Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Thief 2: The Metal Age

Thief doczeka się ekranizacji kinowej

Góral, 3 lipca 2014, 11:04

Wytwórnie filmowe Vertigo Entertainment oraz Prime Universe pracują nad ekranizacją gry Thief - poinformowano w serwisie The Tracking Board. Nie podzielono się jednak żadnymi szczegółami, ale ujawniono, że producentami obrazu kinowego zostali Adrian Askarieh i Roy Lee.

The Dark Mod - modyfikacja do Dooma 3 wzorowana na Thiefie ukazała się jako samodzielna gra

Draug, 9 października 2013, 14:34

Grupa Broken Glass Studios wypuściła wersję 2.0 modyfikacji The Dark Mod do Dooma 3, inspirowanej w znacznym stopniu serią Thief. Jest to o tyle interesująca wiadomość, że mamy teraz do czynienia z samodzielną i darmową produkcją, niewymagającą żadnej innej gry do działania.

Fanowskie aktualizacje do System Shock 2 i Thief 2 dostosowują gry do współczesnych komputerów

Aver, 27 września 2012, 11:08

Kultowe gry System Shock 2 i Thief 2: The Metal Age doczekały się nieoficjalnych aktualizacji, które umożliwiają ich wydajniejsze uruchamianie na współczesnych komputerach, poprawiają jakość grafiki oraz usuwają liczne błędy. Wprowadzone zmiany można wypróbować w ramach udostępnionych wersji demonstracyjnych.

Lekcja Level Designu - wykład poprowadzi Garrett, mistrz złodziei

Yoghurt, 7 sierpnia 2012, 21:25

Dobrze zaprojektowany level w grze to nie taka prosta sprawa, jakby się mogło z początku wydawać. Nie wystarczy poustawiać elementów i przeciwników w logiczny sposób. Należy jeszcze przekonać gracza, że osobiście zanurza się w świat na ekranie monitora.

Po drugiej stronie lustra, część druga. Historia firmy Looking Glass Studios

Lans Tartare, 4 listopada 2011, 15:29

Upadek Looking Glass Studios nie oznaczał upadku ich myśli artystycznej. Studio wydało z siebie i współpracowało ze zbyt wielką ilością ogromnych talentów, żeby nie pozostawić po sobie godnej spuścizny. Udało się. Fragmenty ich gier, odpowiedzialni za nie ludzie, czy po prostu naśladowcy i spadkobiercy rozwiązań, które wprowadzili istnieją po dziś dzień. I chwała im za to.

Po drugiej stronie lustra, część pierwsza. Ultima Underworld, System Shock, Thief - historia firmy Looking Glass Studios.

Lans Tartare, 29 września 2011, 13:50

Historia Looking Glass Studios to interesujące pasmo wzlotów, upadków oraz wizjonerstwa lekko wyprzedzającego swoją epokę. Underworld, Thief oraz Shock to serie i tytuły, bez których obecna branża nie byłaby taka sama. Bowiem rozwiązania, które stworzyli, pomimo że nie weszły na stałe do gier głównego nurtu to mocno zmieniły oblicze rynku, nawet wśród nieświadomych tego graczy nowego pokolenia.

Cień, o wspaniałości Thiefa...

Lans Tartare, 21 września 2011, 08:20

Thief to coś więcej niż zwykła gra. Thief to prawdziwe dzieło, zatopione w mroku, dopracowane i ponadczasowe. Cień... czyli o tym dlaczego Thief jest wspaniały.

Najciekawsze modyfikacje (15/06/11)

Adrian Werner, 15 czerwca 2011, 09:30

„Najciekawsze modyfikacje” to regularnie publikowany wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto, nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Najciekawsze modyfikacje (18/01/11)

Adrian Werner, 18 stycznia 2011, 10:28

„Najciekawsze modyfikacje” to regularnie publikowany wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto, nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Wieści ze świata (Need for Speed: Hot Pursuit, Assassin's Creed Brotherhood, Thief) 18/10/10

Jiker, 18 października 2010, 12:05

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Trofeach w Need for Speed: Hot Pursuit i Assassin’s Creed Brotherhood, o zdobyciu 500 tysięcy Punktów Gracza, a także nominacjach do nagród dla twórców ścieżek dźwiękowych do gier. Zapraszamy do lektury.

Najciekawsze modyfikacje (25/01/10)

Adrian Werner, 25 stycznia 2010, 14:35

„Najciekawsze modyfikacje” to wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie

Najciekawsze modyfikacje (14/12/09)

Adrian Werner, 14 grudnia 2009, 09:50

„Najciekawsze modyfikacje” to wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Thief 4 oficjalnie potwierdzony!

Jiker, 11 maja 2009, 16:15

Montrealskie studio deweloperskie brytyjskiego koncernu Eidos przerwało wszelkie spekulacje, ujawniając swój drugi, obok Deus Ex 3, tytuł znajdujący się aktualnie w fazie produkcji. Potwierdził tym samym plotki sprzed niemal miesiąca i informacje przedstawione przez magazyn EDGE przed tygodniem. Owym, długo oczekiwanym tytułem jest czwarta odsłona legendarnego cyklu Thief!

Thief 4 zostanie ujawniony 11 maja?

Hed, 4 maja 2009, 09:10

Według jednej z reklam umieszczonych w magazynie EDGE, 11 maja studio Eidos Montreal ujawni swój drugi, tajemniczy projekt. Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że najprawdopodobniej będzie to czwarta odsłona świetnej serii Thief. Opublikowane przez kilku użytkowników forum poświęconemu grze zeskanowane ogłoszenie wydaje się potwierdzać wcześniejsze tezy, chociaż nie jest jednoznaczne.

Świat wrze - Thief 4 w sferze plotek

Jiker, 15 kwietnia 2009, 21:05

Montrealskie studio firmy Eidos zamieściło na swych łamach informację o rozpoczęciu prac nad drugim, po Deus Ex 3, wielkim projektem. Podobno już niedługo ujawnione zostaną pierwsze szczegóły na jego temat. W sieci zawrzało.

Ujrzymy kolejne odsłony Thiefa i Deus Ex'a!

Calypso, 30 sierpnia 2004, 11:45

Firma Eidos ma w planach wydanie kontynuacji swych ostatnich tytułów - Deux Ex 2 i Thief 3. W wywiadzie dla serwisu 1UP.com poprzedni prezes korporacji, Rob Dyer, zapowiedział, iż jego firma będzie starała się nie tylko trafić w gusta miłośników poprzednich części, ale i zdobyć nowe rzesze fanów. Obie serie należą do najwyżej ocenianych i najbardziej docenianych przez prasę gier ostatnich lat.

ION Storm - zwolnienie pracowników, zmiana nazwy i produkcje tylko na PS 2 - prawda czy plotka?

Krystian Smoszna, 2 czerwca 2004, 10:34

Serwis Shacknews opublikował wczoraj niepokojące wieści dla wszystkich fanów firmy ION Storm, producenta słynnych gier z serii Thief i Deus Ex. Jeśli wierzyć tym doniesieniom, koncern Eidos Interactive rozpoczął poważne zmiany w strukturze studia, wywalając jego pracowników na bruk.

Czyżby filmowy człowiek-pająk miał zagrać w kinowej adaptacji hitowego cyklu Thief?

eLKaeR, 17 lutego 2004, 10:10

Dotychczas amerykańskiego aktora imieniem Tobey Maguire publiczność oglądała m.in. w Spider-Man, gdzie wystąpił w roli głównej, jak również w Wonder Boys (Cudowni chłopcy) i Deconstructing Harry (Przejrzeć Harry’ego). Według ostatnich wiadomości z renomowanego zachodniego magazynu elektroniczno-rozrywkowego pt. PC Gamer, rzeczony osobnik prawdopodobnie zostanie obsadzony w filmowej adaptacji popularnego cyklu Thief (premiera PeCetowej edycji części trzeciej w połowie bieżącego roku).

"Złodziej" w trzecim wcieleniu...

ComCo, 10 maja 2003, 11:48

Dwie pierwsze produkcje z cyklu Thief (czyli The Dark Project oraz The Metal Age) okazały się być hitami przez duże "H". Tworząc rzeczone tytuły, zespół Looking Glass Technologies udowodnił wszystkim niedowiarkom, iż można skutecznie połączyć akcję obserwowaną z perspektywy pierwszej osoby oraz motyw skradania się w drodze do finalnego celu. Nic więc dziwnego, iż z miejsca zyskały wielką popularność... Od 2000 roku (premiera drugiej części) minęło już sporo czasu, jednak seria Thief wcale nie dobiegła końca - od dłuższego czasu w siedzibie Ion Storm (autorzy m.in. Deus Ex 1 i 2) trwają prace nad "trójką", która, podobnie jak jej poprzedniczki, powinna na trwałe zapisać się w pamięci graczy z całego świata...

Wizualne nowości...

Void, 25 kwietnia 2003, 11:23

Oj, obrodziło nam ostatnio w nowe tytuły gier, obrodziło. Nie ma dnia, by jakieś nowe obrazki nie zawitały w galeriach różnych serwisów, by jakaś reklama nie zapowiadała kolejnego, światowego hitu. Nie wiem, czy to zbliżające się Targi E3 wywołują taką nerwowość i chęć pochwalenia się własnymi dokonaniami u wydawców, czy może jest jakaś inna przyczyna...

Thief 2: The Metal Age na nowo...

Łosiu, 21 lutego 2003, 15:04

Zespół złożony z fanów słynnej serii Thief udostępnił dziś pierwszą misję z przygotowywanej przez siebie nowej kampanii, The Circle of Stone and Shadow, przeznaczonej do gry Thief 2: The Metal Age. Rzeczona misja nosi nazwę Gathering at the Inn i możecie ją pobrać z naszego działu Pliki. Dostępne są trzy wersje „z filmami w wysokiej rozdzielczości (117 MB)”, „z filmami w niskiej rozdzielczości (69 MB)” oraz „bez filmów (32 MB)”.

Cztery tytuły w Kolekcji Klasyki Komputerowej

Sznur, 23 września 2002, 16:32

Jeszcze w tym tygodniu do sklepów trafią trzy tytuły z serii Kolekcji Klasyki Komputerowej. Codziennie, dzień po dniu, Cenega Poland wypuszczać będzie do sklepów znane hity po znacznie obniżonej cenie.

Poradnik do Thief II: The Metal Age

Solnica, 14 sierpnia 2001, 11:19

Pozostając w “złodziejskich klimatach” (nieco wcześniej pisałem o polskiej premierze gry The Sting) zamieściliśmy dzisiaj kolejny materiał dotyczący gry w której dana nam została możliwość wcielenia się w rolę złodzieja – poradnik do tytułu może nieco starszego ale przez wielu uznawanego wręcz za kultowy - Thief II: The Metal Age.