Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Homeworld 2

Dziś zapowiedź Homeworld 3? Tajemniczy tweet Gearbox Software

Aquma, 30 sierpnia 2019, 12:46

Wygląda na to, że w czasie trwającej imprezy PAX West 2019 firma Gearbox Software zapowie kolejną część cyklu Homeworld. Gra może zostać ogłoszona jeszcze dzisiaj - w czasie konferencji koncernu. Źródłem informacji jest tajemniczy wpis zamieszczony na Twitterze.

Tekst z okazji 15-lecia premiery Homeworld

Filip „fsm” Grabski, 26 września 2014, 19:15

W Internecie wszystko musi być szybciej, więc na 3 dni przed faktyczną rocznicą zapraszam na wspominkowy tekst o genialnej grze Homeworld. 15 lat temu Relic Entertainment wypuściło na rynek jednego z najlepszych RTSów w historii.

Odświeżone wersje Homeworld 1 i 2 zaoferują rozdzielczość Ultra HD

Góral, 15 lutego 2014, 11:57

Studio Gearbox Software podzieliło się szczegółami dotyczącymi odświeżonych wersji dwóch pierwszych części serii Homeworld. Okazało się, że obie gry przejdą gruntowne zmiany i zaoferują prawdziwą rozdzielczość Ultra HD. Dodatkowo do prac nad oprawą dźwiękową zatrudniono twórców oryginalnego audio.

Homeworld 1 i 2 doczekają się reedycji na Steam oraz remake'ów HD

Adrian Werner, 20 lipca 2013, 15:45

Studio Gearbox, czyli nowy właściciel marki Homeworld, zapowiedziało wypuszczenie obu głównych odsłon serii na serwisach dystrybucji elektronicznej. W planach jest również stworzenie odświeżonych graficznie wersji Homeworld i Homeworld 2.

Homeworld w rękach studia Gearbox, Darksiders przejęte przez Nordic Games - wyniki drugiej aukcji aktywów THQ

Adrian Werner, 23 kwietnia 2013, 09:10

Poznaliśmy rezultaty drugiej aukcji aktywów firmy THQ. Studio Gearbox Software kupiło markę Homeworld i szykuje się do wyprodukowania trzeciej części. Natomiast szwedzki wydawca Nordic Games przejął prawa m.in. do serii Darksiders i Red Faction.

Homeworld ma nowego właściciela i nie jest nim studio teamPixel

Sarge, 19 kwietnia 2013, 13:30

15 kwietnia zakończyła się licytacja praw do marki Homeworld. Na razie wiemy tylko, że nie wygrało jej studio teamPixel, które przymierzało się do wskrzeszenia serii. Jak dotąd nie zdradzono, kto jest zwycięzcą aukcji.

Zbiórka pieniędzy na „uratowanie” marki Homeworld powróciła na Kickstarterze

Hed, 11 marca 2013, 13:26

Studio teamPixel wystartowało z akcją na Kickstarterze, która ma na celu odkupienie licencji Homeworld i wyprodukowanie jej dwóch nowych odsłon. Mały deweloper próbował podobnej zbiórki w konkurencyjnym serwisie IndieGoGo, gdzie zebrał 14 tysięcy dolarów.

Najlepsze modyfikacje (25/01/2013) - m.in. Cinematic Mod 12, NeoTokyo, Homewold 2 Complex i Age of Empires II: Forgotten Empires

Adrian Werner, 25 stycznia 2013, 22:26

W kolejnym odcinku naszego cyklu tradycyjnie omawiamy zarówno najnowsze projekty, jak i te trochę starsze, ale wciąż atrakcyjne mody. Tym razem przybliżamy takie projekty jak Cinematic Mod 12 do Half-Life 2, Homeworld 2 Complex, NeoTokyo, fanowski dodatek do Age of Empires II czy tolkienowskiego moda do Mount & Blade: Warband

Mały producent chce „uratować” markę Homeworld i zbiera pieniądze na ten cel

Hed, 25 stycznia 2013, 13:49

Niezależne studio teamPixel wystartowało ze zbiórką społecznościową, która ma „uratować serię Homeworld”. Deweloper chce kupić prawa do marki od THQ, aby przywrócić jej świetność. W planach jest między innymi stworzenie Homeworld 3. Niestety, akcja budzi pewne wątpliwości.

Najciekawsze modyfikacje (25/07/11)

Adrian Werner, 25 lipca 2011, 10:47

„Najciekawsze modyfikacje” to regularnie publikowany wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto, nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Najciekawsze modyfikacje (29/11/10)

Adrian Werner, 29 listopada 2010, 12:22

„Najciekawsze modyfikacje” to regularnie publikowany wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto, nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Pobierz za darmo Homeworld: Raider Retreat

Jiker, 28 września 2009, 10:10

Przetestuj za darmo poszerzoną demonstrację pierwszej odsłony cyklu Homeworld. Do dyspozycji graczy oddano w niej m.in. pełnowymiarowy tryb rozgrywki wieloosobowej przez sieć.

Homeworld 3 w produkcji?

Hed, 25 listopada 2008, 09:39

W jednym z wywiadów firma Relic przyznała, że poważnie zastanawia się nad trzecią częścią jednej z najlepszych strategii kosmicznych – Homeworld. Wobec tego wyznania wiele zagranicznych serwisów spekuluje o trwających już pracach nad tym tytułem, na który czeka przecież znaczna rzesza fanów. Chociaż nie zostało to oficjalnie potwierdzone, jest to całkiem prawdopodobne.

Sierra zamyka oficjalne serwery 21 gier

Jiker, 9 października 2008, 11:45

Firma Sierra poinformowała nas o planowanym zamknięciu oficjalnych serwerów, dzięki którym możliwe jest toczenie rozgrywek sieciowych w 21 tytułach wydanych w okresie od 1998 do 2006 roku. Oznacza to, że większość funkcjonalności i ułatwień wynikających z obecności serwerów dedykowanych zostanie wyłączona.

Nowe plany autorów Company of Heroes

Przemysław Zamęcki, 25 lutego 2008, 10:24

Relic Entertainment po olbrzymich sukcesach odniesionych takimi seriami, jak Warhammer 40 000: Dawn of War czy Homeworld nie zamierza zapadać w sen zimowy. Głowy pracowników są pełne świeżych pomysłów, zaś o jednym z nich poinformował słuchaczy podcastu Games For Windows Josh Mosqueira, główny projektant ostatniego hitu firmy – Company of Heroes.

Wiadomo już do kogo należy Homeworld

Thorwalian, 7 listopada 2007, 09:02

Wyjaśniła się ostatecznie kwestia posiadania praw do marki Homeworld. Kres plotkom położył sam zainteresowany, czyli koncern THQ, zabierając w tej ważnej dla wielu graczy sprawie oficjalne stanowisko.

Seria Homeworld będzie kontynuowana?

Metatron, 5 listopada 2007, 09:06

Po tym, kiedy studio Relic Entertainment zostało wykupione przez THQ, fani kosmicznych strategii czasu rzeczywistego Homeworld stracili nadzieję na kontynuację serii. Jak się jednak okazało, istnieje prawdopodobieństwo, że takowa powstanie.

Homeworld powraca do źródła?

Łosiu, 5 lipca 2006, 10:39

Nie wiem jak, ale jakimś cudem wieść ta ominęła wszystkie znaczące media internetowe. W czerwcowym numerze najpopularniejszego na świecie magazynu o grach – Game Informer – w sekcji niepotwierdzonych doniesień, pojawiła się informacja, iż studio Relic odkupiło od koncernu Vivendi prawa do serii Homeworld.

THQ przejęło na własność studio Relic Entertainment

ComCo, 13 sierpnia 2004, 10:48

Najpierw była mowa o ponad ośmiu, teraz - niecałych dziesięciu milionach dolarów. Taką kwotę korporacja THQ zapłaci za całkowicie przejęcie studia developerskiego Relic Entertainment, które specjalizuje się w produkcji strategii czasu rzeczywistego (vide Impossible Creatures czy słynna seria Homeworld).

Nie kupicie Homeworld 2 w Empiku

Krystian Smoszna, 19 stycznia 2004, 11:16

Mimo, że Homeworld 2 jest już od miesiąca dostępny na polskim rynku, nie można go było jak dotąd kupić w sklepach EMPIK i co ciekawsze, prawdopodobnie taki stan rzeczy nie ulegnie zmianie. Z niewiadomych względów, znana sieć nie zamierza nabyć u dystrybutora, firmy Cenega, ani jednej kopii gry, co jest o tyle dziwne, że Homeworld 2 to murowany hit, zarówno w oczach krytyków, jak i bardziej przemawiających do świadomości - wynikach sprzedaży.

GOL ASY, czyli Najlepsze Gry Roku 2003 – kategoria Gry Strategiczne

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2004, 18:03

Plebiscyt na Najlepsze Gry Roku 2003, organizowany przez nasz serwis, wkracza w decydującą fazę. Do 16 stycznia, czyli dnia w którym zamykamy głosowanie pozostało już naprawdę niewiele czasu, więc jeśli do tej pory nie wziąłeś w nim udziału, zrób to jak najszybciej. Pamiętaj, że wszyscy uczestnicy konkursu wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Być może, to właśnie do Ciebie uśmiechnie się los.

Ostatnie chwile przed narodzinami Homeworld 2 v.1.1

eLKaeR, 21 grudnia 2003, 15:55

Do następnego wydania (01/2004) magazynu CD-Action dołączona będzie niespodzianka (vide news z 18 grudnia 2003) w postaci pełnych wersji gier Warlords: Battlecry i Homeworld. Z kolei sequel tej ostatniej pozycji doczeka się, prawdopodobnie w bezpośredniej bliskości czasowej tegorocznej Gwiazdki, debiutanckiej poprawki systemowej (symbol: v.1.1).

Rozpoczynamy edytowanie Homeworld 2!

eLKaeR, 1 listopada 2003, 11:44

Chcielibyście sami przekonać się o możliwościach pakietu narzędzi developerskich, wykorzystanych przez pracowników firmy Relic Entertainment w trakcie przygotowywania futurystycznej strategii czasu rzeczywistego pt. Homeworld 2? Jeśli tak, to czym prędzej pobierzcie z Internetu odpowiednie pliki instalacyjne i rzućcie się w wir edytowania.

Homeworld 2 już w sklepach

Syriusz, 17 września 2003, 09:27

Korporacja Vivendi Universal Games ogłosiła, że Homeworld 2, sequel jednego z najlepszych kosmicznych RTS-ów, jakie pojawiły się na komputerach osobistych PC, opuścił już progi tłoczni i zmierza obecnie do sprzedawców. Cenę detaliczną rzeczonej produkcji ustalono na 49,99 dolarów amerykańskich.

Wersja demonstracyjna gry Homeworld 2 już dziś w Internecie!

eLKaeR, 3 września 2003, 09:36

Dokładnie dwa tygodnie pozostały jeszcze do rynkowego debiutu sequela futurystycznej gry strategicznej typu RTS, zatytułowanej Homeworld. Aby uprzyjemnić użytkownikom czas oczekiwania na premierę, developerzy z firmy Relic Entertainment wypuszczą na fale globalnego oceanu informatycznego wersję pokazową wspomnianego produktu.

Homeworld 2 trafił do tłoczni

Phoenix, 26 sierpnia 2003, 08:15

Firma Vivendi Universal Games poinformowała, że prace nad grą Homeworld 2 zostały już ukończone. Developingiem gry zajmowała się firma Relic Entertainment. Homeworld 2 jest kosmicznym RTSem, w którym oprócz trybu dla pojedynczego gracza ujrzymy także rozgrywkę wieloosobową. Tryb multiplayer odbywać się będzie za pośrednictwem sieci lokalnej LAN lub przez Internet, gdzie będziemy mogli stawić czoła pięciu innym graczom. Premiera światowa Homeworld 2 planowana jest na 16 września.

Oficjalne witryny dla nadchodzących produkcji

ComCo, 11 maja 2003, 13:35

Strony internetowe to świetny sposób na wypromowanie najnowszych tytułów oraz pokazanie graczom, czego mogą spodziewać się po pełnej wersji danego dzieła. Najlepiej wiedzą o tym korporacje wydawnicze, zaś trzy z nich - tzn. firmy: Sierra, Arxel Tribe oraz Ubi Soft - uruchomiły w ostatnim czasie oficjalne witryny, dedykowane nadchodzącym produkcjom.

Pierwszy, oficjalny zwiastun drugiego Homeworlda

Łosiu, 29 kwietnia 2003, 08:49

Kilka lat czekaliśmy by ujrzeć następcę legendarnego Homeworlda choćby na screenach, Sierra i Relic Entertainment spełniły nasze pragnienia w listopadzie ubiegłego roku, i jeszcze pięć kolejnych miesięcy czekaliśmy na to, by zobaczyć drugiego Homeworlda w akcji. W nocy bowiem udostępniono pierwszy oficjalny trailer prezentujący rozgrywkę w grze Homeworld 2, i z całą konsekwencją muszę stwierdzić – nadchodzi nowa jakość w kosmicznych RTS-ach.

Firma THQ partnerem zespołu Relic

ComCo, 28 kwietnia 2003, 16:21

Ogólnoświatowy wydawca gier - korporacja THQ Inc. - poinformował o podpisaniu umowy ze studiem Relic Entertainment (autorzy m.in. Homeworld, Impossible Creatures), na mocy której zajmie się dystrybucją dwóch nowych produkcji rzeczonego zespołu.

Homeworld 2, Ground Control 2, CS: Condition Zero - plany Vivendi na lata 2003-2004

ComCo, 25 lutego 2003, 16:27

Na dzisiejszej konferencji Vivendi Universal Games, która odbyła się w Berlinie, rzeczona firma ujawniła listę tytułów, jakie zostaną przez nią wydane w okresie 2003-2004 roku. Logiem VUG zostaną opatrzone m.in. takie gry jak Counter-Strike: Condition Zero, The Hulk, Homeworld 2, The X-Files, a także Ground Control 2.

Zobacz Homeworld 2 w akcji

ComCo, 22 lutego 2003, 11:51

Zachodni serwis IGN.com, wkrótce po zamieszczeniu zapowiedzi nowej części gry Homeworld, opublikował również ciekawy filmik przedstawiający ten tytuł w akcji. Całość przedstawia atak małych, szybkich myśliwców na większy krążownik i trwa około 33 sekund, jednak z pewnością warta jest czasu poświęconego na ściąganie - żadna kosmiczna strategia czasu rzeczywistego nie może pochwalić się podobnymi efektami!

Homeworld 2 - pierwsze informacje!

Łosiu, 17 lutego 2003, 12:05

Niedawno zespół Relic Entertainment uraczył nas pierwszymi screenami z gry Homeworld 2, w weekend zaś serwis IGN opublikował pierwszy „prawdziwy” wywiad z twórcami tego tytułu – prawdziwy, ponieważ przestawiono w nim, wcześniej ukrywane elementy gry, tj. fabułę, ilość misji, ogólną strukturę całości, itp.

Homeworld 2 na screenach

Łosiu, 6 listopada 2002, 08:21

Homeworld 2 to druga część rewolucyjnej gwiezdnej strategii pochodzącej z firm Relic Entertainment oraz Sierra Inc. Jest to zarazem gra, na którą czekamy już dwa długie lata i na dobrą sprawę prawie nic o niej nie wiemy (dokładnie 22 marca 2001 roku uruchomiono jej stronę oficjalną – do dziś składa się ona wyłącznie ze screenu startowego). Wszelkie dane są skrzętnie ukrywane i nic nie przedostaje się do prasy, ups przepraszam nie przedostawało się do prasy, ponieważ w październikowym numerze magazynu PC Gamer opublikowano screeny z Homeworld 2 i z tego co wiem, do końca roku w różnych magazynach i serwisach pojawią się oficjalne dane dotyczące tej produkcji.