Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Machinarium

Odlany z brązu robocik z Machinarium może być Wasz za jedyne 1300 zł

hexx0, 19 października 2021, 13:24

Twórcy gry Machinarium z czeskiego studia Amanita Design rozpoczęli przedsprzedaż uroczej, odlanej z brązu figurki jej robotycznego protagonisty Josefa. Liczba dostępnych egzemplarzy jest bardzo ograniczona.

Machinarium rozeszło się w 4 mln egzemplarzy

Góral, 22 lipca 2016, 09:39

Przygodówka point-and-click Machinarium odniosła wielki sukces, sprzedając się w ciągu blisko siedmiu lat od momentu premiery w nakładzie przekraczającym 4 miliony egzemplarzy.

Promocje mobilne na weekend 9-10 maja (m.in. Shadowrun Returns i Assassin's Creed Pirates)

Jiker, 10 maja 2014, 11:35

Przed Wami pierwsze wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W dzisiejszym przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Shadowrun Returns, Assassin's Creed Pirates, Rayman Jungle Run, Machinarium czy Flashout 2.

Nowe Humble Weekly Sale (m.in. Machinarium, Botanicula i Shelter)

Adrian Werner, 3 stycznia 2014, 07:59

Ruszyła nowa tygodniowa promocja w serwisie The Humble Bundle. Objeła ona przygodówki studia Amanita Design, w tym Machinarium i Botanicula, oraz kilka innych produkcji, takich jak Shelter czy Lume.

Wieści ze świata (BioShock: Infinite, Path of Exile, Saints Row 4) 18/3/13

Sarge, 18 marca 2013, 15:03

Dziś piszemy m.in. o dubbingowej obsadzie BioShock: Infinite, liczbie zarejestrowanych graczy w Path of Exile, grze Saints Row 4 w wersji na Wii U, a także dacie premiery przygodówki Machinarium na PlayStation Vita. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Steam, Machinarium, Sonic Adventure 2) 17/7/12

Sarge, 17 lipca 2012, 12:30

Dziś piszemy m.in. o potencjalnych nowościach w serwisie Steam, przygodówce Machinarium w wersji na PlayStation Vita, a także zapowiedzi odświeżonej wersji gry Sonic Adventure 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Premiera niezależnej przygodówki Botanicula w nowej edycji akcji Humble Bundle

Sarge, 20 kwietnia 2012, 09:00

Wczoraj miała miejsce premiera niezależnej przygodówki Botanicula. Produkcja studia Amanita Design zadebiutowała w dość nietypowy sposób, bo jest oferowana w ramach akcji Humble Botanicula Debut, w której za dowolną cenę możemy zdobyć nie tylko omawiany tytuł, ale m.in. także Machinarium, czy Samorost 2.

Paczka gier niezależnych na Steamie z okazji pierwszych urodzin Super Meat Boy'a

Kono, 18 listopada 2011, 12:49

Z okazji pierwszej rocznicy wydania Super Meat Boy'a na serwisie Steam pojawił się pakiet Super Meatboy Anniversary Pack, który oferuje graczom spory zestaw gier niezależnych.

Wieści ze świata (Machinarium, Dead Island, inFamous 2) 9/09/11

Jiker, 9 września 2011, 14:39

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o aktualizacji nieSławny: inFamous 2, premierze Machinarium w wersji na iPada 2, a także dacie debiutu strzelanki Bunch of Heroes. Zapraszamy do lektury.

Humble Indie Bundle #3 przyniósł już ponad 2 miliony dolarów przychodu

DogGhost, 9 sierpnia 2011, 09:15

Na kilkanaście godzin przed planowym zakończeniem akcji, pakiet Humble Indie Bundle 3 zakupiło blisko 350 tysięcy osób za łączną kwotę przekraczającą 2 miliony dolarów.

Wieści ze świata (Minecraft, King's Bounty: Legions, World of Warcraft) 4/08/11

Jiker, 4 sierpnia 2011, 15:04

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o konwencie MineCon dla fanów Minecrafta, strzelance Sine Mora, becie King’s Bounty: Legions, kontrowersyjnych zapisach w regulaminie Origin, a także hojności fanów Blizzarda. Zapraszamy do lektury.

Humble Indie Bundle #3 wzbogacone o 5 gier z drugiej edycji akcji

Łosiu, 4 sierpnia 2011, 08:47

Pakiet sześciu gier sprzedawanych w ramach charytatywnej akcji Humble Indie Bundle #3 rozszerzył się o kolejne pięć tytułów. Aby otrzymać dodatkowe gry wystarczy kupić paczkę za cenę wyższą od dotychczasowej średniej.

Wieści ze świata (Wiedźmin 2, Machinarium, Halloween) 28/03/11

Jiker, 28 marca 2011, 13:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Edycji Specjalnej Wiedźmina 2, porcie Machinarium na PlayStation 3, a także planach wytwórni The Weinstein Company. Zapraszamy do lektury.

Twórcy Machinarium pracują nad trzema nowymi projektami

Adrian Werner, 26 marca 2011, 11:51

Czeskie studio Amanita Design zachwyciło miłośników przygodówek wypuszczoną w 2009 roku grą Machinarium. Teraz zespół ten ujawnił, że pracuje nad trzema nowymi projektami.

Podsumowanie drugiej odsłony akcji Humble Indie Bundle

Thorwalian, 28 grudnia 2010, 19:39

Akcja Humble Indie Bundle #2 dobiegła końca. Promocyjny zestaw pięciu niezależnych gier przyniósł dochód rzędu 1.8 mln dolarów. Część pieniędzy z tej kwoty zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

Sukces drugiej edycji akcji Humble Indie Bundle

Jiker, 16 grudnia 2010, 09:13

Mając w pamięci sukces pierwszej edycji akcji Humble Indie Bundle, można było spodziewać się, że również jej druga odsłona będzie się cieszyć wielką popularnością. Wszyscy lubimy przecież wspierać organizacje charytatywne. Rezultat osiągnięty w pierwszym dniu trwania promocji przerósł jednak oczekiwania wszystkich zainteresowanych osób.

Promocja gier niezależnych - płać ile chcesz i wspieraj fundacje charytatywne

Adrian Werner, 15 grudnia 2010, 08:22

Wiosną tego roku niezależni twórcy przeprowadzili akcję Humble Indie Bundle, w ramach której mogliśmy kupić zestaw gier za taką cenę, jaką sami uznaliśmy za stosowną. Przedsięwzięcie okazało się niemałym sukcesem, więc teraz nadszedł czas na drugą jego odsłonę.

Machinarium zmierza na WiiWare

Taven, 11 września 2010, 12:03

Doceniona i wielokrotnie nagradzana przygodówka twórców Samorosta, Machinarium, zmierza na konsolę Nintendo Wii. Niekonwencjonalna produkcja Amanita Design od momentu swojej premiery w październiku 2009 roku spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy i była wielokrotnie nagradzana, między innymi na Independent Game Festival. Do tej pory z grą mogliśmy zapoznać się wyłącznie na komputerach PC bądź Mac.

Obniżenie ceny gry Machinarium odpowiedzią twórców na problem piractwa

Sarge, 7 sierpnia 2010, 09:00

Machinarium to bardzo dobra przygodówka point & click charakteryzująca się nietypową oprawą graficzną. Twórcy tej produkcji mają jednak spory problem, bowiem jak się okazuje, niemal wszyscy gracze korzystają z pirackich kopii gry. Chcąc poprawić ten stan rzeczy, deweloper postanowił „zachęcić” w odpowiedni sposób takie osoby do zakupu legalnej wersji.

Premiery gier w Polsce (22-26 lutego)

Vercetti, 1 marca 2010, 09:03

W zeszłym tygodniu do polskich sklepów trafiła wreszcie długo oczekiwana produkcja zespołu Quantic Dream, gra Heavy Rain. Jej recenzja pojawiła się już na łamach Gry-OnLine, tymczasem oprócz dzieła twórców Fahrenheita na rodzimym rynku ukazały się także tytuły, jak Napoleon, Machinarium czy Darkest of the Days. Szczegóły w poniższym zestawieniu.

Wieści ze świata (Yakuza 3, Machinarium, Team Fortress 2) 5/2/10

Jiker, 5 lutego 2010, 13:15

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: samodzielny dodatek do Order of War, spore zainteresowanie League of Legends, aktualizacja Team Fortress 2, zapowiedź Nitrous Undefeated, darmowy miesiąc w świecie Pirates of the Burning Sea, zawartość europejskiej wersji Yakuza 3, wyłączenie Xbox Live dla gier z pierwszego Xboksa i inne. Zapraszamy do lektury.

Daty wydania przygodówek Mamba Games (Gray Matter, Black Mirror 2)

Hed, 15 grudnia 2009, 09:26

Firma Mamba Games, skupiająca się na tworzeniu i wydawaniu gier przygodowych, opublikowała plan wydawniczy na przyszły rok, który najwyraźniej dla fanów i fanek gatunku będzie całkiem ciekawy. Świadczą o tym premiery czterech wersji anglojęzycznych potencjalnie dobrych i nowych tytułów: Gray Matter, Ghost Pirates of Vooju Island, The Black Mirror II oraz 15 Days.

Niezwykła przygodówka twórców Samorosta zadebiutuje 16 października

Jiker, 28 września 2009, 11:20

Czesi z ekipy Amanita Design podzielili się ze światem nowymi informacjami na temat gry przygodowej o tytule Machinarium. W sieci opublikowane zostały również niedostępne dotąd materiały multimedialne, zapowiadające rychłą premierę tej świetnie zapowiadającej się produkcji przeznaczonej na komputery klasy PC.

Wieści ze świata (Left 4 Dead 2, Machinarium, Shadow Complex) 7/07/09

Jiker, 7 lipca 2009, 12:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy oddział Ubisoft, zapowiedź Ion Assault, Konami na GamesCom w Kolonii, pre-ordery Machinarium, Left 4 Dead 2 ze wsparciem dla modów powstałych do części pierwszej i inne. Zapraszamy do lektury.

Twórcy cyklu Samorost tworzą grę Machinarium

Krystian Smoszna, 29 sierpnia 2007, 07:59

Dzięki pieniądzom zarobionym na sprzedaży drugiej odsłony cyklu Samorost, czeska firma Amanita Design jest w stanie sama sfinansować swój nowy produkt – grę o nazwie Machinarium, która na rynku elektronicznej rozrywki powinna zadebiutować w drugiej połowie przyszłego roku.