Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWii
Okładka Mario Strikers Charged Football (Wii)

Mario Strikers Charged Football Wii

Mario Strikers Charged jest sequelem wielkiego hitu pt. Super Mario Strikers grupy Next Level Games dla GameCube z 2005 roku.

Sportowe | piłka nożna | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Mario Strikers Charged Football (Wii)

producent: Next Level Games

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

25maja2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario Strikers Charged jest sequelem wielkiego hitu pt. Super Mario Strikers grupy Next Level Games dla GameCube z 2005 roku. Gra ponownie przenosi nas do bajecznie kolorowych krainy znanych z największych produkcji Nintedno, abyśmy mogli samemu lub w grupie przyjaciół toczyć zacięte futbolowe pojedynki na najwyższym poziomie.

Sam sposób rozgrywki pozostał niezmieniony w stosunku do poprzedniej części. W pierwszej kolejności wybieramy kapitana spośród dwunastu dostępnych postaci (m.in.: Mario, Wario, księżniczka Peach, Bowser czy Donkey Kong), by następnie uzupełnić zespół trzema zawodnikami z grupy dwudziestu postaci. Wybór kapitana jest o tyle istotny, iż zagrzewa drużynę do walki, posiada super strzał zwany Mega-Strike’iem oraz dysponuje zestawem specjalnych cech i umiejętności, które niejednokrotnie przechylają szalę zwycięstwa na korzyść jego drużyny. Kiedy nasz zespół jest gotowy do walki, przystępujemy do udziału w kolejnych turniejach, w których zarówno walczymy o najwyższe trofea, jak i podnosimy statystyki naszej piłkarskiej ekipy.

Na uwagę zasługuje arcade’owy styl rozgrywki, który w znaczącym stopniu odbiega od standardowego meczu piłki nożnej. Tutaj nikt nie przejmuje się kartkami, faulami czy zasadami. Liczy się tylko bramka, a w jaki sposób gracz zdoła ją strzelić, to już jego sprawa. Istotną rolę w sukcesie naszej drużyny odgrywa również stadion i jego nawierzchnia. Każdy dobrze wie, że jak przywalimy przeciwnikowi z tzw. bara, rzucając go na ogrodzenie pod wysokim napięciem, to wypracujemy sobie dogodną pozycję do strzału.

Innowacjami w stosunku do poprzedniej części są: możliwość sterowania bramkarzem oraz wykorzystanie rewolucyjnego kontrolera Wii (pilot i przystawka, wyposażona w gałkę analogową), które rewelacyjnie sprawdzają się w rozgrywaniu meczów. Przykładowo, kapitan naszej drużyny za pomocą Mega-Strike’a może rozszczepić piłkę na pięć mniejszych, z których każda szuka drogi do bramki, a przed jednorazową stratą pięciu goli może uchronić przeciwnika jedynie szybkie i umiejętne posługiwanie się pilotem (wyłapywanie wszystkich piłek). Co więcej, gracz może naładować piłkę, nadając jej możność zdalnego sterowania, by samemu poprowadzić ją do bramki przeciwnika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Gry podobne do Mario Strikers Charged Football

Klasyfikacja PEGI Mario Strikers Charged Football

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mario Strikers Charged Football

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
Gry piłkarskie: Dziwne i słabe
Gry piłkarskie: Dziwne i słabe

wiadomość27 czerwca 2016

Nie każda gra piłkarska próbuje wiernie oddać realia walki na boisku. Nie każda potrafi też sprawić radość fanom futbolu. Oto szybki przegląd tytułów dziwnych i słabych. Pora odpalić kilka superstrzałów!

Znamy datę premiery gry Metroid Prime 3 oraz innych tytułów na Nintendo Wii
Znamy datę premiery gry Metroid Prime 3 oraz innych tytułów na Nintendo Wii

wiadomość22 maja 2007

Amerykański oddział koncernu Nintendo ujawnił listę gier dedykowanych konsoli Wii, które w najbliższych miesiącach zadebiutują w Stanach Zjednoczonych. Wśród czternastu wymienionych tytułów, znalazły się dwa najważniejsze: Mario Strikers Charged Football oraz Metroid Prime 3: Corruption.

Kampania reklamowa gry Mario Strikers Charged  z udziałem znanych piłkarzy
Kampania reklamowa gry Mario Strikers Charged z udziałem znanych piłkarzy

wiadomość18 maja 2007

Doszły do nas wieści, że gra Mario Strikers Charged będzie miała niezwykle atrakcyjną reklamę na terenie Wielkiej Brytanii. Otóż w akcję rozpowszechniająca ten tytuł zaangażował się Ian Wright i jego syn Shaun Wright-Phillips. Obaj panowie są niezwykle silnie związani z piłą nożna, która rzecz jasna stanowi główny element nowej gry z popularnym hydraulikiem w roli głównej.

Przedpremierowe wrażenia z gry Mario Strikers Charged
Przedpremierowe wrażenia z gry Mario Strikers Charged

wiadomość16 maja 2007

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mario Strikers Charged na kontynencie europejskim ma nastąpić już 25 maja br. Niemniej jednak brytyjscy redaktorzy serwisu IGN mięli szansę na bliższe zapoznanie się z ową grą na dziesięć dni przed jej oficjalną odsłoną. W związku z tym postanowili podzielić się swoimi wrażeniami z czytelnikami.

Mario Strikers Charged wkrótce w Europie
Mario Strikers Charged wkrótce w Europie

wiadomość3 kwietnia 2007

Od momentu pierwszego publicznego pokazu Mario Strikers Charged podczas targów Games Convention 2006 w temacie tej pozycji panowała umiarkowana cisza. Teraz nareszcie dalekowschodnia korporacja Nintendo postanowiła podzielić się z nami świeżymi informacjami, dotyczącymi tej dość niekonwencjonalnej gry piłkarskiej dla Wii.