersji demonstracyjnej najnowszych przygód Księcia.

Kolejne nagranie z Duke Nukem Forever

Jiker, 4 października 2010, 09:27

W Sieci opublikowane zostało nowe nagranie pokazujące w akcji grę Duke Nukem Forever, która zadebiutuje ostatecznie w przyszłym roku. Do prezentacji najnowszej gry Gearbox Software (przejętej od 3D Realms) doszło w trakcie amsterdamskiej imprezy branżowej Firstlook.

Data premiery Duke Nukem Forever?

Filip „fsm” Grabski, 28 września 2010, 13:20

Który to już raz? I czy możemy poniższym informacjom wierzyć? Jak zwykle – czas pokaże. Czy da się bowiem napisać wiadomość dniu debiutu najdłużej oczekiwanej pecetowej (do pewnego czasu) gry w historii bez choćby nutki sceptycyzmu? Ostatnie 13 lat pokazało, że nie. Tym niemniej wszystko kiedyś się kończy.

Powstaje fanowski remake Duke Nukem 3D

Adrian Werner, 28 września 2010, 12:19

Dla fanów stworzonej przez 3D Realms serii tegoroczny wrzesień jest wyjątkowo udany. Nie dość, że zespół Gearbox ogłosił, że dokończy prace nad wydawałoby się spisanym na straty Duke Nukem Forever, to teraz jeden z upartych wielbicieli cyklu pokazał pierwsze materiały z modyfikacji opartej na klasycznym Duke Nukem 3D.

Demo Duke Nukem Forever w przygotowaniu?

Taven, 7 września 2010, 12:03

Choć nie jest to w żaden sposób oficjalne potwierdzenie, ostatnie wypowiedzi Randy’ego Pitchforda ze studia Gearbox, dość jednoznacznie wskazują, że jedna z najdłużej wyczekiwanych gier wszech czasów, znajdujący się od kilkunastu lat w przygotowaniu Duke Nukem Forever, doczeka się wersji demo.