Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata

Niedoceniony Cthulhu - mroczne zakątki świata gier

Montinek, 27 sierpnia 2013, 11:30

Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata to jedna z najbardziej niedocenianych gier w historii. Poświęcając jej tekst, mam nadzieję, że przynajmniej kilku graczy zainteresuje się tym nieoszlifowanym (hm... mało powiedziane) diamentem.

Promocja gier od id Software i Bethesdy na Steamie

Sarge, 13 sierpnia 2010, 11:27

Z okazji trwającej właśnie imprezy QuakeCon 2010 przygotowano specjalne promocje dla użytkowników Steama, którzy w najbliższym czasie mogą taniej kupić wybrane gry z portfolio id Software i partnerującego studia Bethesda Softworks.

Morrowind, Oblivion i Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth dostępne na Steamie

Hed, 17 czerwca 2009, 10:15

Gry Morrowind i Oblivion, czyli dwie odsłony jednej z najgłośniejszych serii elektronicznych erpegów, pojawiły się na Steamie. Oba tytuły dostępne są w wersjach Game of the Year, zawierających dodatki. Ponadto, za produkcje zapłacimy w tym tygodniu 20% mniej. Oprócz tych dzieł wydawanych przez Bethesdę w systemie dystrybucji Valve pojawił się też Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth.

Steam – gratka dla miłośników MMO

Elrond, 13 czerwca 2009, 13:19

Kolejny weekend, kolejne promocje w systemie Steam. Tym razem przygotowane specjalnie dla wielbicieli gier MMO. Od dzisiaj aż do 19 czerwca wybrane produkcje tego gatunku oferowane przez Steam objęte zostają obniżką cen wynoszącą od 20% do 75%.

Gra Roku 2006 - Raport z pola walki

Shuck, 11 maja 2007, 13:25

Plebiscyt Gier-OnLine na Grę Roku 2006 został rozstrzygnięty, wygrał Oblivion. Za dużo by rzec, że zdeklasował konkurencję, bo przynajmniej teoretycznie istniała szansa, że zostanie jeszcze wyprzedzony.

Gry Resident Evil 4 i Call of Cthulhu znalazły polskiego wydawcę

Łukasz Malik, 5 kwietnia 2006, 09:13

Wczorajsza aktualizacja planu wydawniczego firmy Cenega Poland przynosi dobre informacje dla wszystkich fanów horrorów. Do katalogu firmy trafiła czwarta odsłona serii Resident Evil przeznaczona na komputery osobiste, na nasz rynek trafi również Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth.

Bethesda rozwiązuje problemy z błędami w Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth

Krystian Smoszna, 3 kwietnia 2006, 10:44

O tym, że ewentualne łaty do gry Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth stoją pod dużym znakiem zapytania, zwróciłem już uwagę w opublikowanej przed kilkoma dniami recenzji. Wszystko wskazuje na to, że czarny scenariusz się sprawdza, o czym najlepiej świadczy wiadomość od Roberta Gray’a z firmy Bethesda Softworks, opublikowana na oficjalnym forum programu.

Już nigdy więcej Call of Cthulhu z Headfirst Productions

Łosiu, 28 marca 2006, 14:08

25 października 2005, po długich latach developingu i przeróżnych problemów, gra Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth na Xboxa, w końcu trafiła do sprzedaży na zachodzie i zebrała dobre oceny w okolicach 80%. Niestety nie pomogło to zespołowi Headfirst Productions, który, jak wieść niesie, kończy swą działalność.

Znamy datę premiery Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth w wersji na PC

Krystian Smoszna, 7 marca 2006, 07:02

Gra Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth w wersji na konsolę Xbox jest już dostępna na rynku elektronicznej rozrywki od października ubiegłego roku. Po kilku miesiącach intensywnych prac studia Headfirst Productions nad Pecetową edycją programu, firma Bethesda Softworks ogłosiła wreszcie oficjalną datę jego premiery.

Call of Cthulhu: Dark Corners of The Earth nie ominie PC

ComCo, 2 listopada 2005, 10:32

Po premierze Call of Cthulhu: Dark Corners of The Earth na konsolę Xbox, spora liczba graczy zastanawiała się, czy firma Headfirst Productions nie zaprzestała produkcji tejże gry w wydaniu na komputery klasy PC. Na szczęście tak się nie stało, aczkolwiek ostateczne zrezygnowano z opracowywania wersji dedykowanej PlayStation 2.

Call Of Cthulhu: Dark Corners Of The Earth wreszcie w sklepach

Elrond, 25 października 2005, 14:23

Wiadomość ta z pewnością zelektryzowała fanów twórczości H.P. Lovecrafta, którzy już zwątpili w szansę rozprawienia się z bestiami rodem z Mitów Cthulhu. Niestety, w parze z dobrymi wiadomościami, idą te złe i nie inaczej jest w tym przypadku. Do sklepów, na razie amerykańskich, trafiła wyłącznie wersja przeznaczona na konsolę Xbox. O PeCetach ani mru mru.

"Szaleństwo" w grach opatentowane

Elrond, 31 sierpnia 2005, 15:35

Buszując w przepastnych otchłaniach Internetu niejednokrotnie można natrafić na bardzo ciekawe i intrygujące informacje. Do tej kategorii z pewnością zalicza się wiadomość o przyznaniu firmie Nintendo patentu na "Sanity system for video games" czyli przekładając na język Reja i Mickiewicza, "system szaleństwa w grach wideo".

Co słychać u twórców Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth?

Elrond, 13 grudnia 2004, 10:07

Graczom, którzy są fanami prozy H.P. Lovecrafta, chyba nie trzeba przedstawiać bliżej gry Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth. Tytuł ten powstaje bowiem na kanwie świata stworzonego przez mistrza grozy. Redaktorzy serwisu GameChronicles przeprowadzili wywiad z twórcami gry, z którego dowiadujemy się m.in. w jakim obecnie kształcie znajduje się Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth.

Call of Cthulhu jeszcze nie teraz

ComCo, 4 września 2004, 09:21

Miłośnicy prozy H.P. Lovecrafta i przygodowych gier akcji będą zawiedzeni... Korporacja Bethesda Softworks poinformowała o przeniesieniu premiery Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth na (ogólnie) pierwszy kwartał przyszłego roku. Omawiany tytuł powstaje w siedzibie Headfirst Productions od 2001 roku i, jak do tej pory, może poszczycić się jedynie notorycznymi spóźnieniami (vide chociażby news z 21 listopada 2002). Oby to było ostatnie.

Oficjalna witryna gry Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth wystartowała

Phoenix, 23 lutego 2004, 15:10

Firma Bethesda Softworks podała niedawno do informacji publicznej wiadomość, iż w Internecie dostępna jest już oficjalna witryna poświęcona grze Call of Cthulhu - Dark Corners of the Earth, na której to znajdziemy szereg nowych informacji i materiałów multimedialnych (screeny, tapety, arty) ukazujących projekt studia Headfirst Productions. Przypomnijmy, iż Dark Corners of the Earth będzie grą akcji z elementami przygody w konwencji horroru. O premierze tytułu wiadomo dzisiaj jedynie tylko to, iż nastąpi ona jeszcze w tym roku. Zaś platformy systemowe, na których zagości to komputery osobiste klasy PC oraz konsola Xbox firmy Microsoft.

Call of Cthulhu - uaktualnienie

Sznur, 21 listopada 2002, 18:01

Najwidoczniej ciężko zrozumieć panów z Headfirst Productions, którzy najpierw informują o przesunięciu premiery Call of Cthulhu (informacja), a kilka godzin później zapowiadają prace nad kolejną grą Call of Cthulhu... mianowicie sequela zatytułowanego Call of Cthulhu: Beyond the Mountains.

Call of Cthulhu w ślepym zaułku?

Sznur, 21 listopada 2002, 14:10

Brytyjski zespół Headfirst Productions najwyraźniej sam uwikłał się w horror związany z produkcją Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth, mrocznej gry akcji inspirowanej twórczością mistrza grozy H.P. Lovecraft. Prace nad grą trwają już ładnych kilka lat, a w dalszym ciągu nie widać ich końca. Po niezbyt miłych perypetiach i zerwaniu umowy wydawniczej z Ravensburger Interactive Media, do tej pory nie zgłosił się nowy chętny, to na dodatek dzisiaj producent przesunął datę premiery na koniec przyszłego roku.

Batalia o Call of Culthu: Dark Corners of the Earth trwa…

Łosiu, 29 czerwca 2002, 09:18

Przypominam, że w zeszłym tygodniu firma Headfist Production poinformowała, że zerwała umowę z firmą Ravensburger Interactive Media (właścicielem Fishtank Interactive) dotyczącą wydawania nadchodzącej produkcji opartej na twórczości H.P. Lovecrafta - Call of Culthu: Dark Corners of the Earth. Powodem podanym przez Headfist maiło być naruszenie bliżej nieokreślonych warunków umowy pomiędzy firmami. Jednak dziś Ravensburger Interactive Media rozesłał informację prasową, w której stwierdza, że z jego punktu widzenia umowa nie została zerwana i obowiązuje nadal.

Kłopoty Headfist Production

Sznur, 21 czerwca 2002, 13:57

Headfist Production poinformował, że zerwał umowę z Ravensburger Software i poszukuje nowego wydawcy dla Call of Culthu: Dark Corners of the Earth, mrocznej gry akcji opartej o twórczość H.P. Lovecrafta. To nie jedyny problem brytyjskiego zespołu, gdyż do tej pory ma oficjalnego wydawcy Deadlands, a prace Battle of the Planets zostały wstrzymane do czasu, aż wyjaśni się sytuacja dwóch pierwszych tytułów.

Opanuj strach przenikający do szpiku kości

Sznur, 11 kwietnia 2001, 13:49

Niemiecki wydawca Fishtank Interactive oficjalnie zapowiedział wydanie nowej gry akcji Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth, nad którą pracuje brytyjski zespół Headfist Production. Fabuła gry oparta jest o prozę H.P. Lovecrafta, oraz system gier fabularnych powstały na bazie twórczości mistrza grozy.