Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Dante's Inferno

Games with Gold w listopadzie – m.in. Battlefield 1 i Assassin's Creed

Vergil, 30 października 2018, 18:50

Poznaliśmy listę tytułów, które w listopadzie trafią do abonentów Xbox Live Gold. Wśród nich prym wiodą przede wszystkim Assassin’s Creed oraz Battlefield 1, choć Dante’s Inferno oraz Race the Sun również są pozycjami wartymi uwagi.

Trwają prace nad grą Dante's Inferno 2?

Sarge, 24 listopada 2011, 11:10

Życiorys jednego z byłych pracowników studia Visceral Games wskazuje na to, że trwają prace nad kontynuacją gry akcji Dante's Inferno. Firma Electronic Arts do tej pory nie potwierdziła tych doniesień.

Twórcy Dead Space i Dante's Inferno producentami nowego Command & Conquer?

Jiker, 18 października 2010, 18:54

Marka Command & Conquer straciła niedawno wielu fanów. C&C4: Tyberyjski Zmierzch od studia EA Los Angeles nie tylko poległo w starciu z krytykami, ale również zostało bardzo chłodno przyjęte przez samych graczy. Czy w przywróceniu serii dobrego imienia pomoże studio Visceral Games, znane z gier akcji Dead Space oraz Dante’s Inferno?

Electronic Arts przecenia gry na pecety i konsole

Hed, 9 lipca 2010, 13:40

Firma Electronic Arts przeceniła od dzisiaj wiele swoich gier, które zasiliły serie wydawnicze Classics i Platinum. Dzięki temu taniej można kupić takie tytuły jak Dragon Age: Początek, Left 4 Dead 2, Mass Effect 2 i wiele produkcji sportowych wydawcy (FIFA, NBA, NHL).

Dante's Inferno 2 już w produkcji?

Sarge, 30 czerwca 2010, 09:48

Publikowane w Internecie ogłoszenia o pracę w znanych studiach deweloperskich często są źródłem spekulacji dla nowo powstających produkcji. Tym razem nowych pracowników szuka studio Visceral Games, choć nie podano konkretnego tytułu, nad jakim będą prowadzone prace. Wszystko jednak wskazuje na to, że chodzi o Dante’s Inferno 2...

Wieści ze świata (The Sims 3, Split/Second, Team Fortress 2) 19/05/10

Jiker, 19 maja 2010, 14:30

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o debiucie drugiego rozdziału Sam & Max: Season 3, amerykańskiej premiery wyścigowego Split/Second, oficjalnej zapowiedzi PixelJunk Shooter 2, plotkach o Dante’s Inferno 2, a także ścieżce dźwiękowej do The Sims 3: Kariera. Zapraszamy do lektury.

EA podsumowuje ubiegły rok - 10 mln FIFA 10, 5 mln Bad Company 2, sukces startowych DLC

Jiker, 12 maja 2010, 08:58

Firma Electronic Arts zamieściła w Sieci szczegóły najnowszego raportu finansowego. Poznaliśmy w ten sposób nie tylko aktualną sytuację ekonomiczną wydawcy, ale również poziom sprzedaży najpopularniejszych gier EA. Szerszego omówienia doczekała się również kwestia startowych dodatków DLC.

Wieści ze świata (Heroes of Newerth, Serious Sam, Medal of Honor) 29/04/10

Hed, 29 kwietnia 2010, 14:31

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy o kolejnym powrocie „najpoważniejszego” bohatera w historii gier, losach Świętej Łucji, ponad stu mężczyznach okładających się pięściami oraz prawie ukończonych przygodach pewnego Marines.

Dante’s Inferno już wkrótce z trybem kooperacji

Hed, 1 kwietnia 2010, 12:16

Znamy finalne szczegóły dodatku DLC do Dante’s Inferno, który otrzymał nazwę Trials of St. Lucia i pojawi się 29 kwietnia w dystrybucji cyfrowej na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Główną atrakcją rozszerzenia będzie sieciowy tryb kooperacji, umożliwiający wspólną zabawę dwóm graczom. Dante, bohater podstawowej gry, otrzyma w nim wsparcie św. Łucji.

Więcej na temat gry o Kubie Rozpruwaczu autorstwa twórców Dead Space

Adrian Werner, 23 marca 2010, 11:05

W zeszłym roku pisaliśmy o spekulacjach na temat gry poświęconej postaci słynnego Kuby Rozpruwacza. Za produkcje odpowiadać miałoby studio Visceral Games, znane z Dante’s Inferno oraz serii Dead Space. Teraz wiemy już na ten temat nieco więcej.

Luty w USA pod znakiem BioShock 2

Jiker, 12 marca 2010, 11:34

O ile styczeń w Stanach Zjednoczonych należał do Mass Effect 2, o tyle luty upłynął pod znakiem kontynuacji fenomenalnego BioShocka. Innymi zjawiskami wartymi uwagi okazał się 30% wzrost sprzedaży konsoli PlayStation 3 względem wyników z ubiegłego roku, a także wyprzedzenie Wii przez Xboksa 360.

Wieści ze świata (Dante's Inferno, Blur, Vanquish) 8/03/10

Jiker, 8 marca 2010, 12:44

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o tegorocznym QuakeCon, bankructwie studia CING, aktualizacji Dawn of War II, braku multiplayera w Vanquish oraz debiucie nowego DLC do Dante’s Inferno. Zapraszamy do lektury.

Poradnik: Dante's Inferno

Redakcja GRYOnline.pl, 26 lutego 2010, 15:32

"Poradnik do gry Dante’s Inferno zawiera przede wszystkim szczegółowy opis przejścia. Znalazło się tu także miejsce dla informacji na temat znajdziek."

Premiery gier w Polsce (1-5 lutego)

Vercetti, 8 lutego 2010, 08:40

Pierwszy tydzień lutego przyniósł przede wszystkim premierę kontrowersyjnej gry Dante’s Inferno, której recenzja już od piątku dostępna jest na GRY-OnLine. Poza produkcją Electronic Arts do polskich sklepów trafiły m.in. Atlantis Evolution oraz niewątpliwie długo wyczekiwane przez fanów jedynki Pony Friends 2: Kochane kucyki.

Dante's Inferno debiutuje na europejskim rynku

Jiker, 5 lutego 2010, 08:30

Dzisiaj wiele tysięcy posiadaczy konsol Xbox 360 i PlayStation 3 zamieszkujących kraje europejskie rozpocznie wspólnie z Dante Alighierim niebezpieczną podróż po dziewięciu kręgach Piekła. Na rynek trafia bowiem jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji początku tego roku – Dante’s Inferno, autorstwa studia Visceral Games.

Dante otrzyma wsparcie Św. Łucji w DLC do Dante’s Inferno?

Hed, 3 lutego 2010, 08:17

W sieci pojawiły się nieoficjalne informacje o niezwykle ciekawym dodatku DLC do Dante’s Inferno, który twórcy najwyraźniej planują wypuścić w przyszłości. Pakiet miałby skupić się na trybie kooperacji oraz wprowadzić postać św. Łucji i edytor scenariuszy. Oczywiście całość może być tylko kolejną odsłoną nietypowej kampanii marketingowej prowadzonej przez Electronic Arts.

Epizod DLC do Dante’s Inferno na obu platformach

Hed, 27 stycznia 2010, 12:43

Jonathan Knight ze studia Visceral wyjaśnił kwestię epizodu DLC do Dante’s Inferno (nazwanego Dark Forest), który wejdzie w skład amerykańskiej edycji gry na PlayStation 3 (Divine Edition). Okazuje się, że bonusowy poziom zostanie wydany w marcu także na Xboksa 360 (w dystrybucji elektronicznej), ale posiadacze tej platformy będą musieli za niego zapłacić.

Kontrowersyjnej promocji Dante’s Inferno ciąg dalszy

Filip „fsm” Grabski, 12 stycznia 2010, 16:25

Premiera silnie promowanego od kilku miesięcy nowego, piekielnego tytułu z logo Electronic Arts odbędzie się za miesiąc. Najwyższy zatem czas, by jeszcze raz, mocno i wyraźnie, przypomnieć wszystkim o Dante’s Inferno (tak jakby dano nam o nim zapomnieć).

Europa otrzyma Śmiertelną wersję Dante’s Inferno

Hed, 14 grudnia 2009, 07:23

Firma Visceral Games zapowiedziała specjalną europejską edycję gry Dante’s Inferno, zatytułowaną Death Edition. Tak wynika z doniesień włoskiego serwisu Console Planet Network, który wymienił konkretne elementy ekskluzywnego zestawu. Jeśli wierzyć doniesieniom, główną atrakcją będzie kostium Isaaca Clarke’a, czyli bohatera Dead Space.

Dante's Inferno na PlayStation 3 w specjalnej edycji

Jiker, 11 grudnia 2009, 09:15

Studio Visceral Games poinformowało, że gra akcji Dante’s Inferno w wersji na konsolę PlayStation 3 trafi na rynek amerykański w formie edycji specjalnej. Produkcja będzie nosić podtytuł Divine Edition. Znamienne jest to, że jej cena nie ulegnie zmianie – zostanie utrzymana na poziomie dotychczasowych 59,99 dolarów. W chwili obecnej nie wiemy, czy podobny zabieg zastosowany zostanie w Europie.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Quake Live, Dante's Inferno) 10/12/09

Jiker, 10 grudnia 2009, 13:48

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: ścieżki dźwiękowe do Dragon Age: Origins i Zeno Clash, aktualizacja Cities XL, opóźnienie premiery filmu Resident Evil: Afterlife i inne. Zapraszamy do lektury.

Demo Dante's Inferno najpierw dla posiadaczy PlayStation 3 [news zaktualizowany]

Jiker, 2 grudnia 2009, 10:35

Koncern Electronic Arts potwierdził, że demo gry akcji Dante’s Inferno zostanie udostępnione graczom w bieżącym miesiącu. Wydawca najnowszego dzieła studia Visceral Games poinformował jednocześnie, że jako pierwsi dostęp do próbki przygód Dante Alighieriego otrzymają posiadacze konsoli PlayStation 3.

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 2, Dante's Inferno, Mass Effect 2) 26/11/09

Jiker, 26 listopada 2009, 14:30

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: 1000 dodatkowych utworów do Rock Band, Dante’s Inferno w fazie beta, pierwsze dodatki do Modern Warfare 2, spekulacje na temat Guitar Hero 6 i inne. Zapraszamy do lektury.

Kolejna próbka marketingu Dante’s Inferno

Hed, 20 listopada 2009, 18:43

Kilka dni temu w sieci pojawił się zaskakujący i podejrzany zwiastun, w którym zaprezentowano rzekomą chrześcijańską produkcję na konsolę Wii - Mass: We Pray. Na filmie rodzina z dwójką dzieci oddawała się czynnościom rodem z nabożeństwa kościelnego, wykorzystując między innymi kontrolery w kształcie krzyży. Za tym wszystkim stoi marketing Electronic Arts.

Próbna wycieczka do piekła z Dante’s Inferno w grudniu

Hed, 10 listopada 2009, 18:14

Firma Visceral Games poinformowała, że demo Dante’s Inferno zostanie wypuszczone w grudniu na Xboksa 360 i PlayStation 3. Wersja próbna gry nosi nazwę The Gates of Hell i ma zawierać pierwszy poziom, który zaznajomi nas z fabułą i pokaże jak twórcy zrealizowali wizje średniowiecznego pisarza (tytuł nawiązuje do Boskiej Komedii, której autorem jest Alighieri).

Czek na 200 dolarów formą reklamy Dante's Inferno

Jiker, 10 września 2009, 14:59

Kontrowersyjna promocja gry Dante’s Inferno, powiązana bezpośrednio z charakterystyką kolejnych kręgów Piekła, przybiera coraz to nowsze kształty. Tym razem firma Electronic Arts przeszła samą siebie, wysyłając redaktorom największych zagranicznych serwisów i magazynów czeki na 200 dolarów.

Uznany kompozytor twórcą ścieżki dźwiękowej Dante's Inferno

Jiker, 10 września 2009, 12:30

Dante’s Inferno po początkowych kontrowersjach i niezbyt zachęcających zapowiedziach zaczęło przekonywać do siebie coraz większą grupę graczy. Stało się tak m.in. za sprawą najnowszych filmów z rozgrywki zwiastujących niezwykle efektowną zabawę. Okazało się jednak, że twórcy Dante’s Inferno mają w rękawie jeszcze niejednego asa.

Relacja z konferencji Electronic Arts na gamescom - szczegóły na temat FIFA 10, Bad Company 2, Dante’s Inferno, Mass Effect 2 i Dragon Age: Początek

Maciej Śliwiński, 18 sierpnia 2009, 19:55

Targi gamescom powoli zaczynają się na dobre. Jako pierwsza odbyła się konferencja Electronic Arts, na której zaprezentowano kilka świetnie zapowiadających się tytułów. W katalogu wydawniczym tej firmy na najbliższy czas znajdują się między innymi Mass Effect 2 oraz Dragon Age: Początek, wybrane przez Was do dziesiątki najbardziej oczekiwanych gier prezentowanych na targach w Kolonii.

Wieści ze świata (Killzone 2, Dante's Inferno, Prince of Persia) 21/07/09

Jiker, 21 lipca 2009, 11:40

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapowiedź niekonwencjonalnego Retro/Grade, data premiery kolejnego DLC do Killzone 2, komiks na podstawie Dante’s Inferno, plakaty reklamujące film Prince of Persia, nowa gra ekipy 2D Boy i inne. Zapraszamy do lektury.

Dante’s Inferno na razie nie na PC

Hed, 21 lipca 2009, 08:55

Electronic Arts nie planuje wydania Dante’s Inferno na pecety. Taką informację podał przedstawiciel firmy serwisowi Big Download, który postanowił rozwiać wątpliwości i niedomówienia związane z wersją na komputery osobiste. Czyżby rzeczywiście gra nie miała się na nich pojawić? Inne źródła wskazują, że jest taka możliwość, a przynajmniej wydawca bierze ją pod uwagę.

Dante’s Inferno, Alpha Protocol i Batman: Arkham Asylum – filmy z polskimi napisami

Filip „fsm” Grabski, 6 lipca 2009, 12:32

Dzisiaj uraczymy Was filmowym koktajlem. Ponownie opatrzyliśmy polskimi napisami materiały filmowe, w których twórcy gier opowiadają o procesie twórczym. Różnica jest taka, że dzisiaj bohaterami są trzy różne tytuły.

Piekielny film z rozgrywki w Dante's Inferno

Jiker, 3 lipca 2009, 11:45

Koncern Electronic Arts opublikował za pośrednictwem serwisu GameTrailers.com nowy zwiastun (w jakości HD) ciekawie zapowiadającej się gry akcji Dante’s Inferno. Zaprezentowano w nim sporo ujęć z właściwej rozgrywki. Uzyskaliśmy w ten sposób możliwość dokładniejszego przyjrzenia się oprawie graficznej dzieła Visceral Games, autorów m.in. świetnego Dead Space.

Dante's Inferno trylogią?

Crash, 10 czerwca 2009, 12:18

O tym, że Boska komedia jest tryptykiem wie każdy, kto choć trochę nie stronił od lektur w szkole. Wiedzą o tym również twórcy gry Dante’s Inferno, bazującej na wspomnianym dziele. W trakcie telefonicznego wywiadu dla serwisu VG247 Glen Schofield, piastujący rolę producenta, zdradził, iż zespół odpowiadający za deweloping widzi potencjał i miejsce dla kolejnych dwóch części.

Pierwsze obrazki z Dante's Inferno PSP

ziooleck, 27 kwietnia 2009, 10:44

Boska Komedia jest bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych średniowiecznych dzieł. Jej tematyka, renesansowa dusza i kunszt pióra Dantego zachwyca mimo upływu dziesięcioleci. Nic więc dziwnego, że twórcy gier podchwycili temat i już w przyszłym roku zaserwują nam interaktywną adaptację przygód włoskiego artysty. Swoją wersję Dante's Inferno otrzyma również PSP, które doczekało się pierwszych screenów.

Piractwo głównym problemem PSP

Jiker, 22 kwietnia 2009, 18:59

Peter Dille, człowiek odpowiedzialny za marketing amerykańskiego oddziału firmy Sony, oznajmił w wywiadzie udzielonym redakcji serwisu Gamasutra, że poziom piractwa na PSP jest „chorobliwy”. Działalność osób ściągających pirackie wersje gier jest już tak rozległa, że wiele produkcji cierpi w niesamowity sposób, odnotowując sprzedaż na znacznie niższym poziomie od przewidywanego.

Dante’s Inferno także na PSP

Hed, 22 kwietnia 2009, 11:00

Firma Electronic Arts ogłosiła dziś, że ciekawie zapowiadająca się gra akcji Dante's Inferno zostanie wydana również na przenośną konsolę PSP. Tą wersją zajmą się do spółki studia EA Redwood Shores oraz Artificial Mind and Movement. Nawiązujący w dość luźny sposób do dzieł Dantego Alighieri tytuł został ujawniony już wcześniej także na mocniejsze platformy, czyli PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Film animowany na podstawie gry Dante's Inferno - szczegóły

Maciej Śliwiński, 30 marca 2009, 19:20

Electronic Arts poinformowało dziś rano, że wraz ze studiem Film Roman rozpoczęło prace nad animowanym filmem osadzonym w realiach Dante’s Inferno, gry przygotowywanej od jakiegoś czasu przez EA. W kilka godzin po tej zapowiedzi na świat wydostało się więcej szczegółowych informacji z tym związanych.

Dante’s Inferno zadebiutuje w 2010 roku

Filip „fsm” Grabski, 30 marca 2009, 10:57

Wyjątkowo luźna adaptacja Boskiej Komedii w wykonaniu Electronic Arts została dosyć niespodziewanie zapowiedziana pod koniec 2008 roku. Pierwsze konkretne informacje zaś zostały przekazane w lutym. Dzisiaj pora na garstkę kolejnych.

Powstanie film na bazie Dante’s Inferno

Filip „fsm” Grabski, 18 marca 2009, 13:25

Tak, szykuje się kolejny kinowy film na bazie gry. Czy staracie się zapamiętać wszystkie niedawno ogłoszone tytuły? Nawet jeśli nie, to i tak do tej pokaźnej już grupki projektów dochodzi właśnie następny – Dante’s Inferno The Movie!

Piekielna środa, czyli gorące materiały z Dante's Inferno. W planach wersja PC?!

Hed, 25 lutego 2009, 12:00

Mamy dziś dla Was mnóstwo informacji o świetnie zapowiadającej się nowej produkcji twórców Dead Space. W opracowywanym przez studio EA Redwood Shores Dante's Inferno wyruszymy śladami prozy znanego średniowiecznego twórcy Dantego Alighieri, który opisał epicką przeprawę przez piekło. Nasze materiały, chociaż gorące, na pewno krzywdy nikomu nie zrobią.

Pierwsze szczegóły na temat rozgrywki w Dante's Inferno

Maciej Śliwiński, 10 lutego 2009, 19:10

Brytyjskie pismo dla graczy, PSM3, opublikowało w swoim ostatnim numerze obszerną zapowiedź Dante’s Inferno, przygotowywanej przez studio EA Redwood Shores gry, która ma łączyć w sobie cechy takich hitów jak Dead Space i God of War.

EA pracuje nad adaptacją pierwszej księgi Boskiej Komedii

Jiker, 15 grudnia 2008, 10:01

Informacje przedstawione przez serwis Videogaming247 pod koniec października okazały się mieć wiele wspólnego z rzeczywistością. Electronic Arts faktycznie planuje wydanie gry będącej adaptacją pierwszej księgi Boskiej Komedii, średniowiecznego dzieła autorstwa Dante Alighieri. W opublikowanej właśnie oficjalnej notatce prasowej możemy przeczytać, że developingiem tej niewątpliwie oryginalnej propozycji zajmie się nie kto inny, jak EA Redwood Shores, twórcy świetnie przyjętego Dead Space.

Dante's Inferno w wersji dla graczy

Łosiu, 31 października 2008, 17:17

Literatura piękna często znajduje swoje interpretacje w innych dziedzinach kultury, takich jak sztuka, muzyka czy też film. Wykreowana na przestrzeni dziejów, przez natchniętych weną artystów spuścizna ...