Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Wii Sports

Lista najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii

Adrian Werner, 8 sierpnia 2011, 12:17

W najnowszym raporcie finansowym firmy Nintendo znalazła się lista najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii. Bezkonkurencyjne okazało się Wii Sports z wynikiem 76 milionów egzemplarzy.

Nintendo Wii na każdą kieszeń

Olek, 4 maja 2011, 13:31

Co może przekonać graczy do nabycia starzejącej się konsoli Nintendo Wii? Zdaniem japońskiego producenta – koszt zakupu. Koncern Nintendo podjął decyzję o sporej obniżce cen urządzenia. Od połowy maja za zestawy startowe z Nintendo Wii klientom przyjdzie zapłacić 150 dolarów na rynku amerykańskim lub 129 funtów w Wielkiej Brytanii. Nowa cena konsoli w Polsce nie jest jeszcze znana.

Nintendo - wyniki finansowe, sprzedaż gier i plany na przyszłość

Jiker, 27 kwietnia 2011, 12:29

Poznaliśmy kolejne szczegóły z raportu finansowego japońskiej firmy Nintendo, obejmującego ostatni kwartał 2011 roku fiskalnego (1 kwietnia 2010 – 31 marca 2011). Wśród poruszonych tematów znalazły się przychody koncernu, sprzedaż gier, a także plany na przyszłość.

Wielomilionowa sprzedaż największych hitów Nintendo

Sarge, 31 stycznia 2011, 09:20

Ujawnione kilka dni temu wyniki finansowe firmy Nintendo pokazały, że mimo znacznego spadku zysków, nadal potrafi ona bardzo dobrze sobie radzić. Potwierdzają to zresztą właśnie udostępnione dane dotyczące gier wydanych przez japońskiego giganta.

20 najpopularniejszych gier w historii wg. Księgi Rekordów Guinnessa

Jiker, 27 maja 2010, 11:32

Brytyjska redakcja serwisu Tech & Gadgets należącego do grupy MSN.com opracowała, wspólnie z wydawcą Guinness World Records 2010 – Gamer's Edition listę dwudziestu najlepiej sprzedających się gier w historii rynku elektronicznej rozrywki.

Wii Sports już z ponad 50 milionami sprzedanych egzemplarzy

Jiker, 3 listopada 2009, 12:00

Japoński koncern Nintendo zamieścił w Internecie rezultaty sprzedaży swoich najpopularniejszych produkcji wydanych na konsole Wii i DS. Zgodnie z oczekiwaniami konkurencje w tyle pozostawiła sportowa kompilacja Wii Sports, która znalazła już ponad 50 milionów nabywców. Umocniła się tym samym na pozycji najlepiej sprzedającej się gry w historii elektronicznej rozrywki.

To jeszcze nie koniec Nintendo!

Elrond, 1 sierpnia 2009, 12:52

Po wczorajszej publikacji artykułu na temat spadku dochodów firmy Nintendo (w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku), jak również zmniejszenia się sprzedaży, pojawiło się nieco komentarzy sugerujących, iż model biznesowy japońskiego giganta branży przestał się sprawdzać. Pora więc zadać kłam takim twierdzeniom.

Gry biją kolejne rekordy Guinessa

Jiker, 6 czerwca 2009, 12:30

Rekordy Guinessa przyznane producentom Call of Duty 4: Modern Warfare w kategorii „Najpopularniejszej konsolowej gry sieciowej” oraz Fuel za „Najbardziej rozległą produkcję w historii konsolowej rozrywki” nie były jedynym wyjątkowymi osiągnięciami uhonorowanymi przez twórców tej wyjątkowej publikacji. W trakcie zakończonych targów E3 poznaliśmy jeszcze kilka innych rekordów.

Wii Sports najlepiej sprzedającą się grą w historii

Jiker, 5 stycznia 2009, 08:03

Z nieoficjalnych informacji ujawnionych przez VG Chartz – serwis zajmujący się zbieraniem danych na temat sprzedaży gier oraz konsol – wynika, że zestaw gier sportowych Wii Sports wyprzedził pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy Super Mario Bros., stając się tym samym najczęściej kupowaną grą w historii rynku elektronicznej rozrywki.

New York Times wybiera najlepsze gry 2008 roku

Jiker, 22 grudnia 2008, 11:50

Zgodnie z tym co już wcześniej błyskotliwie stwierdził Hed – koniec roku jest jednocześnie początkiem podsumowań wszelakich. Do tej pory przedstawiliśmy Wam listy najlepszych gier według redakcji takich serwisów jak IGN, czy też GameSpy, a także czasopism pokroju Edge. Dzisiaj chcielibyśmy zaproponować nieco alternatywne zestawienie, przygotowane przez redakcję New York Times.

E3 2008: Sequel Wii Sports zapowiedziany

vampire, 16 lipca 2008, 09:39

Jak ostatnio pisaliśmy, koncern Nintendo zaprezentował podczas tegorocznych targów E3 nowe urządzenie - Wii Motion Plus, czyniące Wii Remote’a bardziej precyzyjnym kontrolerem. Wczoraj natomiast firma przedstawiła pierwszą grę, w której wykorzystamy jego możliwości. Będzie to kontynuacja Wii Sports - produkcji stanowiącej pakiet kilku sportówek, która doczekała się sporej rzeszy fanów.

Gra Roku 2006 - Raport z pola walki

Shuck, 11 maja 2007, 13:25

Plebiscyt Gier-OnLine na Grę Roku 2006 został rozstrzygnięty, wygrał Oblivion. Za dużo by rzec, że zdeklasował konkurencję, bo przynajmniej teoretycznie istniała szansa, że zostanie jeszcze wyprzedzony.

Ponad milion sprzedanych egzemplarzy Wii Sports i Wii Play w Japonii

Metatron, 19 marca 2007, 12:16

W ostatnim czasie dwa tytuły na Wii przekroczyły liczbę miliona egzemplarzy sprzedanych na terytorium Japonii. Jest to niezwykle interesujące, biorąc pod uwagę fakt, że obie pozycje są zestawami prościutkich mini-gierek o oszczędnej oprawie graficznej. Jak już się pewnie domyśliliście, mowa tu o Wii Sports i Wii Play.

Nagrody Game Developers Choice rozdane

Basza, 8 marca 2007, 14:37

Nieodłączną częścią imprezy Game Developers Conference jest wręczanie stosownych nagród, przyznanych przez Międzynarodową Organizację Producentów Gier i nie inaczej jest tym razem, bowiem właśnie ogłoszono listę tegorocznych zwycięzców Game Developers Choice.

Styczniowa sprzedaż konsol oraz gier w Japonii - Nintendo DS rządzi i dzieli

Jiker, 8 lutego 2007, 10:45

Przed kilkudziesięcioma godzinami mogliście się zapoznać ze wstępnymi wynikami styczniowej sprzedaży konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni. Przekazaliśmy Wam wtedy informacje związane z Wii oraz PlayStation 3. Dzisiaj znamy już cały raport firmy Enterbrain.

Gra Wii Sports sojusznikiem w walce z nadwagą

Metatron, 23 stycznia 2007, 10:37

Jeżeli szukacie kolejnego argumentu na to, że gry mogą być dobre dla zdrowia i kondycji fizycznej, ta wiadomość będzie w sam raz dla was. Pewien fan Wii zmierzył wpływ, jaki miały na jego wagę codzienne trzydziestominutowe sesje z Wii Sports.

TIME przyznaje Wii Sports tytuł najlepszej gry roku 2006

Łosiu, 3 stycznia 2007, 11:45

Rok 2006 obfitował w niemałą liczbę naprawdę ciekawych i dobrych produkcji, jak choćby Company of Heroes ze studia Relic czy choćby szturmem podbijający serca fanów konsoli Xbox 360 Gears of War, ale w oczach redaktorów prestiżowego magazynu TIME, nie są one w stanie dorównać jakże prostej i jakże grywalnej Wii Sports. W związku z tym otrzymała ona nagrodę Najlepszej Gry Roku 2006 tegoż periodyku. Nie powiem, całkowicie się z tym zgadzam.

Wii Sports 2: Nintendo zaprzecza

Vercetti, 22 grudnia 2006, 13:40

Przed kilkoma dniami francuski serwis NGC France podał do wiadomości, że w laboratoriach Nintendo powstaje już druga odsłona popularnej zręcznościówki Wii Sports. Redaktorzy wspomnianej strony twierdzili nawet, że w sequelu popularnej gry znajdą się nowe formy aktywności fizycznej, np. koszykówka czy pływanie.

GOL na GC 2006: Red Steel i nie tylko, czyli co Wiidzieliśmy?

eLKaeR, 26 sierpnia 2006, 21:21

Interaktywne demo gry Red Steel, które firma Ubisoft Entertainment pokazała dziennikarzom na Games Convention 2006, to rzecz bezwzględnie warta uwagi. Prezentacja została bowiem przeprowadzona przy użyciu Wii, więc widzowie mogli ujrzeć w akcji rewolucyjny kontroler żyroskopowy – wybrańcy (wśród nich autor niniejszego tekstu) mieli nawet okazję pograć samodzielnie i to nie tylko w "Czerwoną Stal".

Wii wystartuje z 27 grami

Metatron, 14 sierpnia 2006, 10:10

Nowa konsola Nintendo nie będzie mogła narzekać na brak tytułów startowych. Obecnie potwierdzonych jest już dwadzieścia siedem pozycji, którymi cieszyć się będą mogli pierwsi nabywcy Wii.

Wii Sports jednak z trybem online

Jiker, 20 maja 2006, 10:37

Katsuya Eguchi, człowiek stojący na czele zespołu odpowiedzialnego za gry Wii Sports oraz Animal Crossing Wii przygotowywane z myślą o konsoli Nintendo Wii, zdradził kilka nowych informacji na temat tej pierwszej. Informacje uzyskał serwis IGN.com, który przeprowadzil z Eguchim krótki wywiad.

Wii Sports – trzy gry w cenie jednej?

BK, 10 maja 2006, 10:34

Wczoraj informowaliśmy was o nowej grze na Nintendo Wii, w której kontroler zostanie wykorzystany jako rakieta do tenisa. Jak się okazało, będzie ona częścią pakietu Wii Sports, który umożliwi również rozegranie pojedynków w dwóch innych dyscyplinach sportowych.